Koronavirus in strokovni izpit

Trenutno berete:
Koronavirus in strokovni izpit

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Danes sem opravila strokovni izpit, vprašanja sem objavila pri izpraševalcih, ki sem jih imela. Glede Covid-19 nisem imela vprašanja pri ukrepih v šolstvo (je zadnjič tu potekala debata, če bo in naj javimo), ampak sem pa pri ustavni ureditvi imela nekaj v tem smislu.
Z izpraševalko sva se zapletli v pogovor, katere pravice so bile omejene sedaj v tem času ter ali je bilo razglašeno izredno stanje (ne, bila je razglašena le epidemija).
 
Bomo zmogli? Bomo jaaa! 💪
Zanima me ali ima kdo kje strnjeno, kaj se je v zadnjem času v politiki dogajalo? Te aktualne teme ...
 
Jaz pa verjamem, da ti bo uspelo! Ima mogoce kdo kaksne informacije ce je potrebno na vsako vprasanje 100% odgovoriti, da narediš?
Odvisno je od izpraševalcev... kolikor sem zasledila na tem forumu pa v glavnem iščejo znanje... nekateri tudi pomagajo, razumejo, da smo zmedeni, dajejo podvprašanja, razumejo, da kakšnih podrobnosti tudi ne vemo... to je vse iz druge roke...kako bo pa dejansko, bomo pa videli, jaz se s tem tolažim, da se pomirim :)
 
Danes sem opravila strokovni izpit, vprašanja sem objavila pri izpraševalcih, ki sem jih imela. Glede Covid-19 nisem imela vprašanja pri ukrepih v šolstvo (je zadnjič tu potekala debata, če bo in naj javimo), ampak sem pa pri ustavni ureditvi imela nekaj v tem smislu.
Z izpraševalko sva se zapletli v pogovor, katere pravice so bile omejene sedaj v tem času ter ali je bilo razglašeno izredno stanje (ne, bila je razglašena le epidemija).
Daj povej mi (nam) malo prosim, kako to sploh izgleda? Prideš tja, čakaš noter? Zunaj? Te pokličejo? Sediš pred njimi? Takoj izveš kako ti je šlo? Se med seboj kaj posvetujejo?

Skušam si čim bolj predstavljat situacijo, da se lahko psihično pripravim :laughing::laughing::sob:
 

Priponke

  • 20200520_210311.jpg
    20200520_210311.jpg
    94,5 KB · Ogledi: 124
  • 20200520_210300.jpg
    20200520_210300.jpg
    99,2 KB · Ogledi: 125
  • 20200520_210311.jpg
    20200520_210311.jpg
    94,5 KB · Ogledi: 108
Daj povej mi (nam) malo prosim, kako to sploh izgleda? Prideš tja, čakaš noter? Zunaj? Te pokličejo? Sediš pred njimi? Takoj izveš kako ti je šlo? Se med seboj kaj posvetujejo?

Skušam si čim bolj predstavljat situacijo, da se lahko psihično pripravim :laughing::laughing::sob:
Zunaj počakaš in pride pote ena gospa, s katero podpišeš nek obrazec, da nisi imel stika z okuženimi, nato te pelje do sobe, kjer poakaš, da si na vrsti (z masko). Notri sediš pred njimi. Jaz sem takoj izvedela (nekatere punce so pošiljali ven in nazaj noter - v drugih sobah - ko sem čakala), niso se nič posvetovali, samo pogledali so se in si pokimali. :)
 
Zunaj počakaš in pride pote ena gospa, s katero podpišeš nek obrazec, da nisi imel stika z okuženimi, nato te pelje do sobe, kjer poakaš, da si na vrsti (z masko). Notri sediš pred njimi. Jaz sem takoj izvedela (nekatere punce so pošiljali ven in nazaj noter - v drugih sobah - ko sem čakala), niso se nič posvetovali, samo pogledali so se in si pokimali. :)
A se tudi odgovarja na vprašanja z masko?
 
Zunaj počakaš in pride pote ena gospa, s katero podpišeš nek obrazec, da nisi imel stika z okuženimi, nato te pelje do sobe, kjer poakaš, da si na vrsti (z masko). Notri sediš pred njimi. Jaz sem takoj izvedela (nekatere punce so pošiljali ven in nazaj noter - v drugih sobah - ko sem čakala), niso se nič posvetovali, samo pogledali so se in si pokimali. :)
ste vse naredile?
 
verjetno če si vse znal, si lahko samo pokimajo in sporočijo tisti čas. če pa oseba ni znala vse odgovorit, če potrebujejo posvet, pa te pošljejo ven da se posvetujejo in ti nato sporočijo, ko te pokličejo nazaj noter. tako sem jaz slišala.. :)
 
Pri zakonodaji - ali bi mi kdo znal pojasniti oziroma povedati, kaj bi odgovoril na vprasanje: kaj je vzgojni program, kaj individualni program in kaj pedagoška pogodba? Hvala in srečno vsem 😊
 
Vzgojni program je program vrtca, domov za učence in dijaških domov. Ostali so vzgojno-izobraževalni.
Ponavadi se osebni izobraževalni načrt naredi za otroke s posebnimi potrebami (lahko z usmeritvijo ali brez) in s statusniki, da se prilagodijo šolske obveznosti.
Pedagoške pogodbe pa ni več. Je samo še osebni izobraževalni načrt, kot je opisano zgoraj.
 
Ti katalogi so mi itak čudni, sem se kar lovila z njimi... za ustavo so še najboljše napisani, s tistim za zakonodajo si pa nič ne moreš pomagati
 
Danes sem uspesno prestala izpit. Prilagam moja vprasanja:

1. Ustava
- katere clovekove pravice so v casu pandemije bile omejene oziroma krsene?
-kaj pravi ustava o pravici do izobrazevanja
-kaksne vrste subvencij omogoca drzava za spodbudo izobrazevanja (subvencija prevoza, malice, dijaskih domov in studentskih domov) se na lokalni ravni spodbuja solannje? (Tu sem rekla, da ja ker vecina obcin ima subvencije in pomoci za studente - izplacila za opravljene izpite, izplacilo po diplomiranju, magistriranju ali doktoraturi ipd.)
-delitev oblasti po Ustavi RS

2.zakonodaja
-kateri so temeljni zakoni, ki so pomembni za moje delo v vrtcu? Kateri dokument je temelj vseh dokumentov (kurikulum). Kateri pravilniki pridejo v postev pri tvojen delu?
-kdaj bi v roke vzela Zvrt?
-cilji predsolske vzgoje
-normativi za oddelke
-publikacina vrtca in njene sestavine? Ce bi njo zanimala poblikacina vrtca v katerem delam kje bi dostopala do nje? (Mora biti javni dostopna in na oglasni deski)

3. Jezik
- temeljni mejniki slovenskega jezika? Kaj se je zgodilo v 18 in 19 stoletju? Kdo je bil takrat pomemben? kateri prirocniki so temelj slo jezika? -pravopis, sskj, slovnica, etimoloski slovar, fran
-sticnost locil (levosticna, desnosticna, obojesticna, nesticna)
-pravila za zapis naselbinskih zemljepisnih imen? Kako bi zapisala Stari trg? Zakaj?

Izpit poteka zelo hitro. Sama sem bila notri 15 min. Pred izpitom dobis papir za izpolniti o tvojem zdravstvenem stanju, papir oddas komisiji. Med izpitom smo imeli vsi maske, tako jaz kot izprasevalci.
Sama sem imela obcutek, da je bilo vzdusje sprosceno, sama sem vecino odgovarjala s svojimi besedami, pa je bilo vse ok.
Komisija te spodbuja :) tako, da vsi ki vas se izpit caka, vam zelim veliko srece. :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zivjo, 20.5.2024 imam strokovni izpit iz zakonodaje. V komisiji imam gospo Bonelli, gospo Brus...
Odgovori
0
Ogledi
111
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
802
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
514
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
507
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
446
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
441
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
2.239

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu