Koronavirus in strokovni izpit

Trenutno berete:
Koronavirus in strokovni izpit

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Hm...verjetno se pri zakonodajnem odloča o normalnem zakonu (oz spremembah), pri ustavodajnem pa o spremembah ustave.
Predlog za spremembo zakona lahko da 5.000 volilcev, spremembo ustave pa 30.000 volilcev...
Tole ne bo držalo. Za zakonodajni referendum da pobudo najmanj 40 tisoč volivev.
 
Po novem lahko zakonodajni referendum zahtevajo samo volivci (najmanj štirideset tisoč volivcev), referenduma ni več dopustno razpisati za nekatere posebej določene zakone, legitimnost referendumske odločitve pa krepi kvorum zavrnitve (za zavrnitev zakona je potrebna najmanj petina glasov vseh volivcev). Poleg tega je bil namesto potrditvenega uveden zavrnitveni model zakonodajnega referenduma.

Pa še to sem našla...
 
Hm...verjetno se pri zakonodajnem odloča o normalnem zakonu (oz spremembah), pri ustavodajnem pa o spremembah ustave.
Predlog za spremembo zakona lahko da 5.000 volilcev, spremembo ustave pa 30.000 volilcev...
Razlika je med zakonsko iniciativo (pobuda 5000 volivcev) in referendumom (40000 volivcev.)
 

POVZETEK:

Zakonodajni referendum - pobuda najmanj 40.000 volivcev
Ustavni referendum - zahteva najmanj 30 poslancev

Sprememba ustave ali zakona - LJUDSKA INICIATIVA - najmanj 30.000 volivcev ali vlada ali najmanj 20 poslancev DZ

Drži? :)
 
Občutek? Grozen...kar na jok mi gre...
Imela sem 10 dni, da se pripravim. Je pa res, da sem se 1x vse že učila pred korono...ampak nisem prišla tako daleč.
Tako da je šlo praktično še enkrat znova.
Občutek imam, da bi pri vsaki stvari znala vsaj nekaj povedati, vendar so podrobnosti, ki jih že precej mešam, zaradi prevelike količine informacij...
 
Občutek? Grozen...kar na jok mi gre...
Imela sem 10 dni, da se pripravim. Je pa res, da sem se 1x vse že učila pred korono...ampak nisem prišla tako daleč.
Tako da je šlo praktično še enkrat znova.
Občutek imam, da bi pri vsaki stvari znala vsaj nekaj povedati, vendar so podrobnosti, ki jih že precej mešam, zaradi prevelike količine informacij...

Jaz pa verjamem, da ti bo uspelo! Ima mogoce kdo kaksne informacije ce je potrebno na vsako vprasanje 100% odgovoriti, da narediš?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zivjo, 20.5.2024 imam strokovni izpit iz zakonodaje. V komisiji imam gospo Bonelli, gospo Brus...
Odgovori
0
Ogledi
144
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
822
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
3
Ogledi
575
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
520
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
449
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
456
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
2.279

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu