Koronavirus in strokovni izpit

Trenutno berete:
Koronavirus in strokovni izpit

Mogoče ve kdo odgovor na ta vprašanja?
1.Kako je s pokrajinami v Sloveniji?
2. Ali se ustava pogosto spreminja?
3. Pravica do dostojanstva. Kako je s to pravico v šoli?
4. Pravice tujcev glede jezika v SLO?

1. v Sloveniji nimamo pokrajin.
2. Ne, ustava se ne spreminja pogosto, ker je za njeno spremembo potrebno 2/3 glasov v parlamentu.

ce se motim me prosim naj kdo popravi.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Mogoče ve kdo odgovor na ta vprašanja?
1.Kako je s pokrajinami v Sloveniji?
2. Ali se ustava pogosto spreminja?
3. Pravica do dostojanstva. Kako je s to pravico v šoli?
4. Pravice tujcev glede jezika v SLO?

1. Pokrajin v Sloveniji ni.
2. Ne, ustava se ne spreminja pogosto. Če bi se, mislim, da mora bit 2/3 večina za, da se sprememba potrdi.
3. Vsakdo ima pravico do osebnega dostojanstva in varnosti. Človekovo dostojanstvo je nedotakljivo. Treba ga je spoštovati in varovati.
4. Zadnje vprašanje ne vem, kako je mišljeno. Če so tujci vključeni v slovenske OŠ, vem, da se učijo slovenščino tako kot vsi drugi učenci. S sklenjenimi mednarodnimi pogodbami pa lahko šola poučuje tudi njihov prvi jezik.

Bom vesela kakšnih popravkov, sem na začetku z učenjem, tako da ne vem, če sem na vse pravilno odgovorila.
 
Samo v opozorilo.. v večini zapiskov pri Ustavi je pod Evropsko komisijo zapisano, da jo sestavlja 28 komisarjev, predstavnikov držav članic unije. Pozor! OD JANUARJA 2020 - samo 27 komisarjev - BREXIT. Da se nebo kdo narobe učil, kot sem se že skoraj jaz :)
 
mogoče so pri zadnjem vprašanju mišljene narodne manjšine? potem je tako, da je na območjih, kjer živi italijanska manjšina, uradni jezik poleg slovenščine še italijanščina, kjer živi madžarska narodna manjšina pa madžarščina. To pomeni tudi, da pri uresničevanju svojih pravic in dolžnosti ter v postopkih pred državnimi in drugimi organi, ki opravljajo javno službo, lahko uporabljajo svoj jezik. Otroci teh narodnih skupnosti pa imajo v šoli pravico do izobraževanja v svojem jeziku (italijanščina ali dvojezična šola).
 
Tako ja...Pri ostalih je sicer lažje, ker povsod odpade samo 1 član. Pri parlamentu, pa je neka specifična številka zaradi razporeditve glede na št. prebivalcev...
 
No, sedaj se lahko pove, da je z Brexitom nastal prostor za širitev EU in sprejem novih članic in novih poslancev. Ali pa bodo povečali število poslancev obstoječih držav...
 
Grdo načečkano in verjetno polno slovničnih napak. Ampak drugače precej natančno...
 

Priponke

  • IMG_20200520_174258.jpg
    IMG_20200520_174258.jpg
    137,8 KB · Ogledi: 160
Ali kdo ima kakšne nove informacije glede napredovanja pedagoških delavcev v nazive, ker nekaj vem da se je spreminjalo? Mislim, da je dodan še en naziv višji svetnik.
 
No, sedaj se lahko pove, da je z Brexitom nastal prostor za širitev EU in sprejem novih članic in novih poslancev. Ali pa bodo povečali število poslancev obstoječih držav...
Nekje mam napisano, da smo prej imeli 7 poslancev v evropskem parlamentu, zdaj jih mamo pa 8... ne vem pa ce je to povezano z brexitom...
 
Potem pa verjetno to še ni uradno sprejeto. Vem, da je sviz podpisal dogovor z ministrstvom o uvedbi novega naziva.
 
Hm...verjetno se pri zakonodajnem odloča o normalnem zakonu (oz spremembah), pri ustavodajnem pa o spremembah ustave.
Predlog za spremembo zakona lahko da 5.000 volilcev, spremembo ustave pa 30.000 volilcev...
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zivjo, 20.5.2024 imam strokovni izpit iz zakonodaje. V komisiji imam gospo Bonelli, gospo Brus...
Odgovori
0
Ogledi
233
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
893
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
3
Ogledi
665
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
548
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
465
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
499
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
2.412

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu