Diskusije o izpitnih vprašanjih

Diskutirajte o vprašanjih in odgovorih na izpitu iz slovenščine. Izkoristite prednost foruma in si pomagajte med seboj.
Mi lahko kdo prosim napiše ali posreduje kaj so to mašila? Ne najdem nikjer kaj točno so (naštet). Je to enako kot govorne motnje (sigmatizem...
Odgovori
2
Ogledi
449
Pozdravljeni, ali bi mi kdo znal povedati, kaj vse bi povedali kot odgovor na vprašanje "Kategorije samostalnika? Podrobneje posebnosti...
Odgovori
5
Ogledi
428
Pozdravljeni, prosila bi vas za pomoč. Kako delimo besedo OBOA? Poleg tega so podobni primeri tudi ura, Ana, osa itd. Pravopis pravi, da "Po ene...
Odgovori
2
Ogledi
2.506
Pozdravljeni, ali je kdo imel pri slovenščini izpraševalko Majdo Baligač? Na forumu ne najdem vprašanj. Hvala in lp.
Odgovori
4
Ogledi
756
Pozdravljeni. Ali je kdo imel izpraševalko Tino Petek? Hvala za odgovore.
Odgovori
0
Ogledi
934
Zdravo. Ali je kdo imel izpraševalko K. Čokl? Prosila bi za vprašanja. Hvala.
Odgovori
0
Ogledi
631
Zanima me, če obstajajo kje vprašanja za izpraševalko Šolinc Ovtar?
Odgovori
0
Ogledi
1.552
Zdravo, zanima me, če je kdo v kratkem imel gospo Katjo Arzenšek Konjajevo za izpraševalko pri slovenskem jeziku in bi lahko zapisal katera...
Odgovori
0
Ogledi
785
Pozdravljeni. Enostavčne povedi vsebujejo en stavek. Stavek sestavljajo besede okrog osebne glagloske oblike/povedka. Zanima me, če lahko med...
Odgovori
0
Ogledi
767
Kako pravilno navajamo vire? Kam damo internetne vire?
Odgovori
1
Ogledi
902
Kako tvorimo svojilne pridevnike slovenskih in tujih besed na -ski in -ški, kakšna so pravila? npr: Sidney (opera) Umag (zaliv) Moskva (trg)...
Odgovori
2
Ogledi
548
Pozdravljeni! Prosila bi za malo pomoči pri naslednjih vprašanjih, ne v katalogu ne v zapiskih sledeče ni omenjeno.... - Elektronska pošta in...
Odgovori
0
Ogledi
2.010
Pozdravljeni, imam eno vprašanje ... kako se prav napiše Kozlovska sodba v Višnji Gori ali Višnji gori? Pravila so mi popolnoma jasna - kot...
Odgovori
1
Ogledi
2.099
Glede poročila, to si opisala, da je kratko besedilo, da vsebuje bistvene podatje, je jedrnato,...vsebuje vir informacij in podpis. Ali si mogla...
Odgovori
2
Ogledi
1.772
Pozdravljeni! Sem slovenistka in me zanim, kaj sprašujejo sloveniste pri slovenščini, na čem je poudarek in kako podrobno. Hvala za odgovore.
Odgovori
5
Ogledi
2.139
Kolegica je dobila danes na izpitu iz slovenščine tako vprašanje: Kako otroku definiraš nek pojem in je dobila primer klovn. Na kaj se to...
Odgovori
2
Ogledi
2.340
Kako opisati SSKJ? Kaj vse ste povedali? Najlepša hvala že v naprej!
Odgovori
0
Ogledi
2.121
Zanima me, če kdo ve, kaj pri strokovnem izpitu navadno sprašujejo učitelje tujih jezikov. Poučujem namreč angleščino in geografijo in medtem, ko...
Odgovori
0
Ogledi
1.223
Pozdravljeni, pri učenju sem naletela na vprašanje, kako se delijo vrinjeni stavki. Ve kdo mogoče? Hvala.
Odgovori
3
Ogledi
2.387
Mi zna kdo pomagati pri naslednjih vprašanjih: - Stalni besedni red v povedi? - Kako tvorimo ustrezna, razumljiva in pravilna besedila? - Zapis...
Odgovori
2
Ogledi
1.595
Na vrhu