Diskusije o izpitnih vprašanjih

Diskutirajte o vprašanjih in odgovorih na izpitu iz slovenščine. Izkoristite prednost foruma in si pomagajte med seboj.
Pozdravljeni! Pri učenju sem naletela na nekaj vprašanj, na katera nimam prepričljivih odgovorov. Prosim za pomoč. 1. Stalni besedni red v...
Odgovori
2
Ogledi
429
1.Za kaj so uporabni nezveneči nezvočniki? 2. Kam bi šla pogledat če bi me zanimala pravila zapisovanja? Prosim za pomoč.
Odgovori
3
Ogledi
573
Živjo, če kdo pozna odgovor. Hvala 😊. Povejte razlike med knjižnim in svojim neknjižnim glasovjem, naglaševanjem in intonacijo
Odgovori
0
Ogledi
443
Pozdravljeni, tisti, ki ste imeli to vprašanje kaj je prav: da v vtrcu govorijo vzg. knjižno pogovorni jezik ali zborni jezik? Hvala, LP
Odgovori
2
Ogledi
330
- Priročniki ... Pravopis podrobno - Zemljepisna lastna imena - Koko se piše "trg"
Odgovori
1
Ogledi
973
Pozdravljeni, zasledila sem, da se ponavi tudi vprašanje v kakšnem jeziku govorimo na strokovnem izpitu? Zborni jezik ali knjižno pogovorni...
Odgovori
3
Ogledi
589
Pozdravljeni! Ali mi lahko nekdo, ki je že dal lektorirati pripravo pogleda in pove, kako se piše pravilno: a) Področje dejavnosti: Jezik ali...
Odgovori
0
Ogledi
529
Pozdravljeni, prosila bi vas za pomoč. Kako delimo besedo OBOA? Poleg tega so podobni primeri tudi ura, Ana, osa itd. Pravopis pravi, da "Po ene...
Odgovori
3
Ogledi
4.257
Pozdravljeni sotrpini :) V ponedeljek imam strokovni izpit in se ne znajdem kaj povedati pri "OPIŠI SSKJ"!!!! PROSIM ZA VAŠE ODGOVORE!!!!
Odgovori
2
Ogledi
644
Pozdravljeni, mi lahko kdo prosim pomaga s primeri za nekončno intonacijo (padajočo in rastočo). Najlepša hvala že v naprej. Urška
Odgovori
0
Ogledi
362
Mi lahko kdo prosim napiše ali posreduje kaj so to mašila? Ne najdem nikjer kaj točno so (naštet). Je to enako kot govorne motnje (sigmatizem...
Odgovori
2
Ogledi
1.112
Pozdravljeni, ali bi mi kdo znal povedati, kaj vse bi povedali kot odgovor na vprašanje "Kategorije samostalnika? Podrobneje posebnosti...
Odgovori
5
Ogledi
855
Pozdravljeni, ali je kdo imel pri slovenščini izpraševalko Majdo Baligač? Na forumu ne najdem vprašanj. Hvala in lp.
Odgovori
4
Ogledi
995
Pozdravljeni. Ali je kdo imel izpraševalko Tino Petek? Hvala za odgovore.
Odgovori
0
Ogledi
1.328
Zdravo. Ali je kdo imel izpraševalko K. Čokl? Prosila bi za vprašanja. Hvala.
Odgovori
0
Ogledi
801
Zanima me, če obstajajo kje vprašanja za izpraševalko Šolinc Ovtar?
Odgovori
0
Ogledi
1.779
Zdravo, zanima me, če je kdo v kratkem imel gospo Katjo Arzenšek Konjajevo za izpraševalko pri slovenskem jeziku in bi lahko zapisal katera...
Odgovori
0
Ogledi
1.111
Pozdravljeni. Enostavčne povedi vsebujejo en stavek. Stavek sestavljajo besede okrog osebne glagloske oblike/povedka. Zanima me, če lahko med...
Odgovori
0
Ogledi
1.310
Kako pravilno navajamo vire? Kam damo internetne vire?
Odgovori
1
Ogledi
1.160
Kako tvorimo svojilne pridevnike slovenskih in tujih besed na -ski in -ški, kakšna so pravila? npr: Sidney (opera) Umag (zaliv) Moskva (trg)...
Odgovori
2
Ogledi
746
Na vrhu