Diskusije o izpitnih vprašanjih

Diskutirajte o vprašanjih in odgovorih na izpitu iz slovenščine. Izkoristite prednost foruma in si pomagajte med seboj.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co vzgojitelja/ice? Bi bila zelo vesela, da mi...
Odgovori
16
Ogledi
1.410
Pozdravljeni, prosila bi vas za pomoč. Kako delimo besedo OBOA? Poleg tega so podobni primeri tudi ura, Ana, osa itd. Pravopis pravi, da "Po ene...
Odgovori
4
Ogledi
7.440
Slovensko-hrvaška meja je meja, ki ločuje Slovenijo in Hrvaško znotraj Evropske unije. Zakaj Slovensko z veliko, hrvaška pa z malo? Dvo (ali več)...
Odgovori
0
Ogledi
957
Pozdravljeni, zanima me, če pozna kdo odgovor na "zapisovanje zvenečih nezvočnikov pred nezvenečimi nezvočniki (gibka) in nezvenečih nezvočnikov...
Odgovori
2
Ogledi
1.622
  • Zaklenjeno
  • Vprašanje
Pozdravljeni, je že kdo imel na slovenščini izpraševalko Nušo Drinovec Sever, ali pa je morda nova? Hvala.
Odgovori
3
Ogledi
1.588
  • Zaklenjeno
Vprašanja iz slovnščine Nives Križnar -pisanje stvarnih lastnih imen -pisanje skupaj, s presledkom ali vezajom -tretje vprašnje sem dobil tekst in...
Odgovori
1
Ogledi
861
Živjo vsem. Zanime me ali je dovolj, da se učim po zapiskih ene punce, ki se imenujejo Slovenščina - po katalogu 2013-08-15 ? Ali bi morala...
Odgovori
0
Ogledi
1.073
Vprašanja: 1. Razlika med državnim in uradnim jezikom. Jezik okolja. 2. Jezikovni priročniki, ki jih uoorabljam pri svojem delu. 3. Natančneje...
Odgovori
0
Ogledi
1.582
Pozdravljeni. Ali mogoče kdo pozna odgovore na naslednja vprašanja: - Kako delimo besedo Fischer? - Vrstni pridevniki: pripone -ski, -ški, kdaj...
Odgovori
0
Ogledi
1.243
Pozdravljeni. Mi lahko samo kdo odgovori na to vprašanje? Hvala
Odgovori
0
Ogledi
746
Živjo! Tisti, ki ste zaposleni kot šolski knjižničarji, ste morda dobili kakšna posebna vprašanja pri slovenščini. Ali sprašujejo bolj splošno...
Odgovori
1
Ogledi
2.064
Pri pripravi na strokovni izpit sem naletela na nejasnosti. In sicer katere priročnike poznamo, katere slovarje in kaj je potrebno vedeti pri...
Odgovori
0
Ogledi
1.360
Zdravo! Nikjer ne najdem tega pravila...bi mi lahko kdo pomagal, bom zelo hvaležna! Vrstni pridevnik in pripona -ski, -ški (kdaj je katera...
Odgovori
0
Ogledi
1.015
Pozdravljeni, zanima me, če je kdo opravljal strokovni izpit za laboranta v OŠ in bi lahko povedal kaj več, kaj so ga spraševali iz zakonodaje...
Odgovori
0
Ogledi
2.023
Pozdravljeni! Pri učenju sem naletela na nekaj vprašanj, na katera nimam prepričljivih odgovorov. Prosim za pomoč. 1. Stalni besedni red v...
Odgovori
2
Ogledi
3.614
1.Za kaj so uporabni nezveneči nezvočniki? 2. Kam bi šla pogledat če bi me zanimala pravila zapisovanja? Prosim za pomoč.
Odgovori
3
Ogledi
2.131
Živjo, če kdo pozna odgovor. Hvala 😊. Povejte razlike med knjižnim in svojim neknjižnim glasovjem, naglaševanjem in intonacijo
Odgovori
0
Ogledi
1.341
Pozdravljeni, tisti, ki ste imeli to vprašanje kaj je prav: da v vtrcu govorijo vzg. knjižno pogovorni jezik ali zborni jezik? Hvala, LP
Odgovori
2
Ogledi
1.528
- Priročniki ... Pravopis podrobno - Zemljepisna lastna imena - Koko se piše "trg"
Odgovori
1
Ogledi
1.786
Pozdravljeni, zasledila sem, da se ponavi tudi vprašanje v kakšnem jeziku govorimo na strokovnem izpitu? Zborni jezik ali knjižno pogovorni...
Odgovori
3
Ogledi
1.904

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Nazaj
Na vrhu