Diskusije o izpitnih vprašanjih

Diskutirajte o vprašanjih in odgovorih na izpitu iz slovenščine. Izkoristite prednost foruma in si pomagajte med seboj.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni, pri učenju sem naletela na vprašanje, kako se delijo vrinjeni stavki. Ve kdo mogoče? Hvala.
Odgovori
3
Ogledi
3.433
Mi zna kdo pomagati pri naslednjih vprašanjih: - Stalni besedni red v povedi? - Kako tvorimo ustrezna, razumljiva in pravilna besedila? - Zapis...
Odgovori
2
Ogledi
3.091
Lahko kdo pove iz prve roke, kako je z poglavjem TEMELJNI MEJNIKI SKJ za 2. raven (pomočnik vzgojitelja). Menda ga ne bi rabili znati, pa vendar...
Odgovori
0
Ogledi
1.764
Pozdravljeni, zanima me, katera raven pri slovenščini (1. ali 2.) je učitelj klavirja in korepetitor. Za korepetitorja vem, da je 2., ni mi pa...
Odgovori
4
Ogledi
2.199
Pozdravljeni! Mogoče kdo ve, zakaj imamo v zahodni Sloveniji šole z italijanskim učnim jezikom, v vzhodni pa dvojezične?
Odgovori
16
Ogledi
13.881
Živijo! Sem študent zadnjega letnika, tujec, iščem si pomoč za govorjenje na slovenskem in pa preverjanje mojih besedil. Lahko se dogovoriva za...
Odgovori
2
Ogledi
1.914
Ali morda veste katere simbole je imela komisija v mislih?
Odgovori
0
Ogledi
1.409
Oj! Zanima me glede frazeološkega in terminološkega gnezda besede "beseda". Frazeološko je lepa beseda lepo mesto najde ali pa nikoli mu ne...
Odgovori
0
Ogledi
10.714
Zanima me, kaj moram vedeti v zvezi s slovenščino, da opravim strokovni izpit. Je dovolj slovenska slovnica? Nameravam si kupiti kak učbenik in ga...
Odgovori
6
Ogledi
2.767
1. zakaj danes ni več toliko narečij 2. kaj pomeni korpus? Jezikovni kurpusi?? 3 kako oz. zakaj je nastal SSKJ? 4. POSEBNOSTI SLOVENSKEGA JEZIKA...
Odgovori
9
Ogledi
4.052
Kaj ste odgovorili na vprašanje: Naštej pet stvari, ki najdemo v SSKJ?
Odgovori
0
Ogledi
1.744
Pozdravljeni! Zanima me, koliko časa ste čakali na datum za strokovni izpit po tem, ko ste se prijavili? Koliko časa pa je bilo učenja ...vem, da...
Odgovori
6
Ogledi
4.651
Hojla, nisem hotela smetiti prostora, kjer so vprašanja komisije za slo... ampak nisem našla ga. Judite Oblak med izpraševalci. Sem spregledala...
Odgovori
7
Ogledi
3.647
Pozdravljeni ! Prosim, mi kdo pomaga : veno taufer, kaki primer za dela v modernističnem slogu in za dela v ekspresionističnem slogu! Hvala...
Odgovori
0
Ogledi
1.496
Ojla. Mene pa zanima, ce kdo mogoce ve kam spadajo masila? nekje sem zasledila, da NE spadajo pod zvocne prvine govora, sam kam pa potem? Vem, da...
Odgovori
4
Ogledi
2.854
Kako pišemo imena pravljičnih oseb v pravljicah? Torej Mojca pokraculja (ali je pokraculja z veliko ali z malo in Rdeča kapica)? Kako bi to...
Odgovori
1
Ogledi
2.355
Pozdravljeni. Strokovni izpit se bliža, slovenščine pa niti pogledala še nisem. Ima kdo kake res dobre zapiske shranjene na računalniku in bi jih...
Odgovori
0
Ogledi
2.537
Pozdravljeni, zanima me a se morda kdo trenutno pripravlja na strokovni izpit za delo v vrtcu? In sicer za pomočnika/co vzgojitelja-ice? Zanima me...
Odgovori
18
Ogledi
10.402
Pozdravljeni, ali bi mi lahko kdo pomagal razložiti pojem grafem? Kaj je fonem mi je jasno, vendar za grafem sem nekje zasledila, da so to črke...
Odgovori
3
Ogledi
3.802
Za dvopičje mi je recimo jasno. Pred premim govorom. Kaj pa za ostala ločila? Hvala za odgovor! lp
Odgovori
3
Ogledi
6.346

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Nazaj
Na vrhu