Koronavirus in strokovni izpit

Trenutno berete:
Koronavirus in strokovni izpit

Danes sem uspesno prestala izpit. Prilagam moja vprasanja:

1. Ustava
- katere clovekove pravice so v casu pandemije bile omejene oziroma krsene?
-kaj pravi ustava o pravici do izobrazevanja
-kaksne vrste subvencij omogoca drzava za spodbudo izobrazevanja (subvencija prevoza, malice, dijaskih domov in studentskih domov) se na lokalni ravni spodbuja solannje? (Tu sem rekla, da ja ker vecina obcin ima subvencije in pomoci za studente - izplacila za opravljene izpite, izplacilo po diplomiranju, magistriranju ali doktoraturi ipd.)
-delitev oblasti po Ustavi RS

2.zakonodaja
-kateri so temeljni zakoni, ki so pomembni za moje delo v vrtcu? Kateri dokument je temelj vseh dokumentov (kurikulum). Kateri pravilniki pridejo v postev pri tvojen delu?
-kdaj bi v roke vzela Zvrt?
-cilji predsolske vzgoje
-normativi za oddelke
-publikacina vrtca in njene sestavine? Ce bi njo zanimala poblikacina vrtca v katerem delam kje bi dostopala do nje? (Mora biti javni dostopna in na oglasni deski)

3. Jezik
- temeljni mejniki slovenskega jezika? Kaj se je zgodilo v 18 in 19 stoletju? Kdo je bil takrat pomemben? kateri prirocniki so temelj slo jezika? -pravopis, sskj, slovnica, etimoloski slovar, fran
-sticnost locil (levosticna, desnosticna, obojesticna, nesticna)
-pravila za zapis naselbinskih zemljepisnih imen? Kako bi zapisala Stari trg? Zakaj?

Izpit poteka zelo hitro. Sama sem bila notri 15 min. Pred izpitom dobis papir za izpolniti o tvojem zdravstvenem stanju, papir oddas komisiji. Med izpitom smo imeli vsi maske, tako jaz kot izprasevalci.
Sama sem imela obcutek, da je bilo vzdusje sprosceno, sama sem vecino odgovarjala s svojimi besedami, pa je bilo vse ok.
Komisija te spodbuja :) tako, da vsi ki vas se izpit caka, vam zelim veliko srece. :)
Kje pa piše to o subvencijah pri ustavi? 🤔
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Danes sem uspesno prestala izpit. Prilagam moja vprasanja:

1. Ustava
- katere clovekove pravice so v casu pandemije bile omejene oziroma krsene?
-kaj pravi ustava o pravici do izobrazevanja
-kaksne vrste subvencij omogoca drzava za spodbudo izobrazevanja (subvencija prevoza, malice, dijaskih domov in studentskih domov) se na lokalni ravni spodbuja solannje? (Tu sem rekla, da ja ker vecina obcin ima subvencije in pomoci za studente - izplacila za opravljene izpite, izplacilo po diplomiranju, magistriranju ali doktoraturi ipd.)
-delitev oblasti po Ustavi RS

2.zakonodaja
-kateri so temeljni zakoni, ki so pomembni za moje delo v vrtcu? Kateri dokument je temelj vseh dokumentov (kurikulum). Kateri pravilniki pridejo v postev pri tvojen delu?
-kdaj bi v roke vzela Zvrt?
-cilji predsolske vzgoje
-normativi za oddelke
-publikacina vrtca in njene sestavine? Ce bi njo zanimala poblikacina vrtca v katerem delam kje bi dostopala do nje? (Mora biti javni dostopna in na oglasni deski)

3. Jezik
- temeljni mejniki slovenskega jezika? Kaj se je zgodilo v 18 in 19 stoletju? Kdo je bil takrat pomemben? kateri prirocniki so temelj slo jezika? -pravopis, sskj, slovnica, etimoloski slovar, fran
-sticnost locil (levosticna, desnosticna, obojesticna, nesticna)
-pravila za zapis naselbinskih zemljepisnih imen? Kako bi zapisala Stari trg? Zakaj?

Izpit poteka zelo hitro. Sama sem bila notri 15 min. Pred izpitom dobis papir za izpolniti o tvojem zdravstvenem stanju, papir oddas komisiji. Med izpitom smo imeli vsi maske, tako jaz kot izprasevalci.
Sama sem imela obcutek, da je bilo vzdusje sprosceno, sama sem vecino odgovarjala s svojimi besedami, pa je bilo vse ok.
Komisija te spodbuja :) tako, da vsi ki vas se izpit caka, vam zelim veliko srece. :)
ČESTITKE!
Katera komisija pa? :)
 
ČESTITKE!
Katera komisija pa? :)
20200513_111819.jpg
 
Ne vem če bi si na Ministrstvu za izobraževanje upala rečt, da je bila omejena ta pravica hahah ampak najbrž imaš prav
Jaz sem to rekla. Rekla sem tudi, da ucenci niso imeli enakih pogojev. Da so bili diskriminirani zaradi socialnega statusa oziroma zaradi posebnih potreb. In se je gospod izprasevalec povsem strinjal :)
 
Pa dobronamerno priprocam, da zadnje dni pred izpitom spremljate novice oziroma dnevnik :) ker pri ustavi nasploh dosti krat vprasajo kaj je aktualnega, pa se lazje boste odgovarjali. :)
 
super, dobro si povedala. :)

ojoj, jaz imam v petek, pa nič kaj ne spremljam, nisem niti pomislila, da bi lahko to vprašali
 
Bi bil kdo, ki je ravno opravil izpit, pripravljen posoditi/prodati zapiske? :) se ravno začenjam pripravljati pa bi mi to zeeeelo olajšalo začetek :) pridem iskat.. Kamorkoli :)
 
Hvala vsem za informacije. Jaz imam izpit 1.6., če boste tako dobri tisti ki imate prej in bi še kdo objavil kaj sprašujejo o aktualnem stanju in glede epidemije. Javim tudi jaz po 1.6.
 
Pozdravljeni, kako je s pravilnikom o pripravnistvu? Kdaj je bil nazadnje razpis?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
731
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
478
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
460
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
423
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
395
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
2.078
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
1.119

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu