Koronavirus in strokovni izpit

Trenutno berete:
Koronavirus in strokovni izpit

Mislis razpis za mlade na področju VIZ? Če mislis to je vedno okrog novega leta, po novem letu... uradnega “pripravnistva” vec ni. Ce se motim me naj kdo popravi.
Tisto se iz EU financira, a ne? Prva zaposlitev na podrocju VIZ in projekt UBU sta v bistvu zdaj namenjena pridobivanjem izkusenj, ampak nisi tretiran kot pripravnik, ampak kot ucitelj zacetnik. Razmisljam prav?
Moramo poznati potem pravilnik? Se bodo kdaj pripravnistva v taksni obliki? Volontersko najbrz ne.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

To mi je čudno, ker nikjer ni zapisano, da se ta pravilnik ne uporablja več - ampak pripravništva gotovo ni več in tudi mentorstva za pripravnika ni v taki obliki, kot je zapisano v tem pravilniku.
Prva zaposlitev pa ni enako temu...
 
Tisto se iz EU financira, a ne? Prva zaposlitev na podrocju VIZ in projekt UBU sta v bistvu zdaj namenjena pridobivanjem izkusenj, ampak nisi tretiran kot pripravnik, ampak kot ucitelj zacetnik. Razmisljam prav?
Moramo poznati potem pravilnik? Se bodo kdaj pripravnistva v taksni obliki? Volontersko najbrz ne.

Ja financira se iz EU. Ja mislim, da razmišljaš prav, ker vem, da sedaj ko sem opravljala UDM tudi nisem imela naziv pripravnik.... Jaz bi rekla, da pravilnik moramo poznati, četudi nismo pripravniki. Pripravništva kot takega pa verjetno res več ne bo.
 
Ja financira se iz EU. Ja mislim, da razmišljaš prav, ker vem, da sedaj ko sem opravljala UDM tudi nisem imela naziv pripravnik.... Jaz bi rekla, da pravilnik moramo poznati, četudi nismo pripravniki. Pripravništva kot takega pa verjetno res več ne bo.
Ker ni dosti aktualne snovi, je potrebno poznati se neaktualne pravilnike. 😂
 
Kaj naj bi bil ustrezen odgovor glede interpelacije, ki je trenutno zelo aktualna interpelacija zoper Pocivalska o nabavi mask?
Lp
 
Tudi jaz imam eno vprašanje. Priimke pri ženskih imenih, ki se končajo na A lahko sklanjamo ali ne? Če se končajo na soglasnik vem, da se jih ne sklanja.
 
Med izpitnimi vprašanji sem zasledila naslednje: kaj se je zgodilo v 18 in 19 stoletju? Kdo je bil takrat pomemben?
Zanima me, kako se je glasil odgovor?
Jaz bi namreč rekla, da je to čas, ko so se razvile 3 pokrajinske različice slovenskega knjižnega jezika (kranjska, štajerska, koroška). Uvajanje slo. knjižnega jezika v šole. Za dvig statusa slovenskega jezika pa je bil odločilen pesniški jezik, zato je pomemben France Prešeren.
Se motim? Morda še kaj drugega?

LP
 
Med izpitnimi vprašanji sem zasledila naslednje: kaj se je zgodilo v 18 in 19 stoletju? Kdo je bil takrat pomemben?
Zanima me, kako se je glasil odgovor?
Jaz bi namreč rekla, da je to čas, ko so se razvile 3 pokrajinske različice slovenskega knjižnega jezika (kranjska, štajerska, koroška). Uvajanje slo. knjižnega jezika v šole. Za dvig statusa slovenskega jezika pa je bil odločilen pesniški jezik, zato je pomemben France Prešeren.
Se motim? Morda še kaj drugega?

LP
18.stol je prineslo slovenscino v sole (Ilirske province) in razmah slovenske knjizevnosti (Pohlinov in Zoisom krog), leta 1811 pa je Valentin Vodnik napisal 1.slovnico v slo jeziku (za uporabo v solah).
Mogoce je v 19.stol fajn omenit tudi crkarsko pravdo (danjcica in metelcica) in potem prevlado gajice 1848 (ki jo uporabljamo se danes)
 
Mene pa zanima s kom ravnatelj podpiše pogodbo? ... svet pošlje po vsej pretekli proceduri predlog ministrum nato pa odloči o imenovanju s sklepom... zanima me, s kom pa ravantelj podpiše pogodbo? Ustanoviteljem?
 
18.stol je prineslo slovenscino v sole (Ilirske province) in razmah slovenske knjizevnosti (Pohlinov in Zoisom krog), leta 1811 pa je Valentin Vodnik napisal 1.slovnico v slo jeziku (za uporabo v solah).
Mogoce je v 19.stol fajn omenit tudi crkarsko pravdo (danjcica in metelcica) in potem prevlado gajice 1848 (ki jo uporabljamo se danes)

Imaš morda kakšne zapiske o tem?

Lp
 
Evo
 

Priponke

  • IMG_20200521_115708.jpg
    IMG_20200521_115708.jpg
    158,1 KB · Ogledi: 192
  • IMG_20200521_115658.jpg
    IMG_20200521_115658.jpg
    224,4 KB · Ogledi: 196
  • IMG_20200521_115652.jpg
    IMG_20200521_115652.jpg
    218,9 KB · Ogledi: 182
  • IMG_20200521_115647.jpg
    IMG_20200521_115647.jpg
    200,6 KB · Ogledi: 178

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
727
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
476
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
460
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
423
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
394
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
2.063
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
1.119

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu