Koronavirus in strokovni izpit

Trenutno berete:
Koronavirus in strokovni izpit

Jaz sem v službi spraševal to so bolj ali manj priporočila, noben zakon kar se te pandemije tiče ni bil spremenjen, sploh nisem siguren kako odgovarjati na kaj takega :)

Tudi meni se zdi tako. Čeprav so mi vse to omenili ravno v službi. Dejansko se ni spremenil zakon oz. pravilnik, vendar so to edine spremembe, ki bi jih navedla. Gre za priporočila ministrice.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Nikjer med zapiski ne najdem.. ima mogoče kdo? Avtonomnost šolskega prostora (vrtec)? in Zakon o celostni zgodnji obravnavi predšolskih otrok s PP.
 
Nikjer med zapiski ne najdem.. ima mogoče kdo? Avtonomnost šolskega prostora (vrtec)? in Zakon o celostni zgodnji obravnavi predšolskih otrok s PP.
Dejavnosti, ki niso povezane z ViZ, se lahko izvajajo le z dovoljenjem ravnatelja.


Ni dovoljeno:


- delovanje političnih strank in njihovih podmladkov

- verouk, religiozni obredi (konfesionalna dejavnost) – se lahko izvaja samo izven pouka v šolskih prostorih, če to dovoli minister na predlog ravnatelja.

Bolj mišljeno za šole.
 
Zakona o celostni obravnavi pa mislim da še ni med zapiski, saj je novejši, velja od 1.1.2019....
 
Aja ojoj, to je kar vprašanje?
Kaj pa vem, mogoče se pove kej o centrih za zgodnjo obravnavo? Ali pa kakšni so cilji zgodnje obravnave in komu je namenjen zakon.... Hmmm, ne vem
 

Danes sem imela strokovni.
Ustava - kdo ima oblast v sloveniji, kako se izvrsuje, kdo mora upostevat zakone, kaj je s tujci, posredne in neposredne volitve. Kak vse lahko ljudstvo spreminja, izglasuje.
Svet staršev, strokovni organi vrtca, od obeh naloge in kdo so člani, mandat, publikacija.
Vabilo, državni in uradni jezik, primer vabila.
Imela sem komisijo: Pečjak, Novinec, in Ovtar. Delala pa sem za pomočnico vzgojiteljice.
 
Ko berem te komentarje, me vsakic stisne, da imam premalo potrebnih zapiskov :worried:
Bilo je vprasanje kaj znas povedati o 18. in 19. stoletju.. hm, ok, jaz imam o zgodovini le temeljne mejnike. Ima kdo na kratko o tem 18., 19. stoletju oz zgodovini jezika? Zasledila sem neke datoteke, ampak mogoče bolj na kratko? o_O
 
Ko berem te komentarje, me vsakic stisne, da imam premalo potrebnih zapiskov :worried:
Bilo je vprasanje kaj znas povedati o 18. in 19. stoletju.. hm, ok, jaz imam o zgodovini le temeljne mejnike. Ima kdo na kratko o tem 18., 19. stoletju oz zgodovini jezika? Zasledila sem neke datoteke, ampak mogoče bolj na kratko? o_O
Med prejšnjimi komentarji je nekdo prijazno delil zapiske o tem..tisto je res na kratko 😊
 
Ola, da se razpišem, predenj grem zasluženo spat.
Torej uspešno sem opravila moj strokovni, tako da se mi je ogroooooomna skala zvalila z ramen.
Šlo je pa tako:

Najprej nas je koordinatorka poklicala v avlo, kjer smo podpisali potrdilo, da smo zdravi in bla bla bla...potem sem tam čakala svojo usodo. Potem me je koordinatorka peljala do sobe, kjer je bila komisija in sem morala počakati, da je kandidatka pred mano končala. Na mojo grozo, sem ugotovila, da sta bila 2 člana komisije zamenjana, tako da sem bila precej na tleh...
Ko sem končno prišla na vrsto, je začela ga. Kurent (ustava):
- kaj pomeni pravna država? Smo si res vsi enaki pred zakonom, tudi poslanci? (Tukaj sem sicer začela od poslanske imunitete) - ampak bistvo - vsi smo enaki.
- Potem sem morala povedati vse o Državnem svetu. Kaj dela - mnenje o zakonih, veto (večinsko glasovanje...),... Tukaj je bilo vprašanje tudi parlamentarna preiskava - nisem mela blage volje in sem neki bebljala v tri dni...čist me je zmedla...
- Interpelacija
Že takoj mi ja, hvala bogu, povedala, da sem njen del naredila. Ampak je teta zelo natančna in ni ravno zadovoljna, če poveš bolj po kmečko...
Potem me je ga. Šterbenc vprašala:
- strokovni aktiv šole
- Načrt ocenjevanja, ki ga naredi aktiv
- Kaj dela ravnatelj, s kom sodeluje in v katerem zakonu je to zapisano (ZOFVI seveda)
Tukej je šlo gladko in gospa res ni drezala v podrobnosti, ampak je hotela vedeti, kako je praksi.
Potem je prišel na vrsto g. Planinc:
- Slo. pravopis, SSKJ, Slovnica (pri prvih dveh me je že ustavil, da je uredu) in katere so angleške verzije (učim angleščino)
- Stvarna lastna imena - velika začetnica in kako je s tem v angleščini + prazniki (zelo na hitro)
- Črka vs glas (samo da sem povedala 25 vs 29 in kje so dodatki pri glasovih in je blo zadost, me je že ustavljal...)

Torej, ustava je mal škripala, ostalo pa je šlo gladko...Torej, če se učite in suvereno znate, potem gre gladko skozi!
Brez skrbi!
Srečno vsem!
 
Ola, da se razpišem, predenj grem zasluženo spat.
Torej uspešno sem opravila moj strokovni, tako da se mi je ogroooooomna skala zvalila z ramen.
Šlo je pa tako:

Najprej nas je koordinatorka poklicala v avlo, kjer smo podpisali potrdilo, da smo zdravi in bla bla bla...potem sem tam čakala svojo usodo. Potem me je koordinatorka peljala do sobe, kjer je bila komisija in sem morala počakati, da je kandidatka pred mano končala. Na mojo grozo, sem ugotovila, da sta bila 2 člana komisije zamenjana, tako da sem bila precej na tleh...
Ko sem končno prišla na vrsto, je začela ga. Kurent (ustava):
- kaj pomeni pravna država? Smo si res vsi enaki pred zakonom, tudi poslanci? (Tukaj sem sicer začela od poslanske imunitete) - ampak bistvo - vsi smo enaki.
- Potem sem morala povedati vse o Državnem svetu. Kaj dela - mnenje o zakonih, veto (večinsko glasovanje...),... Tukaj je bilo vprašanje tudi parlamentarna preiskava - nisem mela blage volje in sem neki bebljala v tri dni...čist me je zmedla...
- Interpelacija
Že takoj mi ja, hvala bogu, povedala, da sem njen del naredila. Ampak je teta zelo natančna in ni ravno zadovoljna, če poveš bolj po kmečko...
Potem me je ga. Šterbenc vprašala:
- strokovni aktiv šole
- Načrt ocenjevanja, ki ga naredi aktiv
- Kaj dela ravnatelj, s kom sodeluje in v katerem zakonu je to zapisano (ZOFVI seveda)
Tukej je šlo gladko in gospa res ni drezala v podrobnosti, ampak je hotela vedeti, kako je praksi.
Potem je prišel na vrsto g. Planinc:
- Slo. pravopis, SSKJ, Slovnica (pri prvih dveh me je že ustavil, da je uredu) in katere so angleške verzije (učim angleščino)
- Stvarna lastna imena - velika začetnica in kako je s tem v angleščini + prazniki (zelo na hitro)
- Črka vs glas (samo da sem povedala 25 vs 29 in kje so dodatki pri glasovih in je blo zadost, me je že ustavljal...)

Torej, ustava je mal škripala, ostalo pa je šlo gladko...Torej, če se učite in suvereno znate, potem gre gladko skozi!
Brez skrbi!
Srečno vsem!
Kaj vse si navedla pri načrtu ocenjevanja? A kaj v smislu, da se testi razporedijo, da sta največ 2 v tednu itd?
Pa seveda cestitke! 😊
 
Ola, da se razpišem, predenj grem zasluženo spat.
Torej uspešno sem opravila moj strokovni, tako da se mi je ogroooooomna skala zvalila z ramen.
Šlo je pa tako:

Najprej nas je koordinatorka poklicala v avlo, kjer smo podpisali potrdilo, da smo zdravi in bla bla bla...potem sem tam čakala svojo usodo. Potem me je koordinatorka peljala do sobe, kjer je bila komisija in sem morala počakati, da je kandidatka pred mano končala. Na mojo grozo, sem ugotovila, da sta bila 2 člana komisije zamenjana, tako da sem bila precej na tleh...
Ko sem končno prišla na vrsto, je začela ga. Kurent (ustava):
- kaj pomeni pravna država? Smo si res vsi enaki pred zakonom, tudi poslanci? (Tukaj sem sicer začela od poslanske imunitete) - ampak bistvo - vsi smo enaki.
- Potem sem morala povedati vse o Državnem svetu. Kaj dela - mnenje o zakonih, veto (večinsko glasovanje...),... Tukaj je bilo vprašanje tudi parlamentarna preiskava - nisem mela blage volje in sem neki bebljala v tri dni...čist me je zmedla...
- Interpelacija
Že takoj mi ja, hvala bogu, povedala, da sem njen del naredila. Ampak je teta zelo natančna in ni ravno zadovoljna, če poveš bolj po kmečko...
Potem me je ga. Šterbenc vprašala:
- strokovni aktiv šole
- Načrt ocenjevanja, ki ga naredi aktiv
- Kaj dela ravnatelj, s kom sodeluje in v katerem zakonu je to zapisano (ZOFVI seveda)
Tukej je šlo gladko in gospa res ni drezala v podrobnosti, ampak je hotela vedeti, kako je praksi.
Potem je prišel na vrsto g. Planinc:
- Slo. pravopis, SSKJ, Slovnica (pri prvih dveh me je že ustavil, da je uredu) in katere so angleške verzije (učim angleščino)
- Stvarna lastna imena - velika začetnica in kako je s tem v angleščini + prazniki (zelo na hitro)
- Črka vs glas (samo da sem povedala 25 vs 29 in kje so dodatki pri glasovih in je blo zadost, me je že ustavljal...)

Torej, ustava je mal škripala, ostalo pa je šlo gladko...Torej, če se učite in suvereno znate, potem gre gladko skozi!
Brez skrbi!
Srečno vsem!

čestitke!!
 
Ko berem te komentarje, me vsakic stisne, da imam premalo potrebnih zapiskov :worried:
Bilo je vprasanje kaj znas povedati o 18. in 19. stoletju.. hm, ok, jaz imam o zgodovini le temeljne mejnike. Ima kdo na kratko o tem 18., 19. stoletju oz zgodovini jezika? Zasledila sem neke datoteke, ampak mogoče bolj na kratko? o_O
To je za 1. raven samo kajne?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
714
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
462
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
440
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
414
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
378
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
2.016
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
1.103

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu