SLOVENŠČINA - skupna izpitna vprašanja

Trenutno berete:
SLOVENŠČINA - skupna izpitna vprašanja

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Izpraševalka: Majda Degan Kapus
1. Slušne/vidne prvine govora
2. Velika začetnica v zemljepisnih lastnih imenih
3. Pedagoški govor
 
1. Osnovne šole na območju narodnih skupnosti (občine, jezik, dvojezičnost v praksi)
2. S kakšno začetnico pišemo praznike in nagrade?
3. Katera so stvarna lastna imena?
4. Kje vse si lahko pogledamo pravila pisanja?
 
Marjana Rojc - izpraševalka

1. Našteti jezikovne priročnike, SSKJ malo opisati.
2. Zapis zemljepisnih lastnih imen, posebnosti.
3. Okrajšave.

Prijazna, pomaga!
 
Vidne prvine govora
Predlog k/h
Pisanje skupaj, narazen, z vezajem
 
27.6.2019, slovenščina - izpraševalka Križnar:

1. Katere so domače in katere tuje besede? (vse o tem, katere vse so domače, po kolikem času postanejo domače; sposojenke, tujke in citatne besede... pri vseh primere)
2. Kaj je to glagolski način? Kaj glagolski vid?
3. Primeri povedi na listu, ki sem jih morala zanikati (Pojdi na štop - Ne hodi na štop... pomembno, da se spremeni v rodilnik in iz dovršnika v nedovršnik ali nekaj takega....)
4. Razlika pri uporabi en in eden (primer na listu: pravilno sem izbrala in nato morala še pojasniti, da se eden uporablja kot samostojna beseda, en pa pred samostalniki)

Prijazna gospa, ko se mi je zataknilo, me je spodbujala in usmerjala. Ko mi res ni šlo, mi je dala dodatno vprašanje. Se mi zdi, da če vidi znanje, te ne bo kar tako vrgla :)
 
Uciteljica RP
Izprasevalka Kriznar (prijazna)

1. Katero socialno vrsto jezika uporabljamo na strokovnem izpitu?
2. Prednosti in slabosti slusnega prenosnika (s tem misli govorjenega besedila).
3. Pisanje skupaj/narazen (primeri na listu)
4. Kdaj uporabljamo KO in kdaj KADAR (ko - enkratni dogodek, kadar - ponavljajoc dogodek).
 
Kako delimo glasove, naštet tri skupine lastnih imen in eno skupino opisat, zvočne prvine govora (naštet).
 
Šolinc Ovtar, 24.6. kot vzgojiteljica:
- Narečja
- Zemljepisna imena - naselbinska in nenaselbinska
- Kako razdelimo imena
- Naštej priročnike v katerih najdemo pravila in so nam v pomoč

Mlada, zelo prijazna!
 
Izpraševalka mag. Poznanovič Jezeršek

1. SSKJ (primer na listu, povedati kaj je kaj)
2. Pedagoški govor in kako ga uporabljam pri svojem delu (učiteljica športa)
3. Zapis pridevnikov iz lastnih imen (kdaj pišemo z malo začetnico in kdaj z veliko)
 
Vprašanja z dne 4.7.2019

1. Razlika med črko in glasom (zakaj 29 glasov)?
2. Razlika med naglasom in poudarkom?
3. Katera so nekončna ločila? (Kdaj se tri pike pišejo stično in kdaj nestično)?

Izpraševalka: ga. Skube
 
1. Pedagoški govor in funkcijske ter socialne zvrsti znotraj spoznavnega in odnosnega govora.
2. Bralne strategije pri pouku.
3. Stavčna analiza odstavka s priprave.
 
Izpraševalka: Katarina Čokl (8. 7. 2019)
  • Vidne prvine govora (samo našteti)
  • Kaj so krajšave oz. kako jih delimo. Kakšna je razlika med kraticami in okrajšavami (tudi, da prve večinoma pišemo z velikimi črkami, druge z malimi)
  • Vejica- dobila sem prav listek s primeri in vstaviti vejice ter povedati zakaj (podredni veznik, priredni, za zvalnicami, vrinjen stavek,..)
 
Izpit 11.7.2019, vzgojiteljica za DSP (OPP)
V komisiji sem imela Brank, Šipek, Kralj.

1. Sestavek iz SSKJ (povedat kje to najdemo, kateri so sestavni deli sestavka in kaj nam povedo).
2. Razlika med sivo-moder, sivo moder, sivomoder.
3. Katero izmed socialnih zvrsti jezika uporabljaš pri svojem delu.
 
Učitelj športa, izpit 10.7.2019 - Arzenšek Konjajeva
1. Neskladenjska in skladenjska raba - podaj tudi primere in ko sem podal primer me je spraševala o stičnosti.
2. Stvarna lastna imena - kaj so; kaj se piše z veliko, kaj z malo začetnico.
3. Predlog k/h in z/s.

Prijazna, če znaš ne daje podvprašanje.
 
Slovenščina: g. Šink
  • razlika med knjižnim jezikom in slengom...sva prišla do knjižne norme in priročnikov, primerov slenga;
  • spoznavni govor in odnosni govor;
  • stičnost ločil.
Zelo prijazen gospod, v bistvu je izpit potekal v pogovoru.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
585
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- SLOVENŠČINA- ZVRSTI SSKJ -...
Odgovori
0
Ogledi
860
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.222
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
  • Zaklenjeno
Vprašanja iz slovnščine Nives Križnar -pisanje stvarnih lastnih imen -pisanje skupaj, s...
Odgovori
1
Ogledi
887
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
8
Ogledi
1.895
  • Članek
Argentinska psihiatra in psihoterapevta Jorge in Demián Bucay o vzgoji, sreči, travmah ter...
Odgovori
0
Ogledi
218

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu