Razprava o odpravi neplačanega pripravništva

Trenutno berete:
Razprava o odpravi neplačanega pripravništva

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

O tem glih jaz premišljujem ker sem zelo blizu 30-tim in kot rečes brez službe, brez svojega stanovanja, o otroku pa niti ne upam razmišljat saj ne vem kaj planirat za prihodnjost. Se strinjam, da bi se mogli organizirat in nekaj naredit v dobrobit vseh nas saj bomo nazadnje lahko samo doma sedeli in čakali na boljše čase..
 
Nekaj bo treba ukreniti... Treba počakat na novo ministrico za šolstvo...
 
Se strinjam...potrebno bo nekaj ukreniti ker smo lahko par let doma brez službe ker nemoremo opraviti stokovnga izpita.
 
Se strinjam... nazadnje bo tak da bomo prek 30 let in brez strokovnega in s tem brez delovnih izkušenj.
 
Sem vidla in prebrala in sem brez besed..
 
Po eni strani si mislim, naj že to sprejmejo,...pol grem pa brat vse novice in predlog zakona, si pa mislim, naj to nrdijo tako kot je treba, sam naj prosm ne traja celoooo večnost. o_O
 
Ni kakih novic se.. Jaz sem stara ze 32,5 let, pa se stiri otroke imam.Zdaj pa se zamislite,da bi morala iti na volontersko,pa delati prostovoljno.Moz nas prezivlja,ima ze poln kufer,bi rad,da se zaposlim,pa me nobeden noce,ker nimam izkusenj.Kako naj pridem ven iz tega?Prejemava otroski dodatek,ampak premalo,drzava pa je poleg tega se zmanjsala zaradi varcevanja..
 
Meni se bo zmešalo ker samo čakam čakam a ni nobenih informacij..
 
Nekje sm brala,... mislim, da je bilo rečeno, da morajo nrdit celovito raziskavo koliko je dejansko pripravnikov na vseh področjih in šele nato se bodo odločili kako in kaj,...v prejšnjih postih so pisali, da naj bi bilo pripravništvo za šole/vrtce razpisano v nasl. šol. letu.
 
Poskusite z javnimi deli v vrtcu (nekateri vrtci vsaj Ptujski je vsakoletno zaposloval preko javnih del in za delo nisi potreboval strokovnega izpita...Meni so na Ministrstvu upoštevali javna dela in mi omogočili opravljanje strokovnega, sedaj še samo poiščem vrtec , da prej opravim pet nastopov potem pa se lahko prijavim :)..Pripravništvo dobit bo zgleda po novem "umetnost"..
 
Za javno delo moreš bit vsaj leto dni na zavodu. In kolkiko vem zaposlujejo samo z 5. stopnjo tak da mi z diplomo nimamo glih možnosti da bi lahko prišli prek javnega dela v vrtec.
 
Imamo novo ministrico za šolstvo tak da upam da se bo zdaj kaj premaknilo glede pripravništva :)
 
Zakaj, so kakšne novice?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Zavod RS za šolstvo organizira javno razpravo o posodobljenih Programskih smernicah svetovalnega...
Odgovori
0
Ogledi
65
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
240
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
221
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
275
  • Članek
EPALE je 27. 9. 2023 gostil spletno razpravo. Osvetlila se je na trenutno finančno stanje ter...
Odgovori
0
Ogledi
398

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu