Razprava o odpravi neplačanega pripravništva

Trenutno berete:
Razprava o odpravi neplačanega pripravništva

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pozdravljeni!
Še moje videnje glede pripravništev...
Pozitivno je, da bodo pripraviništva plačana, negativno pa, da se bo število le-teh občutno zmanjšalo. Kdo pa je ob začetku študija razmišljal o tem ali bo dobil pripravništvo ... Osebno menim, da bi pripravništva morala biti ZAGOTOVLJENA vsem, ki so se odločili za študij pedagoških smeri (na posamezniku pa je, če bo šel to pot ob koncu študija). Vidijo kakšno je stanje, a kljub temu razpisujejo študijska mesta za profesorje, zaposlovalo se v tem sektorju 'na veliko' se ne bo še vsaj nekaj let, nonsens.
Kot je že nekdo napisal, z največjim veseljem bi opravljal volontersko pripravništvo (naj me izkoriščajo)- samo zato, da bi dobil končno nekaj prakse v poučevanju in pa seveda možnost pristopa k strokovnemu izpitu (vem, da se da tudi po drugi poti priti do njega, a je praksa na oš, sš izjemnega pomena za nadaljnje delo).

Hvala za branje. Nekje sem moral odpreti ventil. :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ali mogoče ve kdo kdaj približno bo prišel razpis za pripravništvo? Čakam že zelo dolgo in nihče se ne prebudi na ministerstvu a hodijo ven razpisi s pogojem,da imaš STROKOVNI IZPIT. Saj to ne moreš razumet več kaj se dogaja v naši državi... Lp vsem na foromu.
 
Ja vse je odvisno od vlade...men so na Ministrstvu decembra rekli, da bo verjetno v začetku tega leta...a nič ne kaže na to...
 
Meni so rekli da čakajo na sredva in ko jih dobijo bo zunaj razpis za pripravništvo. Ne znajo pa kdaj prb bi to bilo. Je treba pač spremljat na njihovi strani.
 
Brez besed... pitem pa naj na vladi spremenijo pogoje za zaposlovanje,če se ne morejo dogovorit samo za 1 stvar... mislim,da bi morali bolj pritiskati na njih,da bi se prebudili.... ker do zdaj je vedno bil zunaj razpis februarja...sedaj pa zopet nekaj mučkajo.... najlažje je rečt v kratkem bo ali pa skozi spremljajte....
 
Vse vredo in prav...čakajo na sredstva....samo ne vem zakaj vedno za take stvari je potrebno čakati a za druge stvari pa je denar...ali pa se še kje najde...mislim,da ne jezi samo mene ampak večino ki čaka da bi šlo delati pripravništvo in nato strokovni izpit,kateri je pogoj za zaposlitev...razpisi so zunaj a mi ne moremo prav nič...vlada pa nam bi lahko kako pomagala ali pa ministerstvo....samo zakaj bi. Nimam besed za našo ministerstvo....
upam samo,da bo vse čim prej in da nam uspe potem tudi najdit zaposlitev....
 
Jaz samo upam, da dobimo pripravništvo vsi, ki že en čas čakamo, ker bo zdaj manj mest razpisanih ker volonterskega pripravništva več ne bo jaz sem menja, da bi nam vsem morali omogočit pripravništvo, kot je v zdravstvu saj se brez strokovnega ne moremo zaposlit in pol se ti še na popvrečje ocen spravijo. Po takem tisti, ki niso imeli preveč dobroh ocen, pripravništva ne bodo nikoli mogli opravit.. omg, res je v krizi ta naš sistem in celotna država
 
V zdravstvu dobijo plačano in delovna doba jim teče.... volontercem pa nič... me prav zanima kako bodo zdaj to uredili, če ni sredstev in volonterskega več ni...ni logike. Tudi jaz sem bila vedno jezna na volontersko, a vsaj doma ne bi sedela in bi pač 10 mesecev dobivala le za potne stroške in malico. A vsaj delala bi, stik s šolstvom bi obdržala...
 
Kje natančno (url) ponavadi objavijo razpise? Ali je to mišljeno 'spremljanje preko googla' - "razpis pripravnista 2015/16".
 
"V tem trenutku ni znano kdaj bo objavljen naslednji razpis pripravniških mest, saj je to odvisno od razpoložljivih sredstev v državnem proračunu, trenutno pa je izvrševanje proračuna s sklepom Vlade začasno ustavljeno. Volonterskega pripravništva ne bo, saj je Vlada sprejela sklep, da pogodb o volonterskem pripravništvu v javnem sektorju ne podpira".

To je sporočilo, ki sem ga danes prejela od Katje Kovačič. Rekla mi je tudi, da mora razpis iziti enkrat letno, tako da ga v tem letu lahko pričakujemo, dva meseca pa ga zagotovo še ne bo.
 
Dva meseca????Kaj so hecni?!!!? Mislim da je bilo skoraj vedno dvakrat letno (lani je bil januarja in avgusta).
 
Niso normalni kaj delajo! Naj bi pustili volontersko pripravništvo in bi lahko normalno opravljali ne pa da smo zdaj prikrajšani ker čakajo na sredstva..kriza!
 
Se strinjam. Vsaj delali bi. Hitela sem z končanjem faksa ravno zaradi tega ker sem računala na razpis v januarju...a zdaj...pridnost se ne splača ...
 
Pojdi nazaj na faks, pa reči, da bi še malo potegnila :)

Vsi smo v fajnem zosu zdaj ...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Zavod RS za šolstvo organizira javno razpravo o posodobljenih Programskih smernicah svetovalnega...
Odgovori
0
Ogledi
48
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
227
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
205
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
254
  • Članek
EPALE je 27. 9. 2023 gostil spletno razpravo. Osvetlila se je na trenutno finančno stanje ter...
Odgovori
0
Ogledi
379
  • Članek
Na javni razpravi o predmetniku osnovne šole v okviru priprave nacionalnega programa vzgoje in...
Odgovori
0
Ogledi
244
  • Članek
Delovna skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja za obdobje 2023–2033...
Odgovori
0
Ogledi
325

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu