Razprava o odpravi neplačanega pripravništva

Trenutno berete:
Razprava o odpravi neplačanega pripravništva

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Po moje še en lep čas nič ne bo...saj je tudi ta ministrica odstopila,saj je prepisala magistersko nalogo-da je ni sram...a potem pravijo,da ni razpoložljivih sredstev...kako bodo če že vsak pridobi naziv in na tuj način dobiva mastno plačo... počasi se naj začno zavedat,da vedno več mladih čaka na pripravništvo in naj že enkrat končajo s tem menjavanjem stolčkov-ministrov in Cerar se naj malo vzame v roke in naj začne trdno delat,ker od kar je on v vladi se za mlade še ni naredilo nič...
in kam to vodi? Samo čakamo in neke gole obljube... SRAMOTA
 
To se ti lahko zmeša kaj se tu dogaja. Dobiti pripravništvo je v današnjem času resnično velik izziv..no če ga bomo sploh dočakali. Res sramota kaj delajo!
 
Glejte, jaz pa nekaj predlagam ... Tudi sam sem postal profesor matematike in računalništva slaba dva meseca nazaj. In tudi sam čakam na novo pripravništvo. Vendar do takrat, se bom pa jaz ukvarjal z dajanjem inštrukcij za matematiko. Lepo se bom prijavil pod OSEBNO DOPOLNILNO DELO (https://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=1175&sid=815). Dokler ne bo novega razpisa za novo pripravništvo, je meni nesmiselno gret zadnje plati doma.
 
Nazadnje urejeno:
Sam nisem nek zagovornik volonterskega pripravništva, ker je to zame zgolj izkoriščanje, vendar tako imaš vsaj možnost opravljanja poklica, za katerega si se šolal, kar včasih pretehta odločitev. Je pa žal tako, da v šolstvu trenutno žal ni toliko prostih delovnih mest oz. potreb po delovni sili, diplomanti pa ven prihajamo ... Ampak, danes pri iskanju dela je treba biti kar malo podjetniški že v začetku.

Žal pa za sabo nimam nekih večjih delovnih izkušenj, s katerimi bi se lahko pohvalil, razen opravljene pedagoške prakse v 3. in 4. letniku študija. Ampak tudi z inštrukcijami vadiš in obnavljaš vsaj snov, ki jo razlagaš, vadiš jezikovno pravilnost, ustrezno razlago, itd.... Mislim pa tudi, da mi mladi nimamo nekih delovnih izkušenj tudi zato, ker ti SAM SISTEM v državi tega ne omogoča. Ne vem, to da sem prek študentskega servisa delal kot administrator, ali pa kot blagajnik v Sparu, ga najbrž ne bo zanimalo ... :D

Če me bo recimo kak ravnatelj vprašal, zakaj nisem kaj delal v šoli, mu mirno povem tisto poved. In mislim, da bi to delodajalec moral razumeti. Ne vem, kako lahko delodajalec pričakuje tvoje delovne izkušnje v šoli pri 25, 26 letih? Kako boš ti pridobil neke izkušnje, če ne moreš opravljati svojega poklica?

Odgovor na to, @Mladi učitelj , @Profesorica Maja ? ;)
 
@Mladi učitelj , saj meni je jasno, da so bile od nekdaj "veze in poznanstva" , ampak da pa brez tega ne moreš dobit neke pametne službe v "svojem fohu", je pa alarmantno.

hehehe, s 7. stopnjo izobrazbe najbrž ne bom šel kelnarit ali pa delat kot administrator v neko podjetje. Želim delati v šoli, ker sem se za to tudi šolal. Nisem hodil na Pedagoško fakulteto zato, da bom na koncu ostal brez možnosti dela v šoli. Temu se je potrebno upreti. Mislim, da bi fakultete morale vsem diplomantom, ki želijo delati na tem področju, organizirati uvajanje v delo in pridobivanje izkušenj.

Kaj vi pravite o tem? Še kakšni drugi komentarji mogoče, @mooojchy , @Profesorica Maja ?
 
hehehe, s 7. stopnjo izobrazbe najbrž ne bom šel kelnarit ali pa delat kot administrator v neko podjetje. Želim delati v šoli, ker sem se za to tudi šolal. Nisem hodil na Pedagoško fakulteto zato, da bom na koncu ostal brez možnosti dela v šoli. Temu se je potrebno upreti. Mislim, da bi fakultete morale vsem diplomantom, ki želijo delati na tem področju, organizirati uvajanje v delo in pridobivanje izkušenj.
Razumem, ampak če ne gre drugače se poprime za vsako delo. Vsaj jaz sem tako delal, dokler nisem uspel z zaposlitvijo. Se pa strinjam, da se je temu načinu potrebno upreti.
 
Razumem, da je stanje grozno. Tudi moje želje in cilji so biti nekoč zaposlena v šolstvu. Vendar tako kot si napisal, tudi jaz ne bom sedela doma in v luft gledla, ampak trenutno poprimem za vsako delo, tudi fizično. Rabim denar za preživetje. Glede izkušenj pa jaz v življenjepisu vedno navedem vsa dela, ki sem jih opravljala, je pa res, da so moja nekatera povezana tudi s pedagoškim poklicem. Tudi jaz nisem zagovornica volonterskega dela, vendar bi vsaj izkušnje imela in stik s šolstvom.
 
Pozdravljeni

Tekočo razpravo o odpravi volonterskega pripravništva ipd. berem že od decembra, zato sem ne glede na prvi "post", z vami že od vsega začetka.

Zadev zakaj je temu tako in kako to, da se v tej smeri nič ne naredi, raje ne bi komentiral, namreč menim, da je kontraproduktivno.

Pišem vam samo iz enega razloga, in sicer: na rtvslo sem zasledil krajši intervju z ministrico za delo, in podala je kar nekaj informacij glede vseh bodočih pripravništev. Link podajam spodaj. Če jo zelo na hitro povzamem:

Zelo se trudijo, da bi zadevo rešili (šok); zelo veliko bodo vedeli ze v začetku maja; financ za vsa pripravništva bi naj bilo okoli 20 mio (obdobje 9 let); predlaga, da se pripravnistvo skrajsa in se tako omogoči večim; prepričana je, da se bodo stvari kmalu rešile in da se bodo z novim šolskim letom pripravniki lahko ze prijavili; pomeni, razpisi bi naj bili tekom poletja.

Link: http://ava.rtvslo.si/predvajaj/v-zivo-tv-slovenija-3/tv.slo3/

Intervju je okoli 76:00 minute.

Sam prav tako čakam na vse to, zato mi je stanje, kakor tudi vsem vam, zelo blizu.

Pa naj moj prvi post sluzi kot manjsi update vsemu že napisanemu.

Prijazen pozdrav
 
Pozdrav vsem...evo spet se javljam z istim vprašanjem: ve kateri kaj o pripravništvu? Bo razpisano za naslednje šolsko leto?
 
Malo z zamudo...vse skupaj je eno veliko sr***. Jaz sem preko študentske napotnico delala v šolah in kot vzgojiteljica med poletjem in sem si nabrala veliko izkušenj z otroki, vendar v šolah želijo videti samo poučevanje. Na srečo sem pripravništvo opravila že lani in tudi imam strokovni izpit. Res da je bilo volunterstvo, ampak sem dobila za malico in prevoz, hkrati sem delala še mnogo drugih stvari, da sem zaslužila. Kljub strokovnem izpitu sem čakala na zaposlitev več kot pol leta in še sedaj imam delo preko javnih del v srednji šoli. Tudi za to službo sem bila jaz tista, ki sem si jo izborila. Zavod ne naredi nič v tej smeri...vedno morate biti sami tisti, ki se pomujate. Se mi pa dozdeva, da ko pridem na razgovor in vidijo kaj vse sem delala, me pohvalijo, a se hkrati ustrašijo, ker nisem samo ozko usmerjena v šolstvo in v oš. Namreč delala sem v oš, sš in izobražujem odrasle. Poleg tega pa delam še vseh možnih športnih dogodkih.
 
Baje, da 15. 7. 2015 začne veljati nov zakon, s katerim bo pripravništvo odpravljeno, vsi brez pripravništva bodo (v teoriji) imeli enako možnost za zaposlitev kot ostali. Po 640 ali pa 840 urah (ne vem točno) zaposlitve boš šel lahko opravljat strokovni izpit.
 
To pomeni, da se bomo lahko tudi mi (brez opravljenega pripravništva) tudi lahko zaposlili in bomo imeli enake pogoje za zaposlitev kot ostali, ki imajo opravljen strokovni izpit?
 
Drugače se mi zdi ta poprava zakona dobra. Vedno namreč obstaja možnost, da plačanega pripravništva ne dobiš. In, ker bo odpravljeno tudi volonterstvo pripravništvo, se mi zdi to najbolj logična in pametna poteza, da se izenačimo.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Zavod RS za šolstvo organizira javno razpravo o posodobljenih Programskih smernicah svetovalnega...
Odgovori
0
Ogledi
67
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
241
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
225
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
283
  • Članek
EPALE je 27. 9. 2023 gostil spletno razpravo. Osvetlila se je na trenutno finančno stanje ter...
Odgovori
0
Ogledi
400

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu