KRIŽNAR - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KRIŽNAR - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Imela sem vprašanje :
-Končna ločila na listu, sem morala pravilno postavit.
- Zahvalo sem mogla povedat nisem pisala. Kam kaj spada...
-Sklanjanje človek posebnost moške sklanjatve in pa Marko in Luka.
Mateja
 
Nazadnje urejeno:
Zelo prijetna gospa, pomaga s podvprašanji.
-glagolski način
-glagolski vid
-dobila sem listek in sem morala zanikat stavke. Mislim da sem morala zanikati velelne stavke, kjer pa se spremeni glagolski vid, na primer Odpri vrata! - Ne odpiraj vrat!
-končna ločila ( ločila v večastavčnih povedih? od česa je v večstavčnih povedih odvisno, kakšno ločilo bomo potrebovali?)
-prevzete in domače besede. Pri prevzetih sem jih morala naštete ( citatne, polcitatne, tujke in sposojenke), pri domačih pa sem povedala da so k nam prišle iz tujih jezikov, na primer staro slovanščine. Potem pa me je vprašala, koliko časa traja da beseda postane domača, pa sem ugibala in rekla 50 let, pa me je popravila in rekla da je določeno, da mora biti nekje 200 let :)
 
1. Glagolski vid, zanikanje povedi
2. privzete besede
3. En in eden
4. Locila na koncu večstavčnih povedi
 
1. Iz priprave - vezaj in pomišljaj.
2. Stvarna lastna imena.
3. Pisanje skupaj, narazen (števniki - petnadstropna stavba, ...)
4. Na listu so bile zapisane razne besede, ki sem jih mogla pravilno prebrati (glasba, vesel, vzeti, sladko, ...)
 
1. Na listu v povedih vstavi vejice in razloži pravila za postavitev vejic.
2. Na listu popravi zapis ure.
3. V mestniku sklanjaj Petra in Nejc Novak ter Nejc in Petra Novak. (Pri ženski sklanjatvi se priimek ne sklanja.)
4. Krajšave.

Je super, sprašuje osnove in zraven tudi pomaga. :)

Področje: športna vzgoja
 
RP
1. Socialne zvrsti slj. Katero bi uporabila pri pogovoru z ravnateljico (knj. pog. j.), pri pogovoru z neznancem v vasi (knj. pog. j.), v trgovini (knj. pog. j.) z dedkom (narecje).
2. Pomisljaj: na listu zapisani primeri ure oz. delovnega casa. Izberi pravilnega in pri napacnih povej, kaj ni pravilno. Sticni pomisljaj!
3. Popravi pravopisne napake v besedilu.

Zelo prijazna gospa. Nasmejana. Pomaga :)
 
Pozdravljeni :) Moja vprašanja pri gospe Križnar:
- V pripravi je našla napake pri zapisovanju vejic. Posledično sem dobila vprašanje: kdaj zapisujemo vejico pred IN? (V zvezi prirednega in podrednega veznika: in če, in da, in ko ...). Dobila sem tudi list s povedmi in sem morala pravilno vstaviti vejice. Prav tako iz priprave: ko naštevamo, ali zapišemo vejico pred tremi pikami ali samo tri pike? (Ne, nič vejice, samo tri pike).
- Naštej glavne priročnike, ki jih uporabljamo (SSKJ; SP; SS). Katere besede iščemo v SSKJ in kaj v SP? So v SP iste besede kot v SSKJ (Ne, v SP so neke manj znane besede, al neki tazga - to nisem vedla točno odgovora).
- Razlikovanje med SVOJ/MOJ. (To tudi nisem čisto natačno znala definicije/razlika med njima. Dobila sem list in sem morala prebrati povedi tako, da sem uporabila besedo svoj oz. moj. Npr.: Vabim te na SVOJ rojstni dan; Ogledujem si SVOJ avto; To je MOJ avto - uporabo sem znala, definicije pa ne ravno:D)

Je bila nasmejana, skoz neki kima, tudi te popravlja, ampak ne komplicira če ne znaš, ker VE da si se pa SEDAJ to naučil :D Skratka vredu gospa - nič se bat :)
 
Zelo prijazna gospa. :)

(razredni pouk)
1. nenaselbinska zemljepisna imena, primeri
2. zvočne prvine jezika, podrobneje intonacija (prebrati sem morala primere na listu)
3. uradovalni časi (od do, stični pomišljaj) - izbrati sem morala pravilne zapise in jih uttemeljiti
 
Izpraševalec Križnar

1. Raba vejice (rešiti list s primeri)
2. Pridevnik moj/svoj (rešiti list s primeri)
3. Geselski članek

Prijazna gospa, ki pomaga in spodbuja. :)
 
Izpraševalec Križnar

1. Raba vejice (rešiti list s primeri)
2. Pridevnik moj/svoj (rešiti list s primeri)
3. Geselski članek

Prijazna gospa, ki pomaga in spodbuja. :)
 
1. Slušne prvine govora (našteti, prednosti in slabosti).
2. Pisanje skupaj, narazen ali z vezajem (rešiti sem mogla dva primera iz lista).
3. Zveneči in nezveneči glasovi (Prebrati sem mogla tri besede in povedati kateri glas sem izgovorila. Npr. Pariz - Paris).
 
1. Slušne prvine govora (našteti, prednosti in slabosti).
2. Pisanje skupaj, narazen ali z vezajem (rešiti sem mogla dva primera iz lista).
3. Zveneči in nezveneči glasovi (Prebrati sem mogla tri besede in povedati kateri glas sem izgovorila. Npr. Pariz - Paris).
 
1. Vprašanje:
Zapis števil in krajšav, stično nestično. Katere vrste ločilo je minus? Pomišljaj.
Kako se ga piše? Stično -7 oz. nestično 3 - 5 = -2

2. Vprašanje:
SSKJ, Slovnica, Pravopis. Kaj vsebuje katera od njih?

3. Vprašanje:
Števniki (vrste + vprašalnice)
Zapis števnikov

4. Vprašanje:
Naloge na listu:
Svojilni zaimki: Mirjam, Lipuš (Lipušev) ...
Branje podatkov o uri: Od 8. do 10.; 8-10 ...
Branje odstotkov: 24,3 %; 0,6 % ...
Pridevniški zaimki: Novo mesto (novomeški), Istra (istrski) ...
Pri posamezni nalogi utemeljit, zakaj tako, katere začetnice, pomišljaj/vezaj ...

Gospa zastavi veliko vprašanj, tako da res zajame veliko različnih področji. Je prijazna in te usmerja, spodbuja. Tudi pri branju z lista ti pomaga in želi, da glasno prideš do rešitev. Pregleda tvoje priprave in te oceni tudi na podlagi teh. Zastavi kako hitro vprašanje z njih. Je zelo dobro pripravljena na tvoje področje (branje %, števniki ... Tega je v matematiki veliko).
 
1. V mestniku sklanjaj Tina in Marko Novak ter Nejc in Tina Novak. (Pri ženski sklanjatvi se priimek ne sklanja).
2. Kaj bi poiskala v Slovenskem pravopisu? Vsaj pet primerov.
3. Napaka iz priprave; vezaj in pomišljaj, na listu zapisani primeri delovnega časa. Izberi pravilnega in pri napačnih povej, kaj ni pravilno.

Gospa je v komisiji zamenjala go. Lehner ampak zelo prijazna, pomaga, če vidi, da poznaš bistvo sploh ne vrta v tebe.
 
Izpraševalka Nives Križnar - zelo prijazna gospa, te spodbuja, usmerja, ti razloži.

1. Napaka iz seminarske naloge - pri naštevanju se uporablja naštevalni pomišljaj in ne vezaj.
2. Zvočni prenosnik (kaj je, prednosti, slabosti).
3. Stvarna lastna imena - opredelitev, primer: Vlada Republike Slovenije, Katoliška cerkev oz. Cerkev (ustanova).
4. Uporaba ko/kadar - vprašala me je, ali vem pravilo ali bom raje rešila primere. Dala mi je par primerov: KADAR je mož prišel pozno domov, je bila žena jezna. KO sem bil star 7 let, sem se naučil plavati.
Primere sem pravilno rešila, zato je sama povedala pravilo: "ko" se uporablja pri enkratnih dogodkih, "kadar" se uporablja pri ponavljajočih se dogodkih.
 
Zelo prijazna gospa
1. Razlike pomišljaj, vezaj (napaka iz priprav).
2. Groba opredelitev socialnih zvrsti.
3. Zemljepisna lastna imena in njihova osnovna delitev.
 
Živijo!

Pri izpraševalki Nives Križnar (SLOVENŠČINA) sem dobila naslednja vprašanja:

- Kratice (napaka iz priprave: pisanje t. i. -napisano sem imela stično, potem sem morala podati še primer za to je (tj.) in kratico za lastnoročni podpis).
- Na listu sem dobila napisane primere, kamor sem morala vstaviti končna ločila (enostavni primeri).
- Sklanjati besedo človek v dvojini.
- Postaviti sam. b. Marko v orodnik.
- Dekle, ki je bilo na vrsti pred mano, je morala povedati sestavne dele uradnega vabila.

Srečno!:)
 
27.6.2019, slovenščina - izpraševalka Križnar:

1. Katere so domače in katere tuje besede? (vse o tem, katere vse so domače, po kolikem času postanejo domače; sposojenke, tujke in citatne besede... pri vseh primere)
2. Kaj je to glagolski način? Kaj glagolski vid?
3. Primeri povedi na listu, ki sem jih morala zanikati (Pojdi na štop - Ne hodi na štop... pomembno, da se spremeni v rodilnik in iz dovršnika v nedovršnik ali nekaj takega....)
4. Razlika pri uporabi en in eden (primer na listu: pravilno sem izbrala in nato morala še pojasniti, da se eden uporablja kot samostojna beseda, en pa pred samostalniki)

Prijazna gospa, ko se mi je zataknilo, me je spodbujala in usmerjala. Ko mi res ni šlo, mi je dala dodatno vprašanje. Se mi zdi, da če vidi znanje, te ne bo kar tako vrgla :)
 
Uciteljica RP
Izprasevalka Kriznar (prijazna)

1. Katero socialno vrsto jezika uporabljamo na strokovnem izpitu?
2. Prednosti in slabosti slusnega prenosnika (s tem misli govorjenega besedila).
3. Pisanje skupaj/narazen (primeri na listu).
4. Kdaj uporabljamo KO in kdaj KADAR (ko - enkratni dogodek, kadar - ponavljajoc dogodek). Dobis list s primeri.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 3. apr 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
195
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.220
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
580
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu