KRIŽNAR - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KRIŽNAR - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Izpraševalka Nives Križnar - zelo prijazna in nasmejana gospa

- katere priročnike uporabljamo v šoli in kaj poiščemo v njih
- lastna imena v slovenščini- katera so + velike in male začetnice - mi je dala list s stavki, kjer sem morala popraviti velike in male začetnice in obrazložiti zakaj
- stična in nestična ločila - vedno s stavki na listu, morala sem popraviti in obrazložiti

Srečno vsem!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Za uciteljico slovenscine: tvornik in trpnik, pravilo, primer in ali lahko iz tvornika vedno pretvorimo v trpnik (Ne), na kaj moramo paziti pri pretvarjanju in primeri na listku za pretvorbo.
Kako bi ucencem razlozila nedolocni in dolocni pridevnik (pravilo kaksen:kateri in nastet se vse, kdaj obvezno uporabimo dolocni pridevnik.
Za konec pa se besedni red, najpomembnejse pravilo (clenitev po aktualnosti) in list s primerom besedila, kjer sem morala popraviti napacen besedni red in razloziti, zakaj je bilo narobe.
 
Zelo prijazna, srčna, išče znanje.
1. Priročniki (SSKJ, SS, SP)
2. Imela je list z nalogami, morala sem v povedih postaviti besede v pravilno obliko.
3. Sklanjatve (delovni list + razložiti pravila za sklanjanje moških in ženskih imen ter priimkov).

Brez strahu in veliko sreče!☺️ Delala sem za pomočnico vzgojiteljice.
 
Zelo prijazna, nasmejana gospa, pomaga s podvprašanji. Je bila zelo razumevajoča, ker sem tujka, vendar je seveda zahtevala osnovno znanje.

1. Priročniki ter potem kdaj iščemo v slovarju, kaj pa v pravopisu.
2. Mala in velika začetnica - lastna stvarna imena.
3. Ločila s primeri (popraviš, kaj je nepravilno — po navadi stičnost/nestičnost).
 
1. Lastna imena.
2. Dobila sem list s primeri. Morala sem popraviti veliko in malo začetnico.
3. List s primeri, kjer sem morala vstaviti ločila. Povedati, če so ločila pravilno stična (če ne, popraviti).

Zelo prijazna gospa.
 
Zelo prijetna gospa, katera išče znanja in pomaga, če se zatakne.
Za pomočnico vzgojiteljice:

1. Iz priprave samo, če sem sama opazila napako, zdaj, ko sem se učila.., in sicer pomišljaj - vezaj ..in pa stični pomišljaj (kdaj)
2. Mala velika začetnica iz primera na listu, povedati kaj je prav, kaj ni, kako bi moralo biti in zakaj.
3. Zapisovanje datuma in ure na listu, povedati kaj je prav, kaj ni, kako bi moralo biti in zakaj.
4. Uradna zahvala. Ponovno list s praznimi prostorčki in ti poveš kaj bi v kateri prostor umestil. Kam naslovnika, kam datum in kraj, kam pozdrave itd.
 
1. nedoločnik in namenilnik (razlika, pravilo in list s primeri, na glas prebrati kaj je pravilno)
2. podaljševanje besed z EV, namesto OV, kje (primer Matej - Matejev, Andraž - Andražev, pri besedah, ki se končajo na CENE ČEŠNE ŽE ŠE JE - CČŽŠJ)
3. sklanjanje kratic v besednih zvezah (primer: klub LTH Castings, kluba LTH Castingsa, kratica se ne sklanja v tem primeru)
 
Izpraševalka Križnar - področje športna vzgoja:

nedoločnik in namenilnik (razlika, pravilo in list s primeri, na glas prebrati kaj je pravilno)
sklanjanje: imen klubov (primer: klub LTH Castings, SIXT Primorska, Cedevita Olimpija...)
finale (posebnost - moški spol)
koš (ev - zaradi cčžšj)
kako se piše ena proti ena (1 : 1, torej nestično)
 
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ)

- stvarna lastna imena
- ko/kadar
- vejica (vrinjeni stavek in protivno priredje)
 
5. 7. 2023 za učitelja glasbe
1. List s tremi primeri iz glasbenega področja, kako je pravilno (instrument ali inštrument, C-dur ali c-dur??..)
2. Na listu prebrati povedi in vstaviti ločila ter popraviti velike in male začetnice
3. Govorne (zvočne) prvine. Prebrati dva stavka, kakšna je intonacija?

Zelo prijazna starejša gospa, išče znanje :)
 
Vprašanja za svetovalno delavko:

- velika in mala začetnica (zemljepisna imena)
- predlog s/z (pred katerimi glasovi uporabimo s in pred katerimi z)
- postavljanje vejice v večstavčne povedi (vrinjeni stavki)

Zelo prijazna, vsa vprašanja so bila na podlagi primerov.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 3. apr 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
195
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.220
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu