KRIŽNAR - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KRIŽNAR - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Delala sem strokovni izpit za učiteljico RP:

1. Pisanje skupaj in narazen: na listu imaš primere in moraš povedati, kdaj bi katerega uporabil (npr. 17-letni, C-vitamin, vzgojno-izobraževalni, petleten, dvoinpolsobno stanovanje, petlitrski ...)
2. Uporaba KO in KADAR (Na listu so bile povedi in si moral v povedi ustrezno izbrati ko - za enkratni dogodek - in kadar - za večkratni dogodek.)
3. Stvarna lastna imena.
4. Kako zapisujemo besede: francoska revolucija, velika noč ipd.? (Z malo začetnico, ker so občna imena.)

Prijazna gospa! ;)
 
1. Nedoločnik, namenilnik (pravilo in primeri)
2. Lastna imena, bolj podrobno zemljepisna (naselbinska, nenaselbinska) in primeri stvarnih lastnih. Prebrala je stavek: V ljubljanski operi so uprizorili balet Labodje jezero. Kaj z veliko začetnico in zakaj.
3. zaimki ki, kateri in čigar. Kaj kdo izraža in kdaj se ga uporablja+primeri.

Delala sem za DSP.

Prijazna, prijetna gospa!
 
Gospa je zelo pozitivna in prijetna oseba. Ni bila planirana za mojo komisijo, zato me je seveda z vprašanji presenetila, ampak me je vseeno lepo vodila do pravilnih odgovorov.
Opravljal sem za učitelja v GŠ.

1. Sposojenke in tujke — delitev, kako jih zapisujemo in izgovarjamo
2. Vejice — v povedi sem moral pravilno postaviti vejice in obrazložiti zakaj (vrinjen stavek, pastavek ...)
3. Razlika med en in eden — (odg. en + samostalnik)
 
1. Jezikovni priročnik (kratek opis vsakega, čemu so namenjeni)
2. Stičnost in nestičnost ločil (na podlagi primerov je potrebno ugotoviti napake)
3. Vejica pred kot (kdaj ja in kdaj ne) na podlagi primerov (ugotavljanje napak)

Gospa je zelo prijazna.
 
1. Jezikovni priročniki (našteti in opisati).
2. Osnovna delitev lastnih imen.
3. Stičnost in nestičnost vejice in mala ter velika začetnica na konkretnih primerih z lista. Povedati napake in jih utemeljiti.

Prijazna in spodbujajoča gospa!
 
Ker sem učiteljica matematike, me je spraševala bolj v tej smeri (mi je tudi rekla):
1. Števniki (kateri so, kako se po njih vprašamo, kaj je ločilni števnik (kaj z njim predstavljamo), kako pišemo glavne števnike in kako vrstilne, ...)
2. Iz lista sem morala prebrati zapise, ki jih je imela pripravljene (101.; 103.; 55,1 % ...)
-> zakaj preberemo 55,1 (odstotka) in ne odstotek-> ker enote izgovarjamo v rodilniku ednine
3. Kako delimo krajšave po pravopisu? (kratice, okrajšave in simboli). Kako bi zapisala lastnoročno, to je, tako imenovani?
 
1. Socialne zvrsti slovenskega jezika
2. Iz lista sem morala prebrati stavke in postaviti vejice ter povedati zakaj bi tja dala vejico
3. Besedni red v povedi (dobila sem list, kjer je imela napisane stavke in sem morala povedati, ali so povedi primerno oblikovane ali ne in zakaj)
Prijazna gospa, ki pomaga in spodbuja k pravilnemu odgovoru.
 
1. Pedagoški govor v smislu socialnih zvrsti jezika.
2. Besedni red. Primeri, utemeljitev.
3. Vejice. Primeri, utemeljitev.
 
1. Napaka iz priprave ter kako pišemo C-vitamin ipd.
2. Prednosti in slabosti slušnega prenosnika.
3. Prebrati sem morala nekaj besed (v zbornem knjižnem jeziku) in utemeljiti, zakaj sem jih tako prebrala (besede: otrok, Dobrava, srce in še nekaj).

Res prijazna izpraševalka. Ko se mi je zataknilo, je takoj dala primer, podvprašanje in malo namignila, kaj jo zanima.
 
Pedagoški govor v povezavi s socialnimi zvrstmi jezika.
Krajšave - katere poznamo? Predstaviti vsako izmed njih, torej povedati vse o kraticah, okrajšavah in simbolih.
Kako se zapišejo naslednje okrajšave (kje so pike, presledki)? lastnoročno: l.r. / to je: t.j. / tako imenovani: t. i.
Vejica v povezavi z besedo kot (preberi 3 povedi na listu, vstavi vejico, kamor je potrebno).
Povedati pravilo o uporabi vejice v povezavi z besedo kot.
 
Izpraševalka Nives Križnar je zelo prijetna oseba in prijazna, saj se vidi da išče znanje
Vsa vprašanja, ki sem jih dobila sem odgovarja s pomočjo nalog na delovnih listih, ki mi jih je izpraševalka pripravila
1. Na prvem listu, sem mogla povedati ali se določne besede na listu pišejo skupaj ali narazen ter zakaj (npr. kdor koli, petmilijonkrat) ter v katerih besedah so vezaji v katerih na listu je bil za vsak primer po tri besede npr. (črno bela, črno-bela, črnobela) in sem morala povedati kateri zapis je pravilen.
2. Na drugem listu sem morala v napisanih povedih pravilno vstaviti vejice.
3. Na zadnjem listu pa sem morala pravilno sklanjati besede v povedi npr. ''Mama je iskala kje je ampak ... (Luka) ni bil nikjer.
 
Smer kemija in biologija OŠ:
1. Socialne zvrsti in kdaj se katera uporablja
2. Razlika med zbornim in knjižno - pogovornim jezikom?
3. Delitev števnikov
4. Na listu sem morala popraviti napake (kako se pišejo in izgovarjajo števniki, odstotki ...)
 
Izpraševalka: Križnar - korektna, prijazna, nasmejana, ob zatikanju pomaga s podvprašanji.

1. Socialne zvrsti jezika in navezava na pedagoški govor.
2. Katero socialno zvrst uporabimo, ko neznanca povprašamo o uri (knjižni pogovorni); katero s kolegom v nogometnem klubu (narečje, sleng, žargon).
3. Krajšave - okrajšave, kratice, simboli.
4. List s primeri - en/eden (en uporabimo, ko zraven stoji tudi samostalnik; eden, ko ga ni).
 
Izpraševalka je zelo prijazna in prijetna, res išče znanje!
Delala sem za POMOČNICO VZGOJITELJICE

Vsa vprašanja sem dobila na delovnih listih:

1. Na prvem listu, sem mogla povedati ali se določne besede na listu pišejo skupaj ali narazen (npr. kdor koli, petmilijonkrat) ter v katerih besedah so vezaji (npr. črno bela, črno-bela, črnobela)

2. Na drugem listu sem morala v napisanih povedih pravilno vstaviti vejice.

3. Na zadnjem listu pa sem morala pravilno sklanjati besede (v oklepajih) , ki so manjkale v povedih
 
Področje: razredni pouk

1. Stvarna lastna imena: Povedat pravilo, nato sem dobila list s primeri in morala določit veliko/malo začetnico. Kako zapisujemo praznike.
2. Pisanje skupaj in narazen - list s primeri.
3. Namenilnik in nedoločnik: Pravilo in na primerih določit.
 
Strokovni izpit sem opravljal za učitelja športa. Gospa je zelo prijazna. Naredil sem nekaj napak na listu s primeri in mi je pomagala. Če vidi, da razumeš ne komplicira.

1. Razlika med pomišljajem in vezajem (razložil sem vse o pomišljaju, pri razlagi vezaja me je prekinila in vprašala kaj je bistvena razlika. Povedal sem da je pomišljaj daljši kot vezaj)
2. Primeri na listu. Popravit sem moral zapis pomišljajev in vezajev, ter napačno napisane datume in ure (npr. 11. 12 . 2021 ob 16.30 uri - pravilno je 11. 12. 2021 ob 16.30)
3. Kdaj se uporablja KO/KADAR (pravilo in primeri)
 
Vprašanja 28.6.2021

1. Slušni prenosniki v povezavi s poučevanjem pri Športu
2. VZ pri zemljepisnih lastnih imenih
3. Nedoločnik/namenilnik

Zelo prijazna gospa, pomaga in ne komplicira.
 
1. sklanjanje tujih imen, kje piše to v pravopisu.
2. svojilni pridevniki
3. vejice in še nekaj v besedilu, ne spomnim se.

Je zelo prijazna, malce sem se lovila pri podvprašanjih, a je rekla, da sem oddala zelo dobre priprave in da sem tudi s pripravami pokazala, da nekaj znam. Oddane priprave so kar pomembne.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 3. apr 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
198
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.220
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
582
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu