Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Jaz sem tudi bila na šoli in nič..šola ne bo šla v to, ravno zato ker ne morejo zagotoviti zaposlitve s 1.12. Ravnateljica mi je še povedala, da tudi druge šole ne bodo šle v to. Tako da nas imajo ti z MIZŠ konkretno za norce. Jim pišem jutri pismo. Prosim še ostale da jim pišete..mislim da bomo samo tako kaj dosegli. Lp
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

No, jaz nisem kar tako odnehala in sem jim nazaj napisala, da iz njihovega sporočila nikakor ne morem razbrati odgovorov na dve vprašanji in jih prosim če ponovno preberejo vprašanja in mi podajo konkreten odgovor. Sedaj najbrž ne bodo ničesar odgovorili, če pa bodo bom pa verjetno spet izpadla nepismena, ker ne bom razumela njihovega odgovora :)
 
Res katastrofa ja! Zgleda niso po naklučju naredil tako ohlapenega drugega dela razpisa, najbrž upajo, da bo težave rešil nekdo drug, ki bo to najbolje interpretiral.. Tko čudežno.. Recimo kar šole bi se nas lahko usmilile in zaposlile in same financirale nekoga, ki ga sploh ne rabijo..
 
tudi sama sem na ministrstvo že naslovila nekaj vprašanj....in sicer:
- Kako naj šole že v mesecu februarju vedo, ali bodo imele s prvim decembrom prosto delovno mesto?
- Mora biti pogodba za polovični ali polni delovni čas?
- Mora kandidat zasedati enako delovno mesto kot v prvem delu ali lahko zasede drugo delovno mesto (npr. najprej poučuje določen predmet, nato pa dela v podaljšanem bivanju)?
- Ali mora šola že ob prijavi na razpis zapisati katero delovno mesto bo kandidatu ponudila s 1. 12. ali se te formalnosti lahko javijo naknadno?

dobila pa sem sledeči odgovor:

Spoštovani,

Zavod mora izbrati kandidata, kateremu lahko od 1. 4. 2016 do 30. 11. 2016 zagotovi možnost ustreznega usposabljanja za pridobitev polne poklicne kvalifikacije in v času od 1. 12. 2016 do vsaj 30. 6. 2017 možnost zaposlitve na sistemiziranem prostem delovnem mestu. Če zavod tega ne more zagotoviti, ne more kandidirati na razpisu. Na tem mestu je posebej nujno poudariti, da je bila vzdržnost zaposlitve za Evropsko komisijo pogoj za dodelitev sredstev za financirano uvajalno obdobje za učitelje začetnike. Nadaljnja zaposlitev je lahko na drugem prostem delovnem mestu, pogodba mora biti sklenjena vsaj za polovični delovni čas.

Lep pozdrav,
Katja Kovačič, višja svetovalka

Na vsa vprašanja niso niti odgovorili, ker očitno še sami ne poznajo odgovorov....katastrofa


Prav tako mene zanima odgovor na tretjo alineo, torej na delovno mesto, ki ga mora zasedati kandidat v drugem delu. Kaj menite, bi bila to lahko tudi kakšna učna pomoč? Tudi jaz sem poslala to vprašanje, pa še vedno nič.
 
to so odgovorili, da je lahko nadaljnja zaposlitev na drugem delovnem mestu
 
Lahko bi vsaj priskrbeli sredstva za kaksen drug program - npr. Prof. Športa lahko naredijo strokovnega preko Zdravega življenjskega sloga. Pa naj vsaj se kaj podobnega za druge prof. ustvarijo - s tem pa dodatno izboljsajo kakovost življenja otrok in se starši nimajo stroškov.
 
Je morda kdo povprašal ali bi v primeru, da ravnatelj najde nekaksno prosto delovno mesto za nas zacetnike v drugem delu (1.12.2016), to RES financiralo ministrstvo? Skratka, da sola res ne bi imela s tem razpisom nikaksnih stroskov?
 
Saj pa ne bo šola financirala. Šola ni podjetje, ne ustvarja dobička. Ves denar za plače dobiva od MIZŠ, vendar potrebuje dovoljenje od MIZŠ, da lahko zaposli.
 
Aha, mislis da bi odobrili, ce bi lahko dobila ure kaksne uciteljice, ki ima vec ur, kot jih potrebuje za polni delovni cas? In bi potem jaz te ure koristila namesto nje v 2.delu. Razlika je le, da bi jaz opravljala te ure namesto nje. Bi me na ta nacin lahko zaposlili za polovicni delovni cas??
 
Ja seveda bi, ampak s tem ko eni "vzameš" ure ji tudi del plače vzameš....se bo strinjala ona, in seveda vodstvo.
 
Drugo kar je, učitelj ne sme imeti povečane delovne obveznosti več kot 26 ur se mi zdi...to pa so 4 ure, in ne polovička
 
Drugo kar je, učitelj ne sme imeti povečane delovne obveznosti več kot 26 ur se mi zdi...to pa so 4 ure, in ne polovička
Razmisljala sem, da ce bi lahko ravnateljica sprostila delovno mesto podaljsanega bivanja, ker te ure na tej soli v vecini delajo uciteljice razrednega pouka... Da bi morda potem to opravlala jaz, namesto njih, ki ze imajo tako dovolj ur. No zdaj mi je vse jasno:) Skratka da vem vprasati za moznost, ce bi se sprostilo kaksno delovno mesto. Seveda glede plac in tega je zelo nerodno to vprasati. Ampak morda pa bi kje to prislo v postev .... Saj pa bi slo le za teh par mesecev, da to prisiljeno zaposlitev oddelamo, ce je ze tak pogoj :/ Hvala ti za vse odgovore!! :)
 
A manj pa ne sme biti? Manj kot polovička? Sem hodila po razgovorih, pa so jemali tudi za manj ur. Tu bi se morda dalo kaj spogajati.
 
Edino za OPB je delovna obveznost za poln delovni čas 25 ur. Ja jemljejo za manj ur tudi, vendar tu je pogoj vsaj za pol...razen če bi dovolili,,to pa ne vem. Spet eno vprašanje več za MIZŠ.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
272
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
62
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
73
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
379
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
153
  • Članek
Raziskovalno-razvojna enota predšolske vzgoje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem...
Odgovori
0
Ogledi
164
  • Članek
Bolj kot »prave besede« je pomembno, da smo na voljo drug za drugega in si nudimo psihološko...
Odgovori
0
Ogledi
261

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu