Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ma vse skupaj je tak .... Zdaj dajejo takšne pogoje, da tisti, ki nimamo vez (pa tudi če jih imaš in ti šola enostavno ne more zagotoviti zaposlitve v drugem delu) ven izpademo. In potem bomo pa sami krivi, da smo stari 30 let in smo brez strokovnega ... Sploh ne vem, kaj naj rečem na vse skupaj ...
 
a se samo meni zdi, da se zgodba izpred dveh mesecev dobesedno ponavlja?....nejasni pogoji v razpisu, dvoumne objave na zavodu, nezainteresiranost šol, občutek, da bo vse skupaj spet porazno...jao, jao
 
Mene je samo strah, da bodo nekatere šole za to in se bodo prijavile. Mogoče jih bo recimo kakšnih 50, ampak bodo razpis vseeno izpeljali in potem bomo mi čakali še 1 leto na nov razpis. Po drugi strani pa ne vem, kako je s tem evropskim denarjem. Če se ne motim, ga morajo vrniti, v primeru, da projekta ne izpeljejo? Kaj pa potem s tistimi 6, ki so se prijavili v prvem razpisu in s tistimi, ki so se prijavili v drugem (v primeru, da se ne bi prijavilo 300 šol)?
 
Ne vem več. Razmišljam da pošljem ponudbe na vseh 100 šol v moji regiji...ker ne vem več kaj naj, od decembra 2014 čakam na priložnost!!!! In vem da nisem edina. Pa se trudimo, dajemo v medije, imamo peticijo, pišemo na MIZŠ...oni pa kot da so gluhi!
 
Tudi jaz sem poslala mail ministrstvu. V primeru, da mi bodo dali enak odgovor kot so dali vam, bom jim napisala da naj ne kopirajo odgovorov
 
Pa dobro ... kaj je zdaj - se je s 1.12. treba zaposliti ali ne?

Ok, že pišem na MIZŠ ...
 
Danes smo na MIZŠ poslali dopis, ki je objavljen tudi v podforumu Sporočila za medije in vsebuje tudi odziv na razpis:

Glavni problem ponovljenega JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016" ostaja starostna diskriminacija, saj tudi na tem razpisu ne morejo kandidirati osebe, starejše od 29 let. Kljub več pozivom, naj se v razpis vključijo še pomočniki vzgojiteljev, ostajajo ti tudi tokrat neupravičeno izvzeti.
Dodatne težave in pomanjkljivosti, ki jih prinašajo spremenjeni razpisni pogoji, pa so naslednje:

- Razpis vzgojno-izobraževalnim zavodom nalaga, da z učiteljem začetnikom po izteku pogodbe o zaposlitvi na projektnem delovnem mestu sklenejo novo pogodbo o zaposlitvi s trajanjem vsaj do 30. 6. 2017, kar pomeni, da morajo za to obdobje načrtovati prosto delovno mesto. To v praksi še vedno pomeni le delovno mesto, ki se bo sprostilo z upokojitvijo izkušenega učitelja (saj je bolniške in porodniške odsotnosti nemogoče načrtovati tako daleč vnaprej, prav tako sredi šolskega leta ni mogoče ustvariti novega delovnega mesta s prerazporejanjem ur ob morebitnem povečanem obsegu dela zaposlenih), kar se je že v prvem razpisu izkazalo za izjemno problematično, zato je tudi ta razpis zaradi nerealnih zahtev obsojen na neuspeh.

- Nejasnosti v zvezi s pogodbo za določen čas od 1. 12. 2016 do 30. 6. 2017. Nikjer v besedilu razpisa ni jasno opredeljeno financiranje te pogodbe, torej ali mora stroške zaposlitve kriti vzgojno-izobraževalni zavod iz lastnih sredstev ali pa bodo kriti iz sredstev MIZŠ. Prav tako ni definirana oblika in vsebina te pogodbe, zato iz besedila razpisa ni jasno, ali mora tudi ta pogodba biti sklenjena za polni delovni čas ali ne in za katero delovno mesto. Zaradi nedefiniranosti pogodbe za določen čas omogoča razpis v tem delu širok spekter interpretacij in možnost zlorab.

- Neopredeljena in nejasno določena vloga mentorja v procesu usposabljanja učitelja začetnika. V prvem razpisu Prva zaposlitev v VIZ je ta vloga bila natančno opredeljena s tem, ko je učitelj začetnik v sodelovanju z izkušenim učiteljem pridobival vzgojno-izobraževalne izkušnje, ki so obvezne za pridobitev poklicne kvalifikacije, tako da je postopoma prevzel izvajanje do ene polovice učne obveznosti izkušenega učitelja. V tokratnem razpisu ni mentorstvo nikjer neposredno določeno in opisano.
Omeniti je potrebno, da so naloge, ki naj bi jih opravljal učitelj začetnik, praktično dobesedni navedek druge alineje 2. točke 21. člena Pravilnika o pripravništvu strokovnih delavcev na področju vzgoje in izobraževanja, ki se glasi: - vključevanje /.../ v neposredno vzgojno-izobraževalno delo, ki zajema samostojno delo pod vodstvom mentorja, nadomeščanja, sodelovanje na ekskurzijah, mentorstvo učencem in dijakom pri raziskovalnih nalogah, individualno delo z otroki, učenci in dijaki, in obsega najmanj dve uri tedensko, vendar tako, da skupni obseg teh nalog ne presega polovice pripravniške dobe; le da je v besedilu razpisa izpuščena besedna zveza "pod vodstvom mentorja", kar kaže na to, da mentorstvo za učitelja začetnika po tem razpisu sploh ni predvideno oz. je predvideno le toliko, kot to določa tretji odstavek 8. člena Pravilnika o strokovnem izpitu strokovnih delavcev na področju vzgoje in izobraževanja, ki ureja mentorstvo drugemu strokovnemu delavcu, torej za obdobje največ dveh mesecev.
Vse opisano pomeni, da so iz ponovljenega razpisa odstranjeni vsi elementi pripravništva, ki jih je prvi razpis še vseboval.

Odposlali smo tudi prilogo z vprašanji v zvezi z razpisom:

V skupini uporabnikov spletnega foruma Mladi učitelj zaradi nejasnosti besedila razpisa Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016 ministrstvo pozivamo, da čimprej odgovori na najpogostejša vprašanja, ki se v zvezi z razpisom pojavljajo, in odgovore tudi javno objavi (najbolje kar v dokumentu o najpogostejših vprašanjih, ki je del razpisa in je že objavljen skupaj z vso razpisno dokumentacijo).

Prav tako naj ministrstvo v zvezi z nejasnostmi glede razpisa z okrožnico nemudoma obvesti vodstva vseh šol, saj prve izkušnje »s terena« kažejo, da se ravnatelji spopadajo z enakimi vprašanji kot iskalci prve zaposlitve. Zaradi nejasnega besedila razpisa in nerealno zastavljenih razpisnih pogojev se šole tudi na tokratni razpis večinoma ne morejo/ne želijo prijaviti.

Vprašanja:
- Mora vzgojno-izobraževalni zavod učitelju začetniku zagotoviti mentorja za vseh 8 mesecev usposabljanja na projektnem delovnem mestu ali ne? Kakšna je vloga mentorja?
- Kdo in na kakšen način financira drugi del zaposlitve (pogodbo za določen čas od 1. 12. 2016 do 30. 6. 2017)?
- Ali mora biti pogodba tudi v drugem delu sklenjena za polni delovni čas ali ne? Mora kandidat zasedati enako delovno mesto kot v prvem delu ali lahko zasede drugo delovno mesto (npr. najprej poučuje določen predmet, nato pa dela v podaljšanem bivanju)?
- Ali mora šola že ob prijavi na razpis zapisati, katero delovno mesto bo kandidatu ponudila s 1. 12., ali se te formalnosti lahko sporočijo naknadno?
- Ali pride v poštev tudi odobritev delovnega mesta učitelja za dodatno strokovno pomoč, v primeru da šola ministrstvu javi, da ima na šoli izjemno veliko učencev odločbo o usmerjanju?
- Nekatere šole objavljajo projektno delovno mesto z možnostjo podaljšanja do 30. 6. 2017 in s tem izkazujejo dokaj jasen namen izpeljati samo prvih 8 mesecev projekta. Boste na ministrstvu takšne in podobne primere tolerirali ali ne?

O podrobnostih vas bomo sproti obveščali.
 
In glede na to, da je časa za prijavo precej malo, vmes pa so tudi počitnice, ko kar nekaj ravnateljev in učiteljev ni na šolah, so ravnatelji zelo slabo oz. celo niso seznanjeni z novim razpisom. Sama imam izkušnje, da večino ravnateljev, s katerimi sem bila v stiku, prva obvestim o novem razpisu.

Ostali, ali ste že dobili kakšen odgovor na vaša vprašanja?
 
Sem postavila vprašanje na ministrstvo, če je obvezno, da se po 30.11. podaljša pogodba za učitelja ali je možno, da se lahko tudi zaposlit na kakšno administrativno delovno mesto, če se izkaže,da ni dovolj ur za poučevanje ... Na odgovor sem čakala že 2 dni ... in je sledeč ....

Spoštovani,

nadaljnja zaposlitev je lahko na drugem prostem delovnem mestu.

Lep pozdrav,
Katja Kovačič, višja svetovalka

Izčrpen odgovor.
 
Edino, da DSP ni sistematiziran, tako da najbrž odpade.
 
Evo, to so meni odgovorili na vprašanje, če je zaposlitev po 1. 12. nujna - saj v razpisu za ta delovna mesta ni zapisano izrecno (samo kot možnost podaljšanja ...):


Spoštovani,

v okviru objave prostega projektnega delovnega mesta zadostuje taka navedba. V kolikor bo šola vključena v projekt, bo v skladu s pogodbo o sofinanciranju dolžna zaposliti izbranega učitelja začetnika vsaj do 30. 6. 2016.

Lep pozdrav,
Katja Kovačič, višja svetovalka
 
Tudi jaz sem dobila samo negativne odgovore, da sploh ne bodo šli v to ... ne morejo vedeti, če bodo 1. 12. imeli prosto delovno mesto ...

Ta razpis je enako s***** kot oni prejšnji ... nič boljšega.

Čas je, da pišemo na MIZŠ in v medije ... nič niso naredili, NIČ ... grrrrrr ...
 
Ja gremo vsi pritiskati na MIZŠ. In v mediji dat,. Do zdaj so trije razpisi na zavodu, ki pa so itak že vnaprej dogovorjeni!
 
Evo, to so meni odgovorili na vprašanje, če je zaposlitev po 1. 12. nujna - saj v razpisu za ta delovna mesta ni zapisano izrecno (samo kot možnost podaljšanja ...):


Spoštovani,

v okviru objave prostega projektnega delovnega mesta zadostuje taka navedba. V kolikor bo šola vključena v projekt, bo v skladu s pogodbo o sofinanciranju dolžna zaposliti izbranega učitelja začetnika vsaj do 30. 6. 2016.

Lep pozdrav,
Katja Kovačič, višja svetovalka

Ja, saj to je nekako logičen odgovor. Je pa res zanimivo, da MIZŠ posameznikom odgovarja enemu po enemu na vprašanja in nejasnosti, nam, ki smo jim pa kot skupina formalno pisali in jih pozvali naj odgovore na vprašanja tudi javno objavijo in jih posredujejo tudi ravnateljem, pa niso odgovorili še nič in nas ne upoštevajo.
 
Zdravo. Jaz sem bila danes pri ravnatelju in je rekel, da so imeli ravnatelji sestanek glede pripravništva, tako da so seznanjeni o njem. Prav tako je rekel, da jih je veliko bilo za to, da se bodo prijavili na ta projekt. Tudi meni je našega uspelo prepričat, da se prijavimo. Sicer pa še ne vemo, kam me bo dal od 1.12 do 30.6.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
299
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
72
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
87
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
400
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
160
  • Članek
Raziskovalno-razvojna enota predšolske vzgoje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem...
Odgovori
0
Ogledi
174

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu