Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Sedaj ne vem, če sem si namislila ali imam v glavi, da sem nekje tekom pogovora prebrala da se s tem letom sprosti zaposlovanje oz. da so spremenili nek zakon. Mogoče kdo kaj o tem ve/je bolj na tekočem?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Kaj pa tisto, ko so na ministrstvu pametovali o "povečanih" generacijah, upokojitvah - da bo to naneslo cca. 800 mest? Torej nekaj mest se mora na novo odpreti, nekaj pa bi jih morali nadomestiti.
 
So se hitro popravili da to je samo na papirju, da pa je realna situacija drugačna, ker kolikor sem že pri prejšnjem razpisu dobila povratne informacije vsi samo podaljšujejo službo in se še kar nekaj časa ne nameravajo upokojit.
 
Ja, letos je res predviden povečan vpis v prvi razred (Letos bo največ prvošolcev). Ampak ta podatek ob trenutnem razpisu ne koristi kaj dosti, saj bodo prvošolčki zakorakali v razred s 1. 9., in ne 1. 12.

Glede spremembe zakona pa sem tudi sama dobila ustne informacije, da je bila okrožnica s temi podatki, vendar so ti podatki zaupni. Tako da se trenutno samo govori o tem.
 
Lahko podaljša, če ni star 63 let ali nima 40 let delovne dobe. Po ZUJFu so taki, ki so imeli oba pogoja lepo šli v pokoj (mi je povedala ena učiteljica, da je njena kolegica hotela podaljšati, ampak ni mogla, ker je imela oba pogoja izpolnjena). Moramo upoštevati, da so te osebe danes lahko le tiste rojene okoli leta 1955, ker je bila prej učiteljska akademija in nisi 4 leta hodil na faks, da si lahko poučeval. Meja rojstva je bila 1960, če ne so morali nazaj v šolo.
 
Kolikor imam sama pregled nad določenimi šolami so vse stare od 57 - 60 let, to bo pa še trajalo preden bosta oba pogoja izpolnjena :)
 
Zdravo. Zanima me, ali je kdo imel kaj uspeha pri iskanju osnovne šole?
 
Važno, da je ministrstvo spet ponosno nase, kako dober razpis so dali ven, potem pa se bodo čudili, kako to, da je končal isto kot prejšnji razpis. Žalostno, kaj se dogaja in kakšni ljudje so na vrhu in odločajo o naših usodah.
 
Jaz vam povem, da mi gre dobesedno na bruhanje in sem trenutno tako jezna, da bi lahko bruhala ogenj.

Prav zadosti jih imam! Jutri na MIZŠ naslovim še en mail. Dobesedno se delajo norca iz nas ... maaa daaaaajte. Zadosti mi jih je.

Itak, da ne morejo vedeti, če bodo 1.12. imeli prosto delovno mesto. Če bi to bil 1.9. bi morebiti še nekako šlo, tako pa skorajda nemogoče.

To so moje izkušnje. Bom poiskušala še naprej, a nisem več optimist ...
 
Jaz vam povem, da mi gre dobesedno na bruhanje in sem trenutno tako jezna, da bi lahko bruhala ogenj.

Prav zadosti jih imam! Jutri na MIZŠ naslovim še en mail. Dobesedno se delajo norca iz nas ... maaa daaaaajte. Zadosti mi jih je.

Itak, da ne morejo vedeti, če bodo 1.12. imeli prosto delovno mesto. Če bi to bil 1.9. bi morebiti še nekako šlo, tako pa skorajda nemogoče.

To so moje izkušnje. Bom poiskušala še naprej, a nisem več optimist ...
Tocno tako!!! Jaz sem bila na 4 šolah. Istoo!!! Nimajo delovnega mesta! Eni pa ze celo v prvem delu nimajo kje dobiti 2uri na teden, ki bi jih naj ti delal v razredu, poleg vsega moznega kar lahko dela ucitelj zacetnik. Baje od tega mora v 1. delu, oddelati 2uri v razredu, ravnatelj pa sredi leta ne more enemu ucitelju vzeti ti dve uri, da jih bom jaz oddelala. Kako zalostno res ... Jaz ne vem, kaj zdaj bodo dali se en razpis ven? Ker tole spet ne bo slo skozi. Razen ce kaksna sola ima mesto, teh pa mislim da je zelo malo .... :(
 
Tocno tako!!! Jaz sem bila na 4 šolah. Istoo!!! Nimajo delovnega mesta! Eni pa ze celo v prvem delu nimajo kje dobiti 2uri na teden, ki bi jih naj ti delal v razredu, poleg vsega moznega kar lahko dela ucitelj zacetnik. Baje od tega mora v 1. delu, oddelati 2uri v razredu, ravnatelj pa sredi leta ne more enemu ucitelju vzeti ti dve uri, da jih bom jaz oddelala. Kako zalostno res ... Jaz ne vem, kaj zdaj bodo dali se en razpis ven? Ker tole spet ne bo slo skozi. Razen ce kaksna sola ima mesto, teh pa mislim da je zelo malo .... :(

Dvomim, da bo nov razpis letos. Kot vemo so že skrajšali pripravništvo iz 10 na 8 mescev, ampak realno imaš ti prakse 6 mescev, ker so vmes počitnice. Če skrajšajo na 6 mescev, imaš potem samo 4 mesce prakse, kar ni dovolj za pristop na strokovni.
 
Ni treba skrajšati ...

Pismo. Naj naredijo pripravništvo magari 10 mesecev in naj bodo neki REALNI pogoji.
Jaz jim jutri napišem mail, ker danes ... huuuh, ne bo ok ...

In ja, pišimo jim v čim večjem številu ... gnjavimo, telefonirajmo, pišimo ... gnjavimo.

Naj ukrepajo nekaj ...
 
Ne, sej ta razpis bodo tako ali tako zaj*** oz. so ga tako že in bodo prisiljeni vrniti denar evropi, vse kar so že porabili in kar plačujejo za tistih 6, ki je uspelo v prvem razpisu tako da bodo potem lahko res rekli, da sedaj pa res nimajo denarja za pripravništvo...
 
Banda zahojena ... res niso normalni. Grrrrrrr ... tako sem jezna, da ufffff ...
 
Ni treba skrajšati ...

Pismo. Naj naredijo pripravništvo magari 10 mesecev in naj bodo neki REALNI pogoji.
Jaz jim jutri napišem mail, ker danes ... huuuh, ne bo ok ...

In ja, pišimo jim v čim večjem številu ... gnjavimo, telefonirajmo, pišimo ... gnjavimo.

Naj ukrepajo nekaj ...

Problem je, da morajo evropska sredstva porabiti do konca tega koledarskega leta, zato so skrajšali pripravništvo. Če bodo želeli iz evropskih sredstev financirat še en nov razpis bodo morali spet skrajšati.
 
Pozdravljene. Tudi sama sem trenutno v tem "šmornu".

Danes sem obiskala ravnateljico. Pravi, da je prvi del razpisa, tj. od 1. 4 do 1. 12. čisto ok, da bi se dalo zadeve uredit. Skrbi jo predvsem drugi del razpisa, torej od 1. 12 naprej. Nihče ne izpolnjuje pogojev za upokojitev, po drugi strani pa je tudi njej absurdno to predvidevanje bolniških in porodniških. Kako torej do prostega delovnega mesta? Je res možno v drugem delu torej delati karkoli? Meni, da je bila direktiva Evropskega sklada drugačna, da pa so naši tole "uredili" tako,da jim gre voda na mlin. Menim, da bi marsikdo vzel mladega pripravnika, če le ne bi bila ponovno vmes neka obveza, v tem primeru zaposlitev za določen čas.
 
Bolano je vse skupaj. Na koncu pa si še izplačajo dodatek za stalno pripravljenost... Mislim, halo, kam to vodi. Valda, da si lahko izplačajo. Evropa da denar za nas mlade, ampak le za kaj bi jih dali nam, pripravnikom, če pa ga oni bolj potrebujejo ... Potem pa ni čudno, da so vsi razpisi takšni, da jih ni mogoče izpeljati ...
 
tudi sama sem na ministrstvo že naslovila nekaj vprašanj....in sicer:
- Kako naj šole že v mesecu februarju vedo, ali bodo imele s prvim decembrom prosto delovno mesto?
- Mora biti pogodba za polovični ali polni delovni čas?
- Mora kandidat zasedati enako delovno mesto kot v prvem delu ali lahko zasede drugo delovno mesto (npr. najprej poučuje določen predmet, nato pa dela v podaljšanem bivanju)?
- Ali mora šola že ob prijavi na razpis zapisati katero delovno mesto bo kandidatu ponudila s 1. 12. ali se te formalnosti lahko javijo naknadno?

dobila pa sem sledeči odgovor:

Spoštovani,

Zavod mora izbrati kandidata, kateremu lahko od 1. 4. 2016 do 30. 11. 2016 zagotovi možnost ustreznega usposabljanja za pridobitev polne poklicne kvalifikacije in v času od 1. 12. 2016 do vsaj 30. 6. 2017 možnost zaposlitve na sistemiziranem prostem delovnem mestu. Če zavod tega ne more zagotoviti, ne more kandidirati na razpisu. Na tem mestu je posebej nujno poudariti, da je bila vzdržnost zaposlitve za Evropsko komisijo pogoj za dodelitev sredstev za financirano uvajalno obdobje za učitelje začetnike. Nadaljnja zaposlitev je lahko na drugem prostem delovnem mestu, pogodba mora biti sklenjena vsaj za polovični delovni čas.

Lep pozdrav,
Katja Kovačič, višja svetovalka

Na vsa vprašanja niso niti odgovorili, ker očitno še sami ne poznajo odgovorov....katastrofa
 
:mask::mask::mask::mask::mask::mask: Sama sem dobila IDENTIČEN odgovor na vprašanje, kaj se zgodi, če ravnatelj tekom leta ugotovi, da nima delovnega mesta zate :)
Ni kaj, potrudijo pa se, da odgovorijo vsakemu posamezniku točno to, kar ga zanima :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
272
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
62
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
73
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
379
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
153
  • Članek
Raziskovalno-razvojna enota predšolske vzgoje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem...
Odgovori
0
Ogledi
164
  • Članek
Bolj kot »prave besede« je pomembno, da smo na voljo drug za drugega in si nudimo psihološko...
Odgovori
0
Ogledi
261

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu