Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Ali je kot "učitelj začetnik" mišljena oseba še brez strokovnega izpita, ali pa bodo šole lahko vzele tudi nekoga, ki že ima opravljen strokovni izpit? Ker pri pogojih je omenjeno, da mora imeti oseba manj delovnih izkušenj, kot jih določa pravilnik o strokovnem izpitu.
Se pravi, da gre za obliko plačanega pripravništva kot je to pred kratkim že bilo.

3.2. Učitelj začetnik


Učitelj začetnik je oseba, ki je stara do vključno 29 let ob vključitvi v operacijo (1. 4. 2016), izpolnjuje z zakonom in drugimi predpisi določene pogoje o izobrazbi za delovno mesto strokovnega delavca v javnoveljavnem programu oziroma programu s pridobljeno javno veljavnostjo, ki ga izvaja vzgojno-izobraževalni zavod, in išče prvo zaposlitev oziroma ima manj delovnih izkušenj na področju vzgoje in izobraževanja, kot jih za pristop k strokovnemu izpitu zahteva Pravilnik o strokovnem izpitu strokovnih delavcev na področju vzgoje in izobraževanja (Uradni list RS, št. 23/06, 81/07, 105/08, 38/14 in 64/15). Ustrezen kandidat za učitelja začetnika je tudi, kdor nima pedagoške, pedagoško-andragoške oziroma specialnopedagoške izobrazbe, če izpolnjuje druge pogoje o izobrazbi za delovno mesto strokovnega delavca v javnoveljavnem programu oziroma programu s pridobljeno javno veljavnostjo, ki ga izvaja vzgojno-izobraževalni zavod.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ker v skupini, ki je pripravila peticijo, načrtujemo odziv in sporočilo za javnost ter dopis za MIZŠ glede razpisnih pogojev ponovljenega razpisa, vabimo vse uporabnike foruma, da podate svoje komentarje na temo tega konkretnega razpisa. Prosimo, da ste čim bolj konstruktivni.

Ključna problema, ki ostajata, sta starostna omejitev do 29 let in izvzetost iz razpisa za pomočnike vzgojiteljev. Prav tako je problematična zagotovitev delovnega mesta po 1. 12. 2016 (realno še zmeraj samo učitelji pred upokojitvijo?). V delu, ki se tiče pogodbe za določen čas od 1. 12. 2016 do 30. 6. 2017, je razpis zelo nejasno definiran.

Ker v besedilu razpisa to nikjer natančno ne piše, sporočamo nekaj neuradnih informacij, in sicer da drugi del (zaposlitev za DČ za 7 mesecev) financira MIZŠ in ne šola sama, pogodba pa naj bi bila sklenjena vsaj za polovični delovni čas.

Pri tem razpisu me zmoti tudi to, da bodo novinci dobivali plačo enako moji, do katere sem prišla z 10 mesečnim volonterstvom, 9 mesečnim delom preko javnih del, kjer je neto plača 665 € in šele sedaj sem prišla do 30. plačnega razreda (2 meseca in pol jo bom uživala). Brez službe bom že do takrat, ko bodo novi pričeli in se mi za naprej še nič ne obeta. Stara sem pa 29 let. Ironija?
 
Uaaaau, če je drugi del financiran s strani ministrstva, potem smo, po mojem mnenju, na konju! Meni je ravnateljica na OŠ povedala, da me ni težava nekam umestiti, ampak, da ne ve, kako bo to financirano ... (torej, kot vedno je težava financiranje).
In v tem primeru problema več ni ...

Torej bo v tvojem primeru ravnateljica ustvarila neko novo delovno mesto ali na podlagi česa te bo zaposlila, da ji bo ministrstvo to financiralo? :)
 
IvoPivo, to so vam povedali na ministrstvu torej? Da vem povedati ravnateljici ... v ponedeljek sem ob 8h pri njej ...

Ja, @Profesorica Maja je klicala na ministrstvo in so ji rekli tako. Je pa verjetno najbolje, da tudi tvoja ravnateljica še enkrat uradno preveri pri ministrstvu. Načeloma pa šoli za tistih drugih 7 mesecev naj ne bi bilo potrebno organizirati bazarjev in podobnih zadev, s katerimi bi pokrili financiranje tvoje pogodbe ;)
 
Torej če prav razumem:
1. najprej 8 mesecev delamo z učiteljem (ne mentorjem) ali več učitelji, da dobimo dovolj ur za strokovnega in nato
2. delamo na tej šoli do konca šolskega leta karkoli nam naročijo. Ampak a to v praksi pomeni da npr. če ima šola 40 delavcev, da smo mi 40.(gre nekdo v pokoj/porodniško/bolniško) ali 41.(ustvari se začasno delovno mesto, ki ga časti ministstvo za določen čas)?
 
Hadrijan - to zgleda nikomur ni jasno ... Mogoče bi bilo dobro povprašati na ministrstvo ...

Jaz sem jim ravnokar poslala mail z vprašanji, kako je glede financiranja ... da bom imela črno na belem. :)

Mogoče jim pišite v zvezi s tem ali jutri pokličite ...

IvoPivo, hvala. :) Vsekakor bomo preverili.
 
Morda kdo približno ve kakšen odstotek od vseh, ki še nimamo pripravništva, predstavlja teh 319 mest?
 
Glede financiranja: prvi del evropska sredstva (80 % EU, 20% MIZŠ), drugi del pa normalno tako kot so plačani vsi učitelji po pogodbi o zaposlitvi-iz MIZŠ, vendar mora biti prosto delovno mesto.
 
Torej mora biti prosto mesto, da te vzamejo :)
do prostega mesta na šoli pridemo s
Porodniško - oseba mora biti v največ 4.-5. mesecu nosečnosti, da se ve, da bo prosto mesto
Bolniško - mislim, da nihče ne ve za več kot pol leta vnaprej, da bo na bolniški
dodatnim oddelkom - vpis v 1. razred poteka v mesecu februarju in marcu (za učitelje raz. pouka) - sedaj je še prehitro
potreba po dodatnem učitelju - sistematizacija se ureja proti koncu šolskega leta - sedaj je še prehitro

Kot že ptiči čivkajo na veji, je skoraj edini pogoj, da bo šola šla v to, ponovno upokojitev nekoga, to pa smo že v preteklem razpisu videli, da ni uspelo :)

Me pa zanima, ali mislite, da bo ministrstvo "poskrbelo", da ta razpis uspe (saj če ne uspe mora vrniti vsa sredstva - od projekta, ki že poteka na 6 šolah in ves zapravljen denar za objavo in pripravo razpisa) in bo mogoče odobrilo šolam objaviti prosto delovno mesto čeprav dejansko mesta ne bo? (Jih pride skoraj ceneje, kot če vračajo denar nazaj :yum hehe)
 
Ne more biti prosto delovno mesto, če ni dela na šoli. MIZŠ za to ne bo dalo denarja, ker če bi,potem bi lahko dali klasična plačana pripravništva...tako da ja, smo že vsi skapirali da je skoraj isti razpis kot prej, samo da nikjer direkt ne piše, da mora nekdo v penzijo... spet bodo tudi šole skeptične-kako naj že zdaj vejo, da bo prosto delovno mesto decembra? So tudi primeri, ko nikogar ne vzamejo, ko gre katera v porodniško, ampak si pokrijejo med seboj ali pa z flikanjem z drugih šol...
 
Torej ce mora biti prosto delovno mesto s 1. 12. potem porodniska ne pride v postev (ker enostavno ta oseba se ni noseca). Tudi ce bi bil dodaten oddelek 1. Razreda - to verjetno ne pride v postev - ker potrebujejo nekoga s strokovnim ze prej. Bolniske tako ali tako ne morejo nacrtiovatti (tudi ce bi vedeli da bo nekdo 2 leti na bolniski, potrebujejo nadomescanje ze prej).
 
Teoretično bi se lahko delovno mesto sprostilo tudi, če recimo na šoli obstaja nekaj učiteljev s povečanim obsegom dela, potem bi se lahko s prerazporeditvijo ur mogoče ustvarilo dodatno delovno mesto za polovični delovni čas. Je pa problem, ker se vse to spet dogaja sredi šolskega leta (1. 12.) in bi bil verjetno problem z urniki in na sploh vsem...tako da verjetno tudi to odpade.

Me pa zanima, ali mislite, da bo ministrstvo "poskrbelo", da ta razpis uspe (saj če ne uspe mora vrniti vsa sredstva - od projekta, ki že poteka na 6 šolah in ves zapravljen denar za objavo in pripravo razpisa) in bo mogoče odobrilo šolam objaviti prosto delovno mesto čeprav dejansko mesta ne bo? (Jih pride skoraj ceneje, kot če vračajo denar nazaj :yum hehe)

Jaz imam občutek, da bodo na vsak način hoteli poskrbeti za uspešnost razpisa, morda tudi za ceno, da šolam v tistem drugem delu, ki zajema obvezno pogodbo za določen čas, pogledajo skozi prste.
 
Na kaksen nacin pa bi pogledali skozi prste?
 
mene je bolj strah, da šole ne bodo upale v to...in to gledanje čez prsti mislim da tudi ne bo šlo...ni fer do vseh ostalih, ki prav tako čakajo službo...moje mnenje...najboljše da jutri pokličemo še enkrat na MIZŠ... so bili ravnatelji kaj obveščeni o tem razpisu...
 
To gledanje skozi prste sem mislil bolj v smislu, da v praksi za šole morda ta obvezna pogodba za določen čas na koncu ne bo tako zelo obvezna, kot je to zapisano v besedilu razpisa. Po principu, če bo, v redu, če ne, pa tudi nič hudega...
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
267
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
61
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
68
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
373
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
151
  • Članek
Raziskovalno-razvojna enota predšolske vzgoje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem...
Odgovori
0
Ogledi
162
  • Članek
Bolj kot »prave besede« je pomembno, da smo na voljo drug za drugega in si nudimo psihološko...
Odgovori
0
Ogledi
259

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu