Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Aha... ja, saj. A morajo ravnatelji ze pri prijavi napisati tocno tisto delovno mesto, ki bi ga potem mi naj zasedli? Hmmm ...
Jaz se vedno upam, da nam uspe.

Jutri zjutraj grem k tej moji ravnateljici ... bom videla, kaj bo rekla...
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Mogoče je moj pogled bolj pesimisticen glede popuscanja. Ampak ali ni bilo govora pri prejsnjem razpisu kako je ravno to pogoj za pridobitev sredstev - sicer je sedaj sprememba iz nnedoloc. v dolocen cas..
 
Koliko kandidatov pa šola lahko sprejme? Če smo seveda z različnih predmetnih področij ... jih je lahko več?
 
Citiram:
Posamezni prijavitelj lahko na javni razpis z eno prijavo kandidira le z enim kandidatom za učitelja začetnika, lahko pa na razpis poda več prijav, če za vsako prijavo izpolnjuje razpisne pogoje.
 
Citiram:
Posamezni prijavitelj lahko na javni razpis z eno prijavo kandidira le z enim kandidatom za učitelja začetnika, lahko pa na razpis poda več prijav, če za vsako prijavo izpolnjuje razpisne pogoje.


Ok, zdaj sem čisto zblojena ...

Torej nas lahko kandidira več? Izbrali bodo samo enega ...? Hvala za razsvetljenje ... čisto sem adijo, ker spet ni vse tako na izi ... itaaaak ... zakaj bi bilo, če je lahko zakomplicirano ...
 
Ničesar mi še ne more povedati, ker je razpis tako nejasno zapisan... saj veš. :)

Čakam na uro, da pokličem na ministrstvo ... in upam še na kakšne informacije. Potem bom šla še enkrat na šolo ...

Ni enostavno, sploh ...
 
Ooo, hvala, res. Sporočim, kako se bo izšlo.
 
Kak
Ničesar mi še ne more povedati, ker je razpis tako nejasno zapisan... saj veš. :)

Čakam na uro, da pokličem na ministrstvo ... in upam še na kakšne informacije. Potem bom šla še enkrat na šolo ...

Ni enostavno, sploh ...
Kakšne informacije pa še rabi ravnateljica, da bi ti odobrila? Joj :/
 
Zdaj jo zanima, koliko kandidatov je lahko na šoli (ker se nas je seveda več oglasilo pri njej ...) in kako je s financiranjem ...
 
Zdaj jo zanima, koliko kandidatov je lahko na šoli (ker se nas je seveda več oglasilo pri njej ...) in kako je s financiranjem ...
Joj, sment. Kao lahko res samo enega ja :/ Ja to s financiranjem drugega dela bi lahko ze v razpis vkljucili, da bi bilo jasno ...
 
Posamezni prijavitelj lahko na javni razpis z eno prijavo kandidira le z enim kandidatom za učitelja začetnika, lahko pa na razpis poda več prijav, če za vsako prijavo izpolnjuje razpisne pogoje.

Meni se zdi, da lahko poda več prijav, vendar vsaka prijava mora imeti svojega kandidata.

Torej na šoli se s 1. 12. 2016 sprostita 2 delovni mesti, npr. ena za profesorja RP, druga za profesorja športa. Torej šola kandidira z 2 prijavama. Če pa se sprosti samo delovno mesto učitelja športa, potem se odloči za enega kandidata.
 
Sama sem ze pisala desetim solam (tistim, ki so me pri prejsnjem razpisu najbolj prijazno zavrnile), pa mi jih je od tega sedem takoj sporocilo, da na razpisu ne nameravajo kandidirati. Da bi naj potrebovale soglasje od MIZS, da bi lahko odprle novo delovno mesto.. Ki ga pa nimajo. Kdo ve kaj vec o tem soglasju?
 
Torej sem klicala na ministrstvo, gospe Šemrove ni - se oglasi ženska, ki o razpisu ne ve skoraj ničesar ampak je vsaj prjazna.
Sem jo vprašala kaj se zgodi če tekom razpisa, ravnatelj ugotovi, da me decembra ne bo mogel zaposliti in je rekla, da nekako naj poskuša skombinirati ure. Da ona mi ne more sugerirati kako naj to naredijo. Ko sem pa klicala gospo Kovačič sem pa dobila izjemno nastrojeno gospo, ki mi je rekla, da ravnatelj PAČ MORA sedaj vedeti če te lahko zaposli in če se tekom projekta ugotovi, da me ne more se smatra to kot goljufija in si kazensko odgovoren... in se je poslovila in odložila...
Super novica za ravnatelje, da se bodo z veseljem spuščali v to, ko pa danes res vedo kakšno bo stanje decembra... NIHČE se ne bo!
 
Vsaka šola, ki želi odpreti dodatno delovno mesto, mora dobiti soglasje s strani MIZŠ. Sama sem bila v situaciji, ko sem bila na šoli že vse zmenjena, da pridem nadomeščati profesorico na bolniški (sicer za en mesec), pa sem dan pred nastopom dela od ravnateljice dobila obvestilo, da jim Ministrstvo ni odobrilo. Torej so morali ostali učitelji nadomeščati delavko, in sicer so jim povečali obseg delovne obveznosti. Namreč vsako spremembo mora odobriti MIZŠ. Glede na to, da vedno krčijo, veliko delovnih mest pravzaprav sploh ni odobrenih, pa čeprav bi potrebovali dodatno osebo. Zato tudi veliko učiteljev dela več ur kot je potrebno. (Če imaš 22 urno obveznost, lahko delaš tudi do 27 ur).
 
Da bi naj potrebovale soglasje od MIZS, da bi lahko odprle novo delovno mesto.. Ki ga pa nimajo. Kdo ve kaj vec o tem soglasju?

Mislim, da je to soglasje od MIZŠ potrebno na podlagi ZUJF-a. Tu se verjetno šole bojijo, da za tistih drugih 7 mesecev od MIZŠ ne bodo dobile tega soglasja, ker to v razpisu dejansko nikjer ni zagotovljeno. Iz tega bi sledilo, da bi šola morala tvojo zaposlitev kriti iz lastnih sredstev ali pa bi bila v prekršku, ker te ne bi mogla zaposliti. Haha, mislim da se počasi kaže realnost tega razpisa.
 
Kar malo pričakovano. Torej mora ravnatelj res vedeti, da se ravno s 1. 12. odpira delovno mesto. Torej je to zelo podobno kot pri prvem razpisu. Ni sicer napisano, da mora nekdo oditi v pokoj, pa vendar je to nekako edina možnost. Torej se ponovno odpira problematika, zakaj pa bi ravnatelj šel z nekim začetnikom v vse to, če pa lahko delovno mesto klasično objavi in priložnost da nekomu, ki ga sam izbere ali pa ga že pozna - "veze".

ravnatelj PAČ MORA sedaj vedeti če te lahko zaposli in če se tekom projekta ugotovi, da me ne more se smatra to kot goljufija in si kazensko odgovoren... in se je poslovila in odložila...
Super novica za ravnatelje, da se bodo z veseljem spuščali v to, ko pa danes res vedo kakšno bo stanje decembra... NIHČE se ne bo!

Glede goljufije pa je že znotraj razpisa tudi to nekaj omenjeno (22. točka).
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
230
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
56
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
332
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
148
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
232
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport je v rubriki Javne objave z dne 12...
Odgovori
0
Ogledi
167
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
137

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu