Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Pozdravljeni! Tudi sama sem pisala že na več kot 30 šol, ampak mi večina odgovarja, da se na projekt ne bodo prijavili... Kontaktirala bom vse šole, ki sem jih tudi pri prvem razpisu (to je več kot 100 šol), ampak menim, da me bodo vse zavrnile.

Kako pa prepričujete ravnatelje, da se bodo spustili v to? Veze? Kaj, če vez nimamo?

Srečno vsem pri iskanju!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ja, saj to je nekako logičen odgovor. Je pa res zanimivo, da MIZŠ posameznikom odgovarja enemu po enemu na vprašanja in nejasnosti, nam, ki smo jim pa kot skupina formalno pisali in jih pozvali naj odgovore na vprašanja tudi javno objavijo in jih posredujejo tudi ravnateljem, pa niso odgovorili še nič in nas ne upoštevajo.

Zate sestavlja odgovor sam Mitja Urbanc, spt boš dobil par strani besedila, zato traja. :P
 
Sama sem poslala na vec kot 20 sol. Dobila sem sele nekaj odgovorov (ali smo jih zasuli z mail ali pa so krive pocitnice v moji regiji)... vecina so negativni, eden mi je napisal naj gledam na Zavod, saj bo tam objavljeno prosto delovno mesto...
 
Med tem nov odgovor: Spoštovana!
Kar se tiče samega pripravništva - bi vam ga lahko z veseljem omogočili. Zatakne se pri drugem pogoju - zaposlitev za določen čas od 1.12.2016 do 30.6.2017. V zavodu v naslednjem šolskem letu pričakujemo celo viške na vašem strokovnem področju pri redno zaposlenih . Torej, žal vam pri predpisanih pogojih ne moremo zagotoviti pripravništva.
Lep pozdrav in veliko uspeha pri nadaljnjem iskanju zaposlitve vam želim
 
@Zalča super da ti je uspelo, še je upanje! :)

Prebrala sem vse objave za nazaj, pa mi nekaj še ni jasno (poleg vseh ostalih stvari seveda :)).

V prvem delu do 30. 11. lahko delaš karkoli v zvezi s poučevanjem (tako, kot je prej potekalo pripravništvo) in za to šoli ni potrebno imeti prostega delovnega mesta. Lahko recimo vodiš pouk pod nadzorom mentorja.

Od 1. 12. pa mora šola nujno imeti prosto delovno mesto zate, vsaj za polovični delovni čas.

Razumem pravilno?
 
Spoštovani,

odločitev o tem, iz katerih sredstev bo vzgojno-izobraževalni zavod financiral zaposlitev po izteku projekta, je v rokah ravnatelja, ki je v skladu z 49. členom Zakona o organizaciji in financiranju pooblaščeni predstojnik samostojne pravne osebe in ima v skladu z istim členom vse pristojnosti tako na področju vodenja zavoda kot tudi sklepanja delovnih razmerij.
Projekt predstavlja izvajanje uvajalnega obdobja, namenjenega usposabljanju za samostojno opravljanje dela na področju vzgoje in izobraževanja, v katerem si lahko kandidati, ki jih zanima delo na področju vzgoje in izobraževanja, pridobijo ustrezne delovne izkušnje, na podlagi katerih bi na najbolj primeren način vstopili na profesionalno pot učitelja oziroma vzgojitelja ali svetovalnega delavca. Glede na to, da obveznosti, ki jih bo imel učitelj začetnik v projektnem delovnem razmerju, niso obveznosti pripravnika v skladu s Pravilnikom o pripravništvu strokovnih delavcev na področju vzgoje in izobraževanja, je zanje izhodiščni 30. plačni razred.

Razpis "Prva zaposlitev v vzgoji in izobraževanju 2016" je razpis, s katerim nadomeščamo razpis pripravniških mest. V nasprotju z vašim prepričanjem, da je pripravništvo v preteklosti lahko opravljal vsak, ki si je to želel, vas obveščamo, da so vedno obstajali določeni pogoji, pod katerimi so se na razpis lahko prijavili le določeni diplomanti. Sofinanciranje pripravniškega mesta za vsakogar, ki bi si pripravništvo želel opravljati, nikoli ni bila zakonska norma.

Lep dan,

mag. Darinka Cankar
vodja Službe za razvoj kadrov v šolstvu
Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
Masarykova 16
Ljubljana
 
Malo sem pogledala posodobljena najpogostejša vprašanja:
Zavod mora učitelja začetnika po preteku pogodbe o zaposlitvi na projektnem delovnem mestu zaposliti vsaj do 30. 6. 2017, za kakšno vrsto zaposlitve gre?

Gre za zaposlitev na sistemiziranem prostem delovnem mestu vsaj za polovični delovni čas, pri čemer ni nujno, da gre za delovno mesto strokovnega delavca v vzgoji in izobraževanju.

Torej te potem lahko zaposlijo kot čistilko?
 
kot vse kaže res...kam smo prišli, da se lahko nazadnje zaposlimo kot pomočnica v kuhinji, čistilka ipd....pa da ne bo pomote, imam vse spoštovanje do omenjenih poklicev, ampak jezi me dejstvo, da so na MIZŠ spet šli z glavo skozi zid, da so pobrali evropski denar za vsako ceno, samo, da so rešili svojo rit!
 
So res vsi ravnatelji seznanjeni s spremembo oz. dejstvom, da je razpis drugačen od prejšnjega in ne zahteva upokojitve? En ravnatelj mi je ravnokar odgovoril, da se na projekt ne bodo prijavili, ker "v našem kolektivu ni zaposlenih sodelavcev, ki bi imeli v naslednjih dveh letih pogoj za upokojitev."
 
tudi meni je en ravnatelj odgovoril: "Spoštovana kolegica, vsaj do poletja 2017 nihče iz naše šole ne bo šel v pokoj, zato vam - žal - ne moremo pomagati.Upam, da kmalu najdete kaj sebi primernega." ampak mislim, da je to zgolj zaradi tega, ker se ravnateljem še vedno zdi upokojitev najbolj smiselna oz. lahko preko upokojitve najlažje dobijo novo delovno mesto
 
Ja mislim, da ni problem da ne vejo, ker jaz sem jim jasno napisala v mail, da ni potrebe da gre mentor v penzijo...je pa res to najlažja pot, da nekoga novega vzamejo...ker ostalo pa si večinoma med sabo poflikajo, ali pa z drugimi šolami.
 
Malo sem pogledala posodobljena najpogostejša vprašanja:
Zavod mora učitelja začetnika po preteku pogodbe o zaposlitvi na projektnem delovnem mestu zaposliti vsaj do 30. 6. 2017, za kakšno vrsto zaposlitve gre?

Gre za zaposlitev na sistemiziranem prostem delovnem mestu vsaj za polovični delovni čas, pri čemer ni nujno, da gre za delovno mesto strokovnega delavca v vzgoji in izobraževanju.

Torej te potem lahko zaposlijo kot čistilko?

Ti odgovori ministrstva pa zdaj že res presegajo mejo zdravega razuma in dobrega okusa!
 
Hvala :) Sem iz Maribora, so pa vplivale veze za prijavo na razpis. Jaz sem ravnatelju omenila, da po mojem mnenju ne bo velikega navala na razpis, pa mi je rekel, da on misli, da bo, ker so bili ravnatelji kar "navdušeni" nad razpisom. Tak da ne vem no. En ravnatelj (ne vem kateri in iz katere regije) je rekel, da mu ni problem sprejet pripravnikov. Takšne informacije mi je dal ravnatelj.
 
Če koga zanima, na gimnaziji/srednji šoli Domžale iščejo pripravnike z izobrazbo s področja računalništva, informatike in strojništva.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
281
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
65
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
80
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
384
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
155
  • Članek
Raziskovalno-razvojna enota predšolske vzgoje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem...
Odgovori
0
Ogledi
167
  • Članek
Bolj kot »prave besede« je pomembno, da smo na voljo drug za drugega in si nudimo psihološko...
Odgovori
0
Ogledi
264

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu