Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Pozdravljeni,

mene resnično zanima kako je sedaj s tem drugim delom "pripravništva", časom ko naj bi te šola zaposlila za pol leta. Na ZRSZ sem opazila, da nekatere šole ponujajo zaposlitev za 8 mesecev, o nadaljnjega pol leta ni pa nič zapisanega. Zato se mi porajajo naslednja vprašanja:
- Ali ima takšna šola kakšne dodatne informacije kot vse tiste šoli, ki trdijo, da ne izpolnjujejo pogoja za zaposlitev po izteku projektne zaposlitve? In kakšne so te informacije, saj jih želim posredovati vsem tem šolam, ki so me zavrnile.
- Zakaj si to nekatere šole lahko privoščijo in druge ne?
- Kako bo na to reagiralo MIZŠ?

V kolikor ima kdo kaj več informacij, bi ga/jo lepo prosila za razsvetlitev. :)
Veliko uspeha in sreče vsem pri iskanju pripravništva.

Lp
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zelo dobra vprašanja, tudi vsi drugi se to sprašujemo.

Smo naleteli na podobne odgovore šol, nekateri zavračajo z odgovorom, da nimajo pogoja za zaposlitev v drugem delu, nekateri pa pišejo na Zavodu kar samo za 8 mesecev, kot da zaposlitev v drugem delu sploh ne bi bila pogoj. Upam, da se kmalu razjasni.
 
Mene tudi zanima kako je z drugim delom projekta, glede na to da se se je na razpis prijavilo kar precej šol. Mogoče bodo vzeli par ur učiteljem ki so preobremenjeni z urami, pa ravnatelj na omenjeno situacijo skombinira z urami, da jih nato dobi učitelj začetnik...mogoče te lahko zaposli na drugem delovnem mestu, kot čistilko, pomočnico kuharja? Vendar to ne bi bilo v skladu z zakonom za zaposlitev mladega učitelja, al? Kako pa je s tem projektom Popestrimo šolo? Gre se za drugi projekt, ampak če bi bilo mogoče, da prevzameš ta del? Večina šol se prijavi na ta projekt v začetku šolskega leta, ti pa bi v bistvu začel komaj po novem letu opravljati to delo....
 
Pozdravljeni,

mene resnično zanima kako je sedaj s tem drugim delom "pripravništva", časom ko naj bi te šola zaposlila za pol leta. Na ZRSZ sem opazila, da nekatere šole ponujajo zaposlitev za 8 mesecev, o nadaljnjega pol leta ni pa nič zapisanega. Zato se mi porajajo naslednja vprašanja:
- Ali ima takšna šola kakšne dodatne informacije kot vse tiste šoli, ki trdijo, da ne izpolnjujejo pogoja za zaposlitev po izteku projektne zaposlitve? In kakšne so te informacije, saj jih želim posredovati vsem tem šolam, ki so me zavrnile.
- Zakaj si to nekatere šole lahko privoščijo in druge ne?
- Kako bo na to reagiralo MIZŠ?

V kolikor ima kdo kaj več informacij, bi ga/jo lepo prosila za razsvetlitev. :)
Veliko uspeha in sreče vsem pri iskanju pripravništva.

Lp

Na ta vprašanja ni jasnega odgovora in lahko le ugibamo. Sam sem danes na mag. Darinko Cankar iz Službe za razvoj kadrov na MIZŠ naslovil nekaj vprašanj. Med drugim me je zanimalo, kaj se zgodi, če po 8 mesecih projekta odstopimo mi, učitelji začetniki, torej da bi opravili prvih 8 mesecev, strokovni izpit, potem pa (v dogovoru s šolo) "zavrnili" nadaljnjo zaposlitev. Teoretično bi se tudi na ta način dalo zlorabiti razpis. Ampak mi je gospa jasno odgovorila, da tudi za takšne primere predvidevajo sankcije:
"Pa še v zvezi z odstopom od pogodbenih določil; katerakoli stran, ki bo neupravičeno odstopila od pogodbenih zavez, bo morala vračati neupravičeno prejeta sredstva."

Mi je pa gospa rekla tudi, da je danes bila osebno v stiku z več kot 300 ravnatelji slovenskih vrtcev in šol, tako da lahko samo upamo, da imajo ravnatelji od zdaj naprej enake informacije glede razpisa.
 
Na ta vprašanja ni jasnega odgovora in lahko le ugibamo. Sam sem danes na mag. Darinko Cankar iz Službe za razvoj kadrov na MIZŠ naslovil nekaj vprašanj. Med drugim me je zanimalo, kaj se zgodi, če po 8 mesecih projekta odstopimo mi, učitelji začetniki, torej da bi opravili prvih 8 mesecev, strokovni izpit, potem pa (v dogovoru s šolo) "zavrnili" nadaljnjo zaposlitev. Teoretično bi se tudi na ta način dalo zlorabiti razpis. Ampak mi je gospa jasno odgovorila, da tudi za takšne primere predvidevajo sankcije:
"Pa še v zvezi z odstopom od pogodbenih določil; katerakoli stran, ki bo neupravičeno odstopila od pogodbenih zavez, bo morala vračati neupravičeno prejeta sredstva."

Mi je pa gospa rekla tudi, da je danes bila osebno v stiku z več kot 300 ravnatelji slovenskih vrtcev in šol, tako da lahko samo upamo, da imajo ravnatelji od zdaj naprej enake informacije glede razpisa.

larifari, verjetno je bil vsak od vas v stiku z več ravnatelji kot Darinka :)

lp
 
No, lepo da je bila danes z njimi v kontaktu, ker bog ne dej, da bi imeli stvari razčiščene že prej, ker imamo časa na pretek. Đizs... ljudje dejansko dobivajo plačo za tako šalabajzarstvo.
 
Ima že kdo nove informacije glede drugega dela projekta?
 
Pozdravljeni!
Danes sem govorila z ministrstvom. Dvopredmetni učitelji naravoslovnih smeri na Gimnazijah ne moremo kandidirati. Ne samo s tem razpisom, temveč tudi nasploh za službo. Zanima me, kakšno je vaše mnenje, glede na to, da dvopredmetni učitelji družboslovnih smeri pa lahko normalno poučujejo na Gimnazijah. Kje je tu enakopravnost? mogoče bi se to lahko kako vključilo v peticijo!!!
 
Sem že prejšnji teden opozorila na to, da ne moremo delati v gimnaziji. Sama se s tem ne strinjam, ampak kaj pa naj naredimo?

Sicer poznam primere, da so dvopredmetni učitelji naravoslovnih smeri učili na gimnaziji, tako da ne vem, zakaj potem ne bi tudi mi imeli prakse na gimnazijah...
 
So mi odgovorili, da to gre v izrednih primerih, vendar za določen čas in le za eno leto (čeprav tut js poznam podobne primere). Vendar, da pa to, v primeru tega razpisa ne gre. In da se brezveze prijavljamo na Gimnazije, ker bomo v prvem krogu izločeni.
 
So mi odgovorili, da to gre v izrednih primerih, vendar za določen čas in le za eno leto (čeprav tut js poznam podobne primere). Vendar, da pa to, v primeru tega razpisa ne gre. In da se brezveze prijavljamo na Gimnazije, ker bomo v prvem krogu izločeni.

to zaposlovanje za 1 leto omogoča 1 člen ZOFVI, v primeru, da ni ustreznih kandidatov ali kako že gre :) mislim, da za poučevanje na gim. potrebuješ narediti še magisterij, nisem 100%... ja to je bedarija itak
 
to zaposlovanje za 1 leto omogoča 1 člen ZOFVI, v primeru, da ni ustreznih kandidatov ali kako že gre :) mislim, da za poučevanje na gim. potrebuješ narediti še magisterij, nisem 100%... ja to je bedarija itak

Saj jaz imam magisterij po bolonjskem sistemu že narejen. Za poučevanje na Gimnazijah moraš biti enopredmetni naravoslovni učitelj. Ali pa recimo končaš magisterij kemije, biologije, matematike, fizike.. in potem narediš pedagoško-andragoško prakso.
 
Nekatere regije so imele ravno počitnice, mogoče to vpliva na razpis delovnih mest in razgovore.

Mene malo jezi, ker nekateri ravnatelji niti ne odgovorijo na e-mail, ali pa napišejo, da se nihče ne upokoji s 1. 12. Danes sem dobila tudi že odgovor s šole, da so že izbrali kandidata, čeprav niso še razpisali delovnega mesta..
 
Katera šola pa je odgovorila, da že ima kandidata a ni razpisala mesta? (sem radovedna) :)
Drugače pa Celje je ima ta teden počitnice, tako da je že zato čudno da ni nobenega razpisa :confused:
 
Ena izmed LJ OŠ. Razumem, da so veze in vse, ampak vsaj naj napišejo, da bodo objavili na Zavodu in ne dodajajo takih informacij. Napisala sem bolj zaradi tega ker me jezi. Poleg tega mi je pa dalo vedeti, da se moramo sami potruditi in pošiljati ponudbe na šole, ker bo veliko razgovorov že pred samo objavo na ZRSZ.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
266
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
61
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
67
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
372
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
160
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
251
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport je v rubriki Javne objave z dne 12...
Odgovori
0
Ogledi
201

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu