ZAKONODAJA - SREDNJE, POKLICNE IN STROKOVNE ŠOLE - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - SREDNJE, POKLICNE IN STROKOVNE ŠOLE - skupna vprašanja

Vprašanja s termina 13. 4 .2017 - Kozlevčar
1. Delovna obveza - v katerem zakonu je opisana (ZOFVI), kaj obsega delo izven učne obveze (20 ur od 40h)
2. Ocenjevanje znanja
3. Šolski koledar
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

19. 4. Adamič-Tomič

1. Kateri zakon ureja vzgojo in izobraževanje v Sloveniji.(ZOFVI) Katera področja ureja.
2. Javno veljavni program.
3. Delovna in učna obveznost vzgojitelja v Dijaškem domu. (moje področje dela)
 
Izpraševalka Vanja Mavri, zaposlena sem v gimnaziji, ampak mi je dala čisto osnovna vprašanja:
1. Strokovni organi v javni šoli vse našteti in enega podrobno opisati (podrobno sem nato opisali oddelčni učiteljski zbor - kdo ga sestavlja in kakšne so njihove naloge).
2. Naštej strokovni delavci v šoli? Kakšni so pogoji, da lahko nekdo uči v šoli (izobrazba, strokovni + tekoče gvorjenje oziroma znanje slovenščine).
3. Kdo lahko ustanovi vrtce oziroma šole (kako je z gimnazijami in dvojezičnimi šolami, kje je to zapisano - v ZOFVI).
 
- katera področja pokriva ZOFVI (vrtec, OŠ, splošno srednje izob., strokovno in tehnično izob., srednje in nižje poklicno izob., glasbene šole...)
- razlika med učno in delovno obveznostjo
- svet staršev (pristojnosti)
 
1. Učni jezik (dvojezičnost v SV delu Slovenije in samo italijanščina JZ)
2. Svet zavoda
3. Naloge razrednika
 
1. Učni jezik (pri manjšinah)
2. Svet zavoda
3. Naloge razrednika
 
1. Državni svet in njegove pristojnosti - veto
2. Zbiranje in združevanje. Kdaj se lahko krši pravica do zbiranja in združevanja ? (Vojska, policija ne smeta biti politično aktivni.)
3. Kako lahko mi kot volivci neposredno vplivamo na oblast? Zakonodajni refendum.
 
1. Napake s priprav, stičnost, nestičnost, alinejsko naštevanje
2. Temeljni mejniki slovenskega knjižnega jezika
3. Kolikost samoglasnikov (fonem 8, črka 5)

Gospa Cotman je dokaj uradna.
 
izpit 19.10.2017
organi šole
svet šole
suspenz
 
1. Dolžnosti učencev
2. Pravilnik o preverjanju in ocenjevanju znanja
3. Strokovni aktiv
 
1. Organizacijske enote ŠC Novo mesto
2. Vpisni postopek
3. Strokovni svet (splošno izobr., poklicno in strokovno izobraževanje,...-za vsako povedati koliko časa traja izobraževanje in kako se ga zaključi)
 
razlika med solskimi pravili,solskim redom in hisnim redom

pedagoska pogodba

status dijaka (vse,kdaj,kako,do kdaj)
 
Gospa Mavri je v komisiji nadomestila gospo Voršič. Je zelo prijazna spraševalka in če vidi, da poznaš vsebino vprašanja ne dreza v podrobnosti:
- ustavnost in zakonistost (kaj to pomeni)
- opredeli Republiko Slovenijo kot državo (splošne določbe)
- Svet Evropske unije (sestava, pristojnosti)
 
Gospa Zobec je prijazna spraševalka in tudi pomaga, če se kje kaj zatakne:
- razlika med šolskimi pravili, šolskim redom in hišnim redom
- pedagoška pogodba
- status dijaka
 
Izpraševalka Zobec - prijazna, usmerja, bolj pogovor kot izpit.
Področje dela: SVETOVALNA SLUŽBA

1. Vpisni postopek
2. Vzporedni vpis (kako funkcionira vzporedni vpis v praksi; katero pravico imajo ti dijaki z zakonom določeno - da lahko večkrat ponavljajo)
3. Vzgojni ukrepi. Kaj je bistvo alternativnega vzgojnega ukrepa? (da se dijak strinja z njim)
 
1. Uporaba uradnega jezika na obali? Sem namreč iz obale. (SLO, ITA,MDŽ)
2. Kaj je to javnost ocenjevanja?
3. Alternativni vzgojni ukrepi (kaj so , namen)
 
Izpraševalka: Hafnar Vojčič - poklicne in strokovne šole
1. Organizacija šolskega centra - naštet vse enote in opisati MIC.
2. Odpri kurikul - jaz sem povedala iz prakse, ker ga učim in je bila zelo zadovoljna.
3. Vpisni postopke - vse od začetka do konca, vpraša me je če vem za spremembo zakona 22. 11. pa nisem in mi je razložila, hotela je pa vedeti kako so se do tega datuma obravnavali kandidati s odločbo - prednost pri vpisu.

Zelo prijazna gospa išče znanja, veliko sreče:)
 
11.1.
1. Šolska inšpekcija
2. Avtonomija š.prostora
3. Učiteljski zbor
 
11. 1. 2018

1. Naloge svetovalnega delavca v šoli
2. Kakšna je priprava vzgojitelja v dijaškem domu
3. Pristojnosti ravnatelja

Ga. Počkar je prijazna in pomaga, če ne gre. Išče znanje in, kar je najpomembnejše, pomaga premagati začetni strah. Resda je na pogled stroga, a je (v mojem primeru) bila super izpraševalka.
 
1. 2. 2018 Adamič Tomič

1. Pisno ocenjevanje, preverjanje
2. Strokovni organi v šoli, naloge razrednika
3. Koliko traja šolanje v srednjih, poklicnih in strokovnih šolah? (1, 2, 3, 4 leta) Kateri programi? S čim se zaključi šolanje - ZI ali PM? Kdo največkrat vpiše poklicni tečaj? (gimnazijci - da dobijo poklic)

Hvala forumu, vam pa srečno! Pa nič se bat!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
736
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
681
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.173
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.220

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu