Vabilo na informativni posvet za JR »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« (OKT 2015)

Trenutno berete:
Vabilo na informativni posvet za JR »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« (OKT 2015)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Namen moje objave ni bil, da bi zdaj razpravljali o volonterskem pripravništvu – večina nas je bila vesela, da smo dobili priložnost in pridobili dragocene izkušnje. Itak smo že med študijem vedeli, kaj nas čaka. In ja, strokovni izpit vsekakor ne pomaga pri zaposlitvi, štejejo veze in tudi sreča. So pa vsaj uredili, da ni več pogoj za zaposlitev, kar pomeni, da v bistvu ne potrebujete pripravništva.

Hvalabogu se je to uredilo, samo pravim, da meni ta razpis ni všeč iz razlogov, ki so jih navedli že drugi. Poleg tega, ta en razpis velja za več let? A bo drugo leto spet?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Čakaj malo, od kdaj pa strokovni izpit ni pogoj za zaposlitev? Še pred kratkim je bilo določeno, da se zaposlijo lahko le tisti, ki imajo strokovni izpit ...
 
Hja, mene bi pa zanimalo, to: imam šolo, kjer sem z ravnateljico dogovorjen a kaj ko bo moja mentorica šla v pokoj s 1. 1. 2017 in NE že novembra 2016? Torej zaradi, če prav razumem zaradi dveh mesecev ta šola ni ustrezna zame?
 
Trocky, rečeno je bilo, da se mentor MORA upokojiti oktobra 2016. Zdaj kako drugače si to razlgati, ne vem. Obrazloženo je bilo, da se prej ne sme in da moraš ti nastopiti z delom, ko gre on v pokoj, to je po 10ih mesecih. V tvojem primeru je vsekakor boljše, da počakaš, da se učitelj upokoji in potem po običajni poti dobiš njegovo delovno mesto. Da bodo v razpisu kakšne spremembe je težko verjeti. (Dogovor z ministrstvom je tvegan, ker bi se potem lahko vsi dogovarjali - enostavno mentor ne ustreza razpisanim pogojem)

Za strokovni izpit je tam povedala, da si lahko izbran ČE se nihče s strokovnim ne prijavi na razpisano delovno mesto. Ni bilo govora o enkovrednosti položaja. Tako da bi jaz prosila, če mi lahko nevedete kje ste to zasledili.

Ta razpis velja za to leto, torej šola se mora prijaviti do 17. 11. (predvidoma), za naprej ni nič znanega, vendar je bilo rečeno, da v kolikor se ta sredstva ne porabijo, se smatra, da po tem pri nas ni potrebe in ne bo več nikakršnega razpisa do nadaljnega. (Tako sem razumela jaz in kolegica, ki je bila na terminu pred mano).

Vglavnem sramotno.
 
Je bilo a forumu nekaj govora o strokovnem izpitu, ampak zdaj ne najdem ... Pa saj so tudi prej ravnatelji zaposlovali ljudi brez strokovca, odvisno, koliko si upajo. Če imajo izkušnje z inšpekcijami (tudi z delovno), so bolj previdni.
 
Kolikor je meni znano, lahko dobiš brez stokovnega za 3 mesece in potem ti kao 2x podaljša za 3 mesece, narediš strokovnega in ti noben ne more nič. Če zaposlijo nekoga brez strokovnega za dalj časa in se je prijavil tudi nekdo s strokovnim, so kršili zakon in šola dobi kazen, ki je pa žal zanemarljiva in ne dosežeš odpovedi delavca brez pogoja. To se preverjene informacije. Je pa res, da se tega upajo iti kakšne naveze župan (sin, hči)- ravnatelj (korist od župana) = vzajemna pomoč in v tem primeru tudi župan poskrbi za plačilo globe (2 mesečni plači).
Tako je to pri nas.

Sedaj pa res žal tudi povprečje nič ne pomoga, ampak se bom pač znašla drugače. Jokat zdaj nima smisla. Sami si bomo morali narediti delovna mesta.
Denarja iz evropskih razpisov je na pretek. Bomo pa ubrali druge poti, sploh ni frke.
 
Torej, če prav razumem, je to namenjeno tistim, ki še pripravništva nimajo? Kaj pa tisti, ki ga že imamo?!

Tisti se bomo vrteli v začaranem kroga ... pri nas, na naši šoli sicer gredo učiteljice počasi v pokoj, ampak kaj mi to pomaga, če mi sedaj lahko nekdo nov vzame morebitno službo ... jaz pa sem zastonj garala 10 mesecev tam ... mislim, kaj se norca delajo?!

Povsem takem imajo sedaj prednost tisti, ki nimajo ne pripravništva in ne strokovnega ... bravo!!!
JA KATASTROFA!!! Jst že 10 let garam in delam vse, kar se zmislijo, zdej grem pa lahko samo še predčasno v penzijo!!!
 
Mogoče je ta razpis v osnovi zamišljen dobro, ampak potem se velikokrat in VEDNO zalomi v praksi. Imam občutek, da odgovorne inštitucije, ki so pristojne za šolstvo, SPLOH NE POZNAJO delovnih razmer, ki se dogajajo dejansko v šoli.

Primer: sam sem profesor matematike in računalništva, torej potemtakem, si moram najti šolo, kjer bo do 1. 11. 2016 šel učitelj matematike in računalništva v penzijo. To je za gospo Cankar iz ministrstva za šolstvo, ki je priskrbljena s službo, zelo lahko reči, težko pa bo najti šolo, kjer bo to šlo. Če bo na neki šoli šel ali šla v penzion učiteljica za matematiko in fiziko, mi ta novi razpis ne bo ČISTO NIČ koristil, saj fizike ne moreš in ne smeš poučevati (ker si računalničar).

Prepričan pa sem, da 300 učiteljev (kolikor bo razpisnih mest) v naslednjem letu zagotovo ne bo šlo v penzion in da so vsi
ti nameni ministrstva namen njim samim in ne nam, diplomantom.
Ja zato ti pa istočasno ponujajo dodatno izobraževanje iz FIZ in v vabilu skorajda grozijo, da je to razpis, ki se bo ponovil šele čez par let... Dejmo se vsi še dodatno izobrazit za par predmetov... kdaj bomo pa kej delali??!!
 
To je to..vsi samo jamramo in čakamo na kaj boljšega a noben se ne upa upret. Tu bi se mogli vsi, tako vzgojitelji kot učitelji poenotit ter skup stopit in ukrepat. Vse se lepo čuje..10 mesecev pripravništva in pol služba za nedoločen čas, ampak vprašanje če bodo na vseh šolah in vrtcih šel kakšem vzgojitelj/učitelj oktobra 2016 v penzijo. Če ne..kaj v tem primeru?
 
Kaj pa že jaz ves čas trobim? Treba se je organizirati, narediti aktivistično skupino, poklicati medije (recimo Preverjeno mi pride prvo na misel) in opozoriti javnost na naš položaj ... Treba je narediti načrt, pregledati veljavno zakonodajo, obvestiti medije, kako potekajo stvari dejansko v praksi in definitivno na to, kako nimamo možnosti dobiti službe, saj se na spremembah nič ne zgodi ... Ljubčki moji, od čakanja in jamranja se ne bo nič spremenilo. Poleg tega bi dobili eno osnovno vedenje, kako se spreminjajo stvari .......
 
Še en "projekt", ki diskriminira. Kandidirati ne moreš, če si starejši od 29 let, pa čeprav še nisi imel zaposlitve v VIZ. Prav tako službe ne dobiš, če si mlajši od 29 in imaš strokovni izpit. o_O
 
Kaj pa že jaz ves čas trobim? Treba se je organizirati, narediti aktivistično skupino, poklicati medije (recimo Preverjeno mi pride prvo na misel) in opozoriti javnost na naš položaj ... Treba je narediti načrt, pregledati veljavno zakonodajo, obvestiti medije, kako potekajo stvari dejansko v praksi in definitivno na to, kako nimamo možnosti dobiti službe, saj se na spremembah nič ne zgodi ... Ljubčki moji, od čakanja in jamranja se ne bo nič spremenilo. Poleg tega bi dobili eno osnovno vedenje, kako se spreminjajo stvari .......
Se popolnoma strinjam..
 
me prav zanima koliko od 300 bo šlo v to....res me zanima, kateri ravnatelj si bo upal to...nekoga že na začetku zaposliti za nedoločen čas..
 
Ampak očitno se večini to ne zdi absurd. Sicer bi se lahko skupaj uprli takšni politiki v šolstvu ali vsaj jasno in glasno izrazili negodovanje. V resnici pa ni nikjer nič kaj slišat le posamezna mnenja in tiho mrmranje...
ZATO POZIVAM VSE, DA SE PRIJAVITE NA TA POSVET (tudi tisti, ki ne uspete priti) IN ČE NE BO DOVOLJ PROSTORA, GREMO PA STAT PRED MINISTRSTVO!!! PA ŠE KAKEGA NOVINARJA POKLIČEMO!!! TO MAORA V JAVNOST, KER JE ČISTA NORIJA!!!
 
me prav zanima koliko od 300 bo šlo v to....res me zanima, kateri ravnatelj si bo upal to...nekoga že na začetku zaposliti za nedoločen čas..
Če postopek ni zahteven in ima ravnatelj eno roko več za pomagat bo sigurno šel v to, ker njega (po večini) prav briga kdo bo zasedu mesto, samo da ima pokrite ure. Vsi razpisi za ndč so potem mimo!!! Meni osebno ni jasno kako sploh lahko obstaja razpis za ndč v šolstvu... sej se dela z otroki... kaj pa če enga norca zaposliš??!!
Na eni šoli je sedaj razpis za učiteljico in za čistilko... za učiteljico PB je za NDČ, za čistilko pa poskusno 1m. MA HALOOOO!!!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Odgovori
0
Ogledi
406
  • Članek
Vabimo vas k sodelovanju pri izvedbi pomembne raziskave v okviru projekta “Digital tech as the...
Odgovori
0
Ogledi
63
  • Članek
Pedagoški inštitut v sodelovanju s Pedagoško fakulteto in Filozofsko fakulteto Univerze v...
Odgovori
0
Ogledi
70
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
226
  • Članek
Ekipa raziskovalk in raziskovalcev iz Oddelka za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v...
Odgovori
0
Ogledi
158
  • Članek
V letu 2023 je začel delovati Natov pospeševalnik inovacij (angleško Defence Innovation...
Odgovori
0
Ogledi
211
  • Članek
Pedagoški inštitut in Oddelek za pedagogiko in andragogiko Filozofske fakultete v Ljubljani...
Odgovori
0
Ogledi
157

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu