Vabilo na informativni posvet za JR »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« (OKT 2015)

Trenutno berete:
Vabilo na informativni posvet za JR »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« (OKT 2015)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Superca ☺ končno nekaj dobrega ☺zanima me edino, če bodo glede zaposlovanja ķakšne omejitve glede točk ali uspeha glede na to, da nas na pripravništvo čaka več kot 300?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Mislim, da bo najbolje, da počakamo do petka, ko bodo vse stvari najverjetneje razjasnjene. Upal bi si staviti, da če česa ne bomo izvedeli, bo to datum.

Kako jaz vidim to zadevo:

Na razpis se bodo prijavile šole, ki bodo izbrane glede na naslednje kriterije: regijske/občinske (finančne), mentor (izkušnje, leta, ipd.). Izbrana šola pa bo nato zaposlila mladega diplomiranca. Če bo kadrovanje prepuščeno šoli, potem močno dvomim, da bo povprečna ocena igrala kakršnokoli vlogo.

Ob tem se lahko zgodi, da bodo ponovno zaposleni le tisti z vezami, po drugi strani pa se vrata širše odpro tistim, ki imajo nižje povprečje.

Počakajmo do petka : )
 
"Vas, diplomantke in diplomante, smo na srečanje vabili zato, da boste iz prve roke informirani, kakšne možnosti vam bodo lahko ponudile npr. šole, ki se bodo vključile v program. Na ta način se boste lahko bolje in pravočasno pripravili na kandidaturo na morebitno razpisano delovno mesto oz. boste lahko kasneje tudi sami nagovorili ustanove, za katere ocenjujete, da bi se lahko programu priključile. Hkrati boste imeli na predstavitvi tudi možnost spoznati zadržke, s katerimi se soočajo ravnatelji, in jih neposredno seznanili s svojimi pričakovanji."

Katere šole se bodo vključile v program, bo verjetno kje javno objavljeno ne?
 
Dec. 2013 je bil razpis (financiran iz EU) in je bilo tako: najprej so dali razpis, kandidat je poiskal šolo in mentorja(mentor je moral imeti določene pogoje), nato se na razpis prijavil. Če je bul uspešen na razpisu je šola dala na Zavod ali na oglasno desko prosto delovno mesto, kjer je jasno pisalo-učitelj pripravnik. To vem, ker sem v tistem času delala prakso in se srečala s takimi kandidati in so mi povedali. Če bo ta razpis tudi tako potekal, ne vem. Počakajmo na petek, ker zdaj lahko le ugibamo. Smo paže vsi nestrpni. Vsaj jaz no, hehe ;)
 
Za ravnatelje in diplomante ali samo za nas?
 
Ja ogromno nas je samo ki čakamo na zaposlitev v vzgoji in izobraževanju.. kaj jih je še v ostalih kadrih
 
Je kdo bil danes na tem posvetu? Kako se vam je zdelo?
 
Jaz nisem bila ampak me pa zanima kako je bilo in o čem je blo govora?
 
Men osebno je vse skupaj nategovanje in metanje peska v oči. V kolikor sem sama razumela (naj me kdo popravi, če se motim), bomo morali sami poiskati šolo na kateri je učitelj, ki bo v roku 1 leta šel v pokoj. Ti si tam, da ga "razbremeniš" in ko bo šel, ti stopiš na njegovo mesto (šola te po izteku 10 mesecev MORA zaposliti za nedoločen čas). Pripravništev kot smo jih prej poznali pa NE BO (ne volonterskega ne plačanega). Razpis za projekt pa naj bi bil 17. 11. (če bo vse po sreči, ampak močno dvomim, ker pri nas se država drži rokov samo takrat, ko pobirajo davke). Glede objave razpisa pa so nam rekli, da naj gledamo vsa možna mesta (splet, časopisi) za dodatne informacije.

Let the Games Begin! And May the Odds Be Ever In Your Favor.
 
Torej, če prav razumem, je to namenjeno tistim, ki še pripravništva nimajo? Kaj pa tisti, ki ga že imamo?!

Tisti se bomo vrteli v začaranem kroga ... pri nas, na naši šoli sicer gredo učiteljice počasi v pokoj, ampak kaj mi to pomaga, če mi sedaj lahko nekdo nov vzame morebitno službo ... jaz pa sem zastonj garala 10 mesecev tam ... mislim, kaj se norca delajo?!

Povsem takem imajo sedaj prednost tisti, ki nimajo ne pripravništva in ne strokovnega ... bravo!!!
 
Mogoče je ta razpis v osnovi zamišljen dobro, ampak potem se velikokrat in VEDNO zalomi v praksi. Imam občutek, da odgovorne inštitucije, ki so pristojne za šolstvo, SPLOH NE POZNAJO delovnih razmer, ki se dogajajo dejansko v šoli.

Primer: sam sem profesor matematike in računalništva, torej potemtakem, si moram najti šolo, kjer bo do 1. 11. 2016 šel učitelj matematike in računalništva v penzijo. To je za gospo Cankar iz ministrstva za šolstvo, ki je priskrbljena s službo, zelo lahko reči, težko pa bo najti šolo, kjer bo to šlo. Če bo na neki šoli šel ali šla v penzion učiteljica za matematiko in fiziko, mi ta novi razpis ne bo ČISTO NIČ koristil, saj fizike ne moreš in ne smeš poučevati (ker si računalničar).

Prepričan pa sem, da 300 učiteljev (kolikor bo razpisnih mest) v naslednjem letu zagotovo ne bo šlo v penzion in da so vsi
ti nameni ministrstva namen njim samim in ne nam, diplomantom.
 
Nekaj takega ja. Razpis je na kožo pisan npr. meni in ostalim, ki smo pred kratkim diplomirali, tiste z izkušnjami pa pusti ob stran.
Mi je pa bedno, da bodo sedaj to izkoristili kot izgovor da ne bo običajnih pripravništev. Ta razpis je očitno letos edina šansa. Tako da res malo hunger games vibe :)
 
Mogoče je ta razpis v osnovi zamišljen dobro, ampak potem se velikokrat in VEDNO zalomi v praksi. Imam občutek, da odgovorne inštitucije, ki so pristojne za šolstvo, SPLOH NE POZNAJO delovnih razmer, ki se dogajajo dejansko v šoli.

Primer: sam sem profesor matematike in računalništva, torej potemtakem, si moram najti šolo, kjer bo do 1. 11. 2016 šel učitelj matematike in računalništva v penzijo. To je za gospo Cankar iz ministrstva za šolstvo, ki je priskrbljena s službo, zelo lahko reči, težko pa bo najti šolo, kjer bo to šlo. Če bo na neki šoli šel ali šla v penzion učiteljica za matematiko in fiziko, mi ta novi razpis ne bo ČISTO NIČ koristil, saj fizike ne moreš in ne smeš poučevati (ker si računalničar).

Prepričan pa sem, da 300 učiteljev (kolikor bo razpisnih mest) v naslednjem letu zagotovo ne bo šlo v penzion in da so vsi
ti nameni ministrstva namen njim samim in ne nam, diplomantom.
A ne bi raje iskal šolo z starim prof.matematike? Mislim, vsaka šola ima vsaj 3-4 matematičarje. Poskusaj ti najti ucitelja filozofije...
 
@Hadrijan ,

ravno zato sem dal zgoraj primer. V Ljubljani, od koder prihajam, NE POZNAM nobene šole, ki bi zaposlovala, kaj šele, da bi poznal kakšnega učitelja računalništva, ki bi šel v penzijo. Mogoče za filozofijo poskusi na Gimnaziji Bežigrad, tam Jani Kovačič gre ziher že v penzijo, hehehe :D

Malo resnosti: tisto ključno, kar me moti pri tem projektu je to, da če nek učitelj ni iz tvoje panoge, se ne boš mogel prijavit na razpis. Mi čisto nič ne pomaga, če gre v penzijo profesor likovne vzgoje, če sem matematik-računalničar. Tako da, najti ustrezno šolo, kjer bi ta razpis šel skozi, bo vse prej kot mačji kašelj.
 
Če izvzamemo dejstvo, da so tisti z izkušnjami in s strokovnim izpitom izvzveti iz tega razpisa, je ta zadeva v teoriji dokaj dobro zastavljena. Žal pa je v realnosti to relativno slab pristop. Zakaj?

Kot je že to poudaril @lebdim , bom samo dodal še nekaj:

marsikatere šole, predvsem srednje, imajo na čakanju že nekaj profesorjev. Kaj to pomeni? Ko se delovno mesto na šoli sprosti, mora ta šola vzeti tega profesorja, ki je na čakanju.

Gre samo za malo drugačno obliko iskanja zaposlitve/zaposlovanja. Šole, katere vedo, da bodo čez 1 leto "izgubile" profesorja, ste lahko sigurni, že imajo nek backup.

Ta razpis je šolam to kar je finančna pomoč novonastalim podjetnikom.

Razpis pomaga šoli, le delno pa pomaga mladim učiteljem.

Ravnatelj ne potrebuje praktikanta tako nujno, da bo zato čez 10 mesecev omejen pri zaposlovanju novega učitelja, še posebej v primeru, ko je zaradi poznanstev ena oseba že v ozadju.

Nisem dovolj pameten da bi natančno razumel kaj želijo s tem doseči. Dati mladim izkusnjem vsekakor ni prvotnega pomena, če pa to je, pa je izvedba zelo slaba.

Pozdrav
 
Nazadnje urejeno:
So povedali kako je kej z vzgojitelji in pomočniki vzgojiteljev v vrtcu? Kako je zdej s strokovnimi izpiti? Ali se še vseeno dela strokovni izpit ali v tem primeru odpade?
 
Osebno poznam ravnateljico, ki je bila tam (sam nisem bil) in zadevo je povzela sledeče:

- super v teoriji, drugače zelo nerealno
- ob pogovoru z ravnatelji so se strinjali, da s tem niti priblizno ne resijo problematike neizkušenosti mladih

- sama vidi 3 ovire, ki lahko nastanejo:
a) ravnatelj si ne bo upal iti v to, namreč vsi vsemo, da vsaka oseba ni za v razred, ne glede na diplomo.
b) marsikateri ravnatelj se po njenih besedah ni pripravljen ukvarjati z vso dokumentacijo
c) razpis je zastavljen tako ozko, da je zadeva vse prej kot utopična

Dodala je še, da niso želeli nič govoriti glede pripravništev in strokovnih izpitov, ker je bilo predavanje zgolj informativne narave.

Človek se ob tem vpraša čemu potem sklicevati predavanja informativne narave, ko se da to elegantno storiti elektronsko.

Zadeva je zelo omejena, in pomagala bo le malokateremu, a tistemu dobro.

Problematika 500+ formalno neizkušenih študentov pa je s tem daleč od rešena.

Pozdrav
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Odgovori
0
Ogledi
397
  • Članek
Pedagoški inštitut v sodelovanju s Pedagoško fakulteto in Filozofsko fakulteto Univerze v...
Odgovori
0
Ogledi
61
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
204
  • Članek
Ekipa raziskovalk in raziskovalcev iz Oddelka za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v...
Odgovori
0
Ogledi
146
  • Članek
V letu 2023 je začel delovati Natov pospeševalnik inovacij (angleško Defence Innovation...
Odgovori
0
Ogledi
198
  • Članek
Pedagoški inštitut in Oddelek za pedagogiko in andragogiko Filozofske fakultete v Ljubljani...
Odgovori
0
Ogledi
151
  • Članek
Na spletišču RIC je z dne 16. 11. 2023 objavljeno Vabilo k zunanjemu ocenjevanju pri splošni...
Odgovori
0
Ogledi
102

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu