Vabilo na informativni posvet za JR »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« (OKT 2015)

Trenutno berete:
Vabilo na informativni posvet za JR »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« (OKT 2015)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pozdravljeni

Sama se nisem mogla udeležiti posveta. Zanima me, če je bilo povedano:
- do kdaj bo razpis odprt za prijavo? Od 17.11. 2015 pa do kdaj?
- ali je razpis namenjen tudi pomočnikom vzgojitelja?
- ali se to obdobje 10 mesecev potem konča z opravljanjem strokovnega izpita?
- iz vaših pripovedi ni povsem jasno, ali sama iščem šolo/vrtec/ravnatelja, ki imam mesto za mene ali čakam na razpis, ki bo podal seznam šol, ki ponujajo "pripravništvo"?

Jaz imam specifično situacijo, trenutno sem pomočnica vzgojiteljice, čez nekaj mesecev pa bom imela primerno izobrazbo za delo v šolski svetovalni službi oz. za delo z učenci s posebnimi potrebami (ped. 2. bolonjska stopnja). Če se sedaj prijavim kot pomočnica vzgojiteljice, dobim nek papir (po 10 mesecih), ki velja za vse vzgojno izobraževalno delo? Tako kot prej strokovni izpit, ko ni bilo važno, kje si ga naredil, veljal je potem za vsa delovna mesta v VIZ. Torej če opravim to "pripravništvo" kot pomočnica vzgojiteljice lahko potem iščem službo tudi kot pedagoginja in mi ne bo treba še enkrat vstopiti v 10 mesečno "pripravništvo".

Sprašujem zato, ker kot razumem vaše navedbe, obstaja potencialna nevarnost, če iz razpisa sedaj ne bodo izčrpana vsa sredstva, ga potem kar dolgo ne bo. Torej se zna zgoditi, če se ne prijavim sedaj, kot pomočnica vzgojiteljice, se prihodnje leto ne bom mogla prijaviti, ker novega razpisa ne bo!

In še nekaj, je bilo kaj povedanega od priznavanja izkušenj. Jaz že tretje šolsko leto delam v vrtcu preko študentskega servisa. Do sedaj to ni bila prava podlaga za pristop k strokovnemu izpitu. Kaj pa sedaj?

Iskrena hvala, vsakomur, ki bi znal odgovoriti na katero izmed mojih vprašanj!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Jaz sem razumela, da se bo ŠOLA morala DO 17. 11. (predvidoma!) prijaviti na ta razpis skupaj z izbranim kandidatom (pripraviti NATANČEN načrt "usposabljanja", navesti vse kar bo kandidat delal, pridobil,... Čimbolj natančno - to bo prednost, čeprav verjetno ne bo navala). Tako, da jaz mislim, da je najboljša opcija se sam dogovorit s šolo, ker dvomim, da bodo kaki realni razgovori na slepo.
Po izteku 10ih mesecev moraš imeri OPRAVLJEN strokovni izpit (ker glede na število uz lahko pristopiš po 6ih mesecih) in nastopiti s službo za nedoločen čas. Kaj je z delom preko ŠS, jaz ne bi upala zagotovo trditi, tako da se mnenja vzdržim.

Sicer pa ta razpis zate ne velja, ker ne izpolnjuješ enega od osnovnih pogovjev - pridobljene izobrazbe.
 
Hvala za odgovor Ksihta. Ne vem, če sva se dobro razumeli. Jaz že imam izobrazbo za pomočnico vzgojiteljice in bi k temu razpisu pristopila na tej podlagi. Kar pa vsi poročate o "učiteljih" me zanima ali je razpis sploh namenjen tudi vzgojiteljem in pomočnikom vzgojiteljev?
 
Je tudi za pomočnike! Mene zanima ali ima kdo od vas kakega takega mentorja v mislih? Kako boste iskali mentorja, ali boste čakali na razpise delov.mest? Jaz sem čist izgubljena, kajti mentor s katerim sem bila zmenjena za pripravništvo ne izpoljnjuje pogojev.
 
Hvala za vse informacije.
Tudi mene pa zanima, kako se boste tisti, ki izpolnjujete pogoje, lotili vsega tega. Boste sami iskali šole in mentorje, pošiljali prošnje oz. ponudbe? Boste najprej počakali na razpis?
 
Sama bom iskala mentorja tako, da bom poklicala na šolo kjer sem imela prakso in povprašala če imajo ali poznajo kakšnega primernega kandidata učitelja, nato pa bom hodila od šole do šole, ker enostavno ne vem, kaj naj drugega naredim.
Ker v petek sem razumela, da bo šola ko se bo prijavila na razpis imela že kandidata izbranega, tako da če se bo prijavila na razpis katera šola, ki ne bo imela izbranega kandidata, pričakujem da ga bo v isti sekundi tudi dobila :)
 
Ja, ampak na podlagi tega pogoja so dobili sredstva ;), če tega pogoja ne bi bilo, tudi razpisa verjetno ne bi bilo.
 
Mogoče ne bi bilo slabo, da bi malo sharali informacije; torej če ravnatelj omeni, da nima profesorja, ki gre v pokoj v tvoji sferi, bo imel pa manjko pri slovenščini bi bilo kul če se to napiše na forum. Plus večje šanse, da nam ne bo ravnatelj že pri prvi omembi razpisa zaprl vrat pred nosom :)
 
Se čisto strinjam :) Sedaj pa imam dve vpr. čr mogoče ve kdo odgovor :)
Ali lahko šola na kateri gre v pokoj tako učitelj RP in matematike vloži prijavo na razpis za obe delovni mesti z dvema kandidatoma?
Ali je lahko mentor nekdo, ki je zaposlen za polovični delovni čas (torej 20 ur), kaj to pomeni za učitelja začetnika?

Hvala :)
 
To sem jaz že napisala. Šola lahko kandidira z večimi kandidati, a bo samo eden izbran (predvidevam, da na podlagi boljšega plana, ki ga bodo priložili).

Mentor je lahko nekdo s polovičnim delovnim časom (a ne manj), ampak ne vem kako točno potem to vpliva na začetnika.

@rana
Da se pa vrnem malo višje - res se mi močno dozdeva, da za pomočnike vzgojiteljev ne velja razpis. Velja za 2. bolonjsko stopnjo oz., stari uni program (tako da za vzgojitelje velja). (Vsaj tako sem jaz razumela!) Sploh pa - če to dobiš, boš imela potem zaposlitev za NDČ, kako bi potem ti iskala službo kot pedagoginja? Če ti 2. stopnje še nimaš, ne moreš izkoristiti tega razpisa, da bi preko pom. vzg. prišla do strokovca. Prosim, naj me nekdo ( @Profesorica Maja ) popravi in pove, kdaj je bilo govora o pomočnicah? Možno, da mi je kaj ušlo.
 
@ksihta, sam sem pa razumel, da če ima šola dva učitelja, ki ustrezata pogoju za upokojitev, se lahko potem na razpis prijavi tudi z dvema mladima učiteljema in sta lahko na podlagi kriterijev tudi izbrana oba. Upam, da se nisem kaj zmotil.
 
Ksihta, za razpis se zanimam, ker bi na podlagi pomočnice prišla da stokovca, potem pa bi po klasični poti iskala službo za pedagoginjo. Dokler je ne bi dobila bi delala ko pomočnica. Človek pač ob teh "super pogojih zaposlovanja", ki prihajajo iz strani ministrstva, razmišlja o različnih možnostih in poteh. Zato sem se zanimala glede tega. Bojim se, da razpis ne bo izčrpan in so tako vrata za pristop k strokovnemu izpitu za kar nekaj časa zaprte. Saj razumeš? In če je slučajno možno, da pristopim kot pomočnica bom to storila. Saj pogodba za nedoločen čas na mestu pomočnice mi nič ne škoduje. Ko jo enkrat imam lahko še vedno naprej iščem službo, v mojem primeru kot pedagoginja.

Bom poskušala dobiti informacijo glede vzgojiteljev iz prve roke, če bodo na ministrstvu tako milosti in mi odgovorili na to vprašanje.

Hvala ti za informacije :)
 
@John Wayne , jaz sem tudi tako razumela. Vedno 1 na 1, ker se pač št. zaposlenih ne sme povečati, razen za obdobje tistih 10 mesecev "pripravništva".
Še nekaj dodajam splošni debati - ni nujno, da se bodo morali izbrani starejši učitelji upokojiti s 1. 10. Če program ne bo potrjen, ga bodo morali ponovno spreminjati, kar posledično pomeni, da se bodo morali učitelji upokojiti s 1. 11. (mi pa bi bili v tem primeru zaposleni s 1. 2.). Sem vprašala - preverjeno.

Tole bo še cirkus.
 
Ne, ne sigurno je 1:1 za posamezno šolo, to je 100%.

@rana saj pravim, da za pom. vzg. nisem tako razumela, ker je bilo tudi govora o plači za plačilni razred magistrov (2. bolonjska) ali diplomantov (uni). Ne bom pa trdila.

@TKanja to je pa res - če ne bo potrjeno, bodo spreminjali.
 
Zdravo, mene zanima če so povedali, kdaj bo uradno ta razpis objavlen. Prebrala sem, da bi naj bil nekje 17. 11. Zanima me namreč ali si že zdaj iščemo šole, ali počakamo, da bodo šole dale razpise. So vse OŠ obveščene o tem in vedo kakšna je situacije. Ker če ravnatelji o tem nič ne vedo, jim ne bo nič jasno zakaj prihajamo na šole....Ve kdo kaj več o tem.Hvala
 
Jaz sem razumela: ena šola, en izkušeni učitelj, en učitelj začetnik.
Citiram: Na razpis se bodo lahko prijavili javni zavodi (šole, vrtci, zavodi za otroke s posebnimi potrebami), ki imajo v svojem kolektivu osebo, ki je pred tem, da se naslednje leto (v roku desetih mesecev) upokoji. Skupaj z osebo pred upokojitvijo bo nato zavod sprejel pakt, da bo ta prejemala polno plačo do izteka pogodbenega razmerja ob polovičnem delovnem času, prav tako pa bo polno plačo (30. plačilni razred) za delo, opravljeno v polovičnem delovnem času, prejemal ustrezni kandidat.
Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja
 
To, da si moramo sami iskati je zelo grdo. Kajti jaz ne morem vedet kdaj gre kateri učitelj v penzijo. To bi mogli oni zbrati šole in izkušene učitelje ter dati razpis za prosto delovno mesto. In če se jih več prijavi, ravnatelj z njimi opravi razgovor in najboljši je izbran in gre v projekt.
 
Meni je to čudno. Se strinjam s tabo Profesorica Maja. Lažje bi bilo, da bi bil nekje seznam šol in je to to. Kaj naj zdaj od jutri naprej hodim od šole do šole in sprašujem?
 
Ja in če bomo vsi gnjavli in pritiskali na ravnatelje, misliš, da bodo veseli? Zelo rada bi vidla ta projekt v praksi!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Odgovori
0
Ogledi
423
  • Članek
Evropska komisija trenutno izvaja vmesno oceno napredka pri vzpostavljanju in razvoju Evropskega...
Odgovori
0
Ogledi
42
  • Članek
Vabimo vas k sodelovanju pri izvedbi pomembne raziskave v okviru projekta “Digital tech as the...
Odgovori
0
Ogledi
95
  • Članek
Pedagoški inštitut v sodelovanju s Pedagoško fakulteto in Filozofsko fakulteto Univerze v...
Odgovori
0
Ogledi
96
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
254
  • Članek
Ekipa raziskovalk in raziskovalcev iz Oddelka za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v...
Odgovori
0
Ogledi
168
  • Članek
V letu 2023 je začel delovati Natov pospeševalnik inovacij (angleško Defence Innovation...
Odgovori
0
Ogledi
228

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu