Vabilo na informativni posvet za JR »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« (OKT 2015)

Trenutno berete:
Vabilo na informativni posvet za JR »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« (OKT 2015)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Ja sej zato, sem tuda jaz v dvomih ali naj sedim doma ali se it pozanimat na šole kako in kaj. Tudi situacija je zelo neprijetna, če nekoga ne poznaš. Ti v bistvu hodiš dobesedno gnjavit in prosjačit....Ne vem kaj se grejo. Najprej obljubljajo v oktobru razpis, ki bi naj bil plačan. Nato povedo, da pripravništva več ne bo, ker ga bo nadomestil razpisl Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja. Dajo take absurdne pogoje. Sliši se fantastično, samo kje najti tako šolo s takimi pogoji?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

@Sely rečeno je bilo (prosim berite!), da se bodo ŠOLE morale DO predvidoma (!) 17. 11. prijaviti na razpis SKUPAJ Z izbranim kandidatom. Potem bodo oni to obravnavali v decembru. Logično.Če se bo kaj zavleklo ne vedo. Načeloma pa apelirajo točno na ta datum. To pomeni, da te mora šola že prej izbrati in sestaviti načrt in se prijaviti. Tako je bilo rečeno, lahko se pa kaj spremeni.

Niso rekli da MORAMO sami iskati, ampak dejstvo je, da sicer ne bomo izbrani.

Jaz sem se že odločila in v to ne bom šla (ker ne gre nihče mojega področja v oktobru v pokoj kjer bi imela šanse, ostali imajo pa že svoje. Nekomu, ki ga ne poznajo pa po enem razgovoru ne bodo dali pogodbe za NDČ, vzeli bodo potem po upokojitvi nekoga z izkušnjami). Ubrala bom plan B.

(da bi imeli pa čas do 1. 1. se prijavljat je pa zapisano samo v tem članku na netu in ne drži. Vsaj na predstavitvi o tem ni bilo govora. Kdaj bi pa potem oni obravnavali vloge? Vsako posebej? Lahko, da se motim, ampak rečeno je bilo drugače in tudi logično je, da ima razpis nek rok prijave. Upajo, da bo to 17. 11., ne trdijo pa 100%)
 
Pomoje je najbolš da si malo pomagamo. Če kdo zve za kakšnega učitelja, ki odhaja in njemu ne ustreza, naj sporoči. Sem se pa pogovarjala z eno ravnateljico in rečeno je bilo, da ravnatelji v ta razpis skoraj 100% ne bodo šli.....tako da mislim, da bo vse skupaj padlo v vodo.....
 
Kaj natančno je bil razlog? Dobijo zastonj delovno silo za eno šolsko leto, še vedno te lahko potem odpustijo, če se ne obneseš. Za njih se mi zdi win-win. Razen če se jim ne da ukvarjati z birokracijo?
 
V bistvu nisi zastonj delovna sila. Ker delovno silo na tem istem delovnem mestu že imajo, zavežejo pa se, da te zaposlijo, kar je precej tvegano. To, da te lahko odpustijo... Hja kaj pa vem, ni tako preprosto. Za koliko primerov si že slišal, da so odpustili učitelja s pogodbo za NDČ brez kake hude kršitve (nadlegovanje, alkoholizem,...). Če bi to tako šlo, bi si izmišljevali in kar odpuščali delavce (četudi bi si kakšen zaslužil). Win-win za šole je bilo pripravništvo.
 
Kaj pa v tem primeru če gre vzgojitelj prej kot v 10 mesecih v penzijo? Tudi ustreza pogojem ali ne?
 
Ne vem kaj hočejo s tem projektom pokazat... se delat lepe v javnosti al kako.
SURS: V šol. letu 14/15 je bilo 2,5% več prvošolcev (cca 1500 otrok) kot leto prej, oddelkov pa cca 75 manj in tudi 95 učiteljev manj. Zadnja leta se brezposelnost učiteljev skozi povečuje in največ (43%) jih je starih od 30 do 39 let!!!
 
Katastrofa je vse skup. To ne vem, kak je če gre prej v penzijo...tako kot je ga. rekla: to bomo reševali sproti. Bolano!
 
Hej, mene zanima, ali so bile vse šole, torej ravnatelji obveščeni o tem projektu?
 
Učitelj ne sme prej v pokoj. To je bila tam dejansko debata, ker gre nekje nek učitelj v pokoj prej in baje ne bo hotel podaljšati. Rečeno je bilo, da MORA podaljšati, sicer ne ustreza pogojem. Šole dvomim da so obveščene že pred dejanskim razpisom. Če pa so, dvomim tudi, da imajo vse ustrezne informacije, saj je na posvetu bilo le malo ravnateljev.
 
Mogoče bi pa bilo dobro šole obvestiti glede tega razpisa. Če jih sami ne bomo obvestili ne bodo vedeli, november pa bo hitro tu.
 
Danes sem osebno govoril z ravnateljico srednje šole v Celju, ki je na mojo prošnjo na kolektivu ravnateljev povprašala
preostale glede tega.

Odgovor:

- šole nimajo kadra, ki bi se v kratkem upokojil;
- ČETUDI bi takšen kader imele, se ravnatelji (sodeč po njenih besedah) NIKAKOR ne bi odločili za ta riziko.

Ponovno sma na vzkrižju realnega sveta in sveta na "pomembnih" položajih.

Človek bi si mislil, da bomo pa enkrat le dosegli, da bo praksa in vizija ministrstva šla z roko v roki. Človek bi se seveda motil.

Pozdrav
 
Nazadnje urejeno:
Točno tako. Tudi jaz se ne bi, če bi bila nekje ravnateljica. Zato pa pravim, da je sploh brezveze karkoli. Saj to ni treba biti pretirano pameten, da ti potegne, da je tole sizifovo delo, da bi zdaj po šolah hodili.

Dejstvo je, da ker so dobili večinski del financiran od EU, to pomeni, da oni zahtevajo določen rezultat, kar bi v tem primeru bil služba izbranega kandidata. Sicer sredstev ne bi dobili.

Razumem, da v državni blagajni ni denarja, ampak lahko bi razpisali mogoče kakšno takšno zadevo, ki bi del plače krila iz CSD (dodatek za polno delovno aktivnost, ki znaša okrog 400€, kot so ga do sedaj lahko dobili volonterji, razliko bi pa doplačali). Tako bi si lahko tudi mentor sam izbral pripravnika, ker tile pred penzijo... ojoj, komu se še da ubadati z novincem?

Mah, ja.
 
Morda bo pa vse skup v vodo padlo in bodo morali najti neko drugo rešitev. Ker če bo le nekaj takih, ki bodo šli v to, dvomim da bo Evropa zadovoljna z rezultati.
 
Meni se samo zdi škoda, da mi kot diplomiranci / magistri s končano fakulteto nikakor in nikakor ne moremo priti zraven. Leta pa hitro tečejo ... Vprašajte naše starše, kako je bilo pri njih, ko so bili stari 25 let. Pa poglejte razliko, kako je danes...
 
Meni že vse že vse to pošteno gre na živce saj sem že 27 let in nikakor ne morem prit do strokovnega in kot je bilo omenjeno..leto grejo a mi čakamo in čakamo da pridemo do službe za katero smo se izšolali. Zanima me, če smo 16.10. tudi mi vabljeni ali samo ravnatelji?
 
Vsi. Kar pojdite in se malo razkurite.

Po novem so izračunali, da za strokovnega potrebuješ za pol leta ur. Torej naj dajo preko zavoda za zaposlovanje ven uposabljanje na delovnem mestu (kot je zdaj bilo) za učitelje za pol leta, ne samo za 3 mesece. Imaš plačo in možnost strokovca. Ne vem kaj tako komplicirajo in delajo cele kolobocije.
 
Pozdravljeni

Sama se nisem mogla udeležiti posveta. Zanima me, če je bilo povedano:
- do kdaj bo razpis odprt za prijavo? Od 17.11. 2015 pa do kdaj?
- ali je razpis namenjen tudi pomočnikom vzgojitelja?
- ali se to obdobje 10 mesecev potem konča z opravljanjem strokovnega izpita?
- iz vaših pripovedi ni povsem jasno, ali sama iščem šolo/vrtec/ravnatelja, ki imam mesto za mene ali čakam na razpis, ki bo podal seznam šol, ki ponujajo "pripravništvo"?

Jaz imam specifično situacijo, trenutno sem pomočnica vzgojiteljice, čez nekaj mesecev pa bom imela primerno izobrazbo za delo v šolski svetovalni službi oz. za delo z učenci s posebnimi potrebami (ped. 2. bolonjska stopnja). Če se sedaj prijavim kot pomočnica vzgojiteljice, dobim nek papir (po 10 mesecih), ki velja za vse vzgojno izobraževalno delo? Tako kot prej strokovni izpit, ko ni bilo važno, kje si ga naredil, veljal je potem za vsa delovna mesta v VIZ. Torej če opravim to "pripravništvo" kot pomočnica vzgojiteljice lahko potem iščem službo tudi kot pedagoginja in mi ne bo treba še enkrat vstopiti v 10 mesečno "pripravništvo".

Sprašujem zato, ker kot razumem vaše navedbe, obstaja potencialna nevarnost, če iz razpisa sedaj ne bodo izčrpana vsa sredstva, ga potem kar dolgo ne bo. Torej se zna zgoditi, če se ne prijavim sedaj, kot pomočnica vzgojiteljice, se prihodnje leto ne bom mogla prijaviti, ker novega razpisa ne bo!

Glede študenskega dela v vrtcu... dobila sem mail z ministrstva, da se ti to delo lahko šteje...ampak maksimalno v obsegu 80 ur.

In še nekaj, je bilo kaj povedanega od priznavanja izkušenj. Jaz že tretje šolsko leto delam v vrtcu preko študentskega servisa. Do sedaj to ni bila prava podlaga za pristop k strokovnemu izpitu. Kaj pa sedaj?

Iskrena hvala, vsakomur, ki bi znal odgovoriti na katero izmed mojih vprašanj!
 
Mogoče bi vse skupaj še šlo čez, če bi odprli razpis in bi se šole prijavljale sproti, pač takrat, ko bi izpolnjevale pogoje. Ta pogoj, da se mora učitelj upokojiti natanko okt.2016 je za moje pojme precej utopicen. Morda na naslednjem posvetu povprašate malo o tej možnosti... saj je v tistem članku moč razbrati, da je teh 300 mest mišljenih do leta 2020. Vsaj jaz sem tako razumela.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Odgovori
0
Ogledi
413
  • Članek
Vabimo vas k sodelovanju pri izvedbi pomembne raziskave v okviru projekta “Digital tech as the...
Odgovori
0
Ogledi
85
  • Članek
Pedagoški inštitut v sodelovanju s Pedagoško fakulteto in Filozofsko fakulteto Univerze v...
Odgovori
0
Ogledi
84
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
241
  • Članek
Ekipa raziskovalk in raziskovalcev iz Oddelka za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v...
Odgovori
0
Ogledi
164
  • Članek
V letu 2023 je začel delovati Natov pospeševalnik inovacij (angleško Defence Innovation...
Odgovori
0
Ogledi
224
  • Članek
Pedagoški inštitut in Oddelek za pedagogiko in andragogiko Filozofske fakultete v Ljubljani...
Odgovori
0
Ogledi
167

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu