JUS - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
JUS - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Področje: učiteljica slovenščina

1. sestavljena poved (glavni stavek, podredni stavek + kateri vpliva na končno ločilo)
2. sklanjatve + sklanjanje imena Luka po 1. in 2.
3. obdobje pismenosti (na splošno o Brižinskih spomenikih, v kateri pisavi in v katerem jeziku so napisani, kateri so še drugi pomembni zapisi iz tega obdobja in kako se jezik v njih razlikuje od jezika v Brižinskih spomenikih)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Področje: učiteljica DSP
Izpraševalka: Marjana Jus

1. Napaka v pripravi (namesto odstavčnega pomišljala, sem uporabila vezaj): kdaj uporabljamo vezaj, katero ločilo bi morala uporabiti v pripravi.
2. Predlogi s/z in k/h.
3. Kaj je razlika med naglasom in poudarkom.

Zelo prijazna, nasmejana gospa, ves čas pomaga in usmerja ter spodbuja.
 
21. 9. 2021
Učiteljica športa
- napake iz priprave - uporaba vezaja, pomišljaja, predložnega pomišljaja, nato navezala na stičnost ločil
- priporočniki (našteti, kje so dostopni na spletu (portal FRAN)
- kultiviran govor

gospa Jus deluje strogo, zahteva znanje ampak te vodi s podvprašanji, če se ti zatakne.
 
1. nedoločnik in namenilnik
2. odstavčni pomišljaj
3. uradni dopis
 
1. Napaka v pripravi - vejica
2. Kje uporabljamo vejico + mi je dala listek in sem mogla v dveh stavkih postavit vejice.
3. Katere slovarje poznamo, razlika med slovarjem in pravopisom
 
Slovenščina: Marjana Jus
Kar strogo je nastopila.. na začetku takoj izpostavila, da sem imela ogromno napak v pripravah, da jo je zmotilo da sem ob vstopu pozdravila z zdravo, da sem pri odgovarjanju naglasila svet šole (ozki) in ne široki e...
Pri nekaj zadevah niti ne vem, kaj me je točno spraševala, ampak če skušam strniti:
1. Raba pomišljaja v odstavčnem navajanju (napaka v pripravi), kje vse še uporabljamo pomišljaj
2. Soglasniki
3. Izhajala iz mojega področja - glasba glazba, kam bi šla pogledati kako je pravilno? Pravopis.. in še omeniti kam, če bi me zanimalo kaj konkretno to pomeni - SSKJ.
Skratka čim manj treme, sem kar dostikrat mimo pihnila, pa je šlo skozi. Vso
srečo!
 
Samoglasniki (kako zapiujemo polglasnik, primeri) npr. hrbet, minister
Vezaj
Simboli - vezano na podrocje (kemija)
Jezikovni prirocniki (samo nastet, kje jih najdemo - fran.si, kaksna je razlika med SSKJ in pravopisom)
 
1. Raba vejice (kdaj se, kdaj se ne uporablja, upredeli vejico kot ločilo - nekončno, stično, enodelno....)
2. Katera naglasna znamenja poznamo? Kdaj se kateri uporablja? Razlikovanje široki e-ji in o-ji in kratki in dolgi o-ji na primeru.
3. Zemljepisna imena (vrste - naselbinska, nenaselbinska; katere besede v večdelnih imenih pišemo z veliko in katere z malo)?
 
Izpit sem opravljala kot svetovalna delavka.
1. vezaj (kdaj ga uporabljamo, primeri)
2. predlogi k, h in s, z (kdaj uporabljamo katerega, naštej zvočnike in nezvočnike)
3. dvosmerna komunikacija

Gospa je zelo prijazna, pomaga, če se zatakne.
 
1. Velika začetnica, kdaj se uporablja?
2. Definicija, kaj je to, iz česa je sestavljena (na primeru razloži)?
3. Polglasnik (kaj je to, kdaj se uporablja, kako vemo da je polglasnik v besedi)
 
1. Raba pomišljaja.
2. Knjižni jezik, delitev, kdaj se kateri uporablja in povezava s pedagoškim govorom (odnosni in spoznavni).
3. Zgradba uradnega dopisa.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 2. jul 2024 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: gimnazija Strokovni naziv: mag...
Odgovori
0
Ogledi
143
Na forumu je malo vprašanj izpraševalke za Slovenščino, ge. Nine Levstik. Ima kdo kaj zbrano in...
Odgovori
1
Ogledi
249
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.236
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- SLOVENŠČINA- ZVRSTI SSKJ -...
Odgovori
0
Ogledi
1.286

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu