JUS - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
JUS - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Področje: učiteljica slovenščina

1. sestavljena poved (glavni stavek, podredni stavek + kateri vpliva na končno ločilo)
2. sklanjatve + sklanjanje imena Luka po 1. in 2.
3. obdobje pismenosti (na splošno o Brižinskih spomenikih, v kateri pisavi in v katerem jeziku so napisani, kateri so še drugi pomembni zapisi iz tega obdobja in kako se jezik v njih razlikuje od jezika v Brižinskih spomenikih)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Področje: učiteljica DSP
Izpraševalka: Marjana Jus

1. Napaka v pripravi (namesto odstavčnega pomišljala, sem uporabila vezaj): kdaj uporabljamo vezaj, katero ločilo bi morala uporabiti v pripravi.
2. Predlogi s/z in k/h.
3. Kaj je razlika med naglasom in poudarkom.

Zelo prijazna, nasmejana gospa, ves čas pomaga in usmerja ter spodbuja.
 
21. 9. 2021
Učiteljica športa
- napake iz priprave - uporaba vezaja, pomišljaja, predložnega pomišljaja, nato navezala na stičnost ločil
- priporočniki (našteti, kje so dostopni na spletu (portal FRAN)
- kultiviran govor

gospa Jus deluje strogo, zahteva znanje ampak te vodi s podvprašanji, če se ti zatakne.
 
1. nedoločnik in namenilnik
2. odstavčni pomišljaj
3. uradni dopis
 
1. Napaka v pripravi - vejica
2. Kje uporabljamo vejico + mi je dala listek in sem mogla v dveh stavkih postavit vejice.
3. Katere slovarje poznamo, razlika med slovarjem in pravopisom
 
Slovenščina: Marjana Jus
Kar strogo je nastopila.. na začetku takoj izpostavila, da sem imela ogromno napak v pripravah, da jo je zmotilo da sem ob vstopu pozdravila z zdravo, da sem pri odgovarjanju naglasila svet šole (ozki) in ne široki e...
Pri nekaj zadevah niti ne vem, kaj me je točno spraševala, ampak če skušam strniti:
1. Raba pomišljaja v odstavčnem navajanju (napaka v pripravi), kje vse še uporabljamo pomišljaj
2. Soglasniki
3. Izhajala iz mojega področja - glasba glazba, kam bi šla pogledati kako je pravilno? Pravopis.. in še omeniti kam, če bi me zanimalo kaj konkretno to pomeni - SSKJ.
Skratka čim manj treme, sem kar dostikrat mimo pihnila, pa je šlo skozi. Vso
srečo!
 
Samoglasniki (kako zapiujemo polglasnik, primeri) npr. hrbet, minister
Vezaj
Simboli - vezano na podrocje (kemija)
Jezikovni prirocniki (samo nastet, kje jih najdemo - fran.si, kaksna je razlika med SSKJ in pravopisom)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
467
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
427
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 17. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
741
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
582
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.406
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu