Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju VIZ"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju VIZ"

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Obstaja varianta, da je nekdo zgodovinar in pedagog, tega ni malo, še posebej po bolonjske ko lahko imaš jabolka in jajca za kombinacijo. Bolj čudno mi je psiholog, ker ta študij pa je enopredmetni in naziv, ki ga dobijo študentje je mag. psihologije (brez profesor). Tako da mislim da tu gre za nekakšno kombiniranje ur. vsi vemo, da učitelji že na veliko učijo "ne svoje" predmete, ker nimajo zadosti ur.... Tako da mislim, da so vsi ti razpisi (teh enpar) nastavljeni. Zanima me, kjer je ostalih 295 mest....
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Na OŠ Ruše so povedali, da zbirajo prijave do jutri, nato pa naj bi kontaktirali izbrance za razgovor.
 
Problem zgornje objave je predvsem v tem, da šola navaja več smeri, medtem ko bi se naj prijavila le ena smer, tj. pedagogika ali zgodovina. Na to šolo se ne more prijaviti zgodovinar, kajti oseba, ki se upokojuje, ni profesor zgodovine. Zgodovina je tukaj samo zato, ker bi šoli takšen profil ustrezal.

Potemtakem se lahko prijavijo le diplomirani pedagogi ali psiholog. Ne vem pa če so pedagogi lahko del tega razpisa.

se strinjam....je pa drugače ministrica poudarila, da so po novem tudi svetovalni delavci (pedagogi, psihologi) zajeti v razpis
 
ZRSZ - Posamezno

Resnicno ne razumem kako lahko objavljajo taksen razpis za prosto delovno mesto. Ni bilo jasno rečeno,
da mladi učitelj nadomesti nekoga, ki gre v pokoj na tvojem področju. Področje ne more biti OPB. V OPB namreč lahko
uči vsak učitelj, kolikor mi je znano.
 
ZRSZ - Posamezno

Resnicno ne razumem kako lahko objavljajo taksen razpis za prosto delovno mesto. Ni bilo jasno rečeno,
da mladi učitelj nadomesti nekoga, ki gre v pokoj na tvojem področju. Področje ne more biti OPB. V OPB namreč lahko
uči vsak učitelj, kolikor mi je znano.

Očitno šole niso razumele navodil, ki so zapisana v razpisu...dejansko bi morali napisati, da npr. iščejo prof. razrednega pouka, ki pa bi opravljal delo v podaljšanem bivanju...sicer pa, a res verjamete, da šola išče kandidata in je uspela šele danes objaviti razpis...yeah right
 
Ok, teh 5 ali 6 šol je objavilo prosto mesto in se bo prijavilo na razpis. Recimo, da se jih do 11.12. prijavi še ene 5-10. Če se vsega skupaj prijavi približno 20 (ali 30) šol na razpis, ali razpis steče ali pade? Ali se sredstva vseeno odobrijo za leto 2016 in jih potem več ne dajo za naslednja leta, ker je bil ta razpis porazen? Ali razpis avtomatsko pade, ker je premalo prijavljenih? Ali kdo ve kaj o tem?
 
Iz razpisne dokumentacije:
Z javnim razpisom se mladim do vključno 29 let prispeva k zagotavljanju dostopnosti do čim hitrejše in kakovostne zaposlitve na področju vzgoje in izobraževanja ter s tem k povečanju deleža zaposlenih med mladimi, vključenimi v ukrepe na trgu dela v okviru Operativnega programa za izvajanje Evropske kohezijske politike v obdobju 2014–2020, tako da vključene osebe ob izhodu ostanejo zaposlene. Razpis upošteva načela in cilje Jamstva za mladev obdobju 2014 - 2015, ki ga je sprejela Vlada RS, in predstavlja poseben ukrep na trgu dela, ki je prilagojen ciljnim skupinam na področju vzgoje in izobraževanja.

Če prav razumem, projekt traja 6 let. V razpisni dokumentaciji sicer vse jasno piše glede financiranja.
 
Očitno šole niso razumele navodil, ki so zapisana v razpisu...dejansko bi morali napisati, da npr. iščejo prof. razrednega pouka, ki pa bi opravljal delo v podaljšanem bivanju...sicer pa, a res verjamete, da šola išče kandidata in je uspela šele danes objaviti razpis...yeah right

Zanimivo, da vidim OŠ KIdričevo kot prijaviteljico. Ko sem jih namreč kontaktiral, če bodo sodelovali na razpisu, so mi v pisni obliki odgovorili oz. ravnateljica mi je odgovorila, da ne bodo. :)
 
Dragi sotrpini in sotrpinke,

pravkar sem klicala na ministrstvo in jim zastavila nekaj vprašanj, kakšnih pametnih odgovorov seveda nisem dobila.

Na vprašanje "Ali lahko šola v razpisu napiše, da išče pedagoga in učitelja posameznega predmeta, čeprav je učitelj, ki gre v pokoj le pedagog?" mi je sogovornica odgovorila, da je potrebno upoštevati, kaj učitelj poučuje in ne kaj je po izobrazbi....ko sem jo vprašala, če se ji zdi logično, da bo pedagog poučeval zgodovino čeprav zato nima izobrazbe je dejala, da lahko vsak učitelj v obsegu 40% ur poučuje tudi kateri drugi predmet, če se na šoli izkažejo potrebe po tem....kot kaže lahko kot pedagoginja pričakujem, da bom učila tudi matematiko, kemijo, fiziko ipd. pa čeprav o teh predmetih nimam strokovnega znanja....hecno :D

Vprašala sem jo tudi, kako kaže s pripravništvi glede na to, da je v zakonu jasno zapisano, da morajo vsaj enkrat letno razpisati prosta pripravniška mesta. Dejala je, da je omenjeni razpis neke vrste pripravništvo...no, tu sem jo takoj prekinila in ji povedala, da je ministrica ves čas poudarjala, da ta razpis ne gre enačiti s pripravništvom...potem je dejala, da pa kljub vsemu ta razpis pokriva ciljno populacijo in da za prava pripravništva žal ni denarnih sredstev....po domače povedano: ker pripravništev niso razpisali in so s tem kršili zakon, bodo svoje riti reševali s pojasnilom, da je ta razpis neke vrste nadomestek za pripravništvo.

Zanimalo me je tudi, kaj se bo zgodilo s preostalim denarjem, glede na to, da se je do sedaj prijavilo okoli 10 šol....dejala je, da denar ne bo možno porabiti za kaj drugega, ampak ga bo potrebno vrniti EU.

Še to naj omenim, da sem jo izzvala, da mi naj pojasni, kako to, da so po besedah ministrice šole izkazale zelo veliko zanimanje za razpis, med tem ko se jih je do sedaj prijavilo zgolj 10 od 300-ih!!! Seveda tega ni znala pojasniti.

Toliko iz moje strani ;)
 
Iz razpisne dokumentacije:


Če prav razumem, projekt traja 6 let. V razpisni dokumentaciji sicer vse jasno piše glede financiranja.
Na posvetu je bilo rečeno, da se za vnaprej (torej leto 2017 in dalje) še nič ne ve in da je izpeljava dotičnega projekta (v takšni obliki) zaenkrat predvidena samo za leto 2016. In če se sem prav razumela je prvi predpogoj za ponovitev takšnega razpisa to, da bi v letu 2016 "uspel" (ne vem točno, kaj si pod tem predstavljajo). Pa še v tem primeru to ne bo zagotovilo za ponovno izvedo. Skratka...golaž. :)
 
Iz razpisne dokumentacije:


Če prav razumem, projekt traja 6 let. V razpisni dokumentaciji sicer vse jasno piše glede financiranja.

Nemogoče. Kot je rekla že @newm, na obeh posvetih so poudarjali, da je razpis vezan izključno na leto 2016, saj so jim bila odobrena sredstva le za to leto. Poudarjali so, da se za naslednja leta ne ve, kako bo, ker se bo treba ponovno boriti za evropska sredstva.
 
Meni gre ob tem projektu na bruhanje. Drugače ne morem izraziti svojega gneva...

Šole so pred začetkom projekta resda izkazale veliko zanimanje zanj, po dodatnih poizvedbah in ob spoznavanju pogojev pa je to močno uplahnilo.
 
Menim, da je tale razpis precej bolj problematičen za tiste, ki še nimajo pripravništva, saj je že sedaj jasno, da bo veliko teh izviselo in ostalo dolga leta brez pripravništva in brez službe. Sploh pa tukaj avtomatsko že izpadejo starejši od 29 let, ki so brez pripravništva.

Po prebiranju razpisne dokumentacije mi iz seznama zavezujočih izjav za šole namreč tudi ni povsem jasno ali je služba za naprej zagotovljena. Smiselno bi bilo tudi glede tega povprašati ministrstvo.
 
Zanimalo me je tudi, kaj se bo zgodilo s preostalim denarjem, glede na to, da se je do sedaj prijavilo okoli 10 šol....dejala je, da denar ne bo možno porabiti za kaj drugega, ampak ga bo potrebno vrniti EU.

Ja fino, teh 10 se bo financiralo, ker so, po vsej verjetnosti, prišli not z vezami in se jih bo ščitilo kot kočevske medvede, ostali naj pa kaj? Delamo prostovoljno in živimo od zraka in ljubezni dokler penzije ne dočakamo? Vem, da se butasto sliši, a naj se "prisilno" prostovoljno delo "brezposelnih" vsaj šteje v delovno dobo, da bomo vsaj imeli kanček občutka pripadnosti tej državi. Ali pa to ni v koristi države? Aja, sem pozabila, radi bi imeli čim več depresivnih ljudi, ki cele dneve dela za kruh, al kaj?
 
Ja fino, teh 10 se bo financiralo, ker so, po vsej verjetnosti, prišli not z vezami in se jih bo ščitilo kot kočevske medvede, ostali naj pa kaj? Delamo prostovoljno in živimo od zraka in ljubezni dokler penzije ne dočakamo? Vem, da se butasto sliši, a naj se "prisilno" prostovoljno delo "brezposelnih" vsaj šteje v delovno dobo, da bomo vsaj imeli kanček občutka pripadnosti tej državi. Ali pa to ni v koristi države? Aja, sem pozabila, radi bi imeli čim več depresivnih ljudi, ki cele dneve dela za kruh, al kaj?

če nimaš vez in poznanstev ne moreš priti v šolstvo in pika....ko sem gospo na ministrstvu vprašala, kaj nameravajo z vsemi nami, ki ne bomo prišli preko razpisa do zaposlitve mi je naučeno odgovorila, da po standardni poti, naj spremljamo razpise, da lahko dobimo kakšna nadomeščanja, da bodo še drugi projekti in bla bla bla...pa sem ji rekla, da se vse to sliši super, ampak da je realnost povsem drugačna....ukinili so nam pripravništva (plačana in volonetrska), trenutni aktualni razpis je porazen, vsi na ministrstvu sicer ponavljajo, da lahko brez strokovnega izpita prideš do nadomeščanja za največ eno leto, vendar pa vsi vemo, da če se nekdo prijavi, ki ima opravljen strokovni izpit, ostali odpademo...volontersko tudi ne smemo delati...pa je dejala, da po izkušnjah, ko izvajajo strokovne izpite vidi, da pa mladi kljub vsemu kar številčno pridejo do začasnih nadomeščanj, ki jim omogočajo, da si naberejo zadostno število ur za str. izpit...ko pa sem ji rekla, da v večini pridejo do nadomeščanj brez strokovnega izpita le tisti, ki imajo poznanstva pa je ponovno ostala tiho (ker je najverjetneje vedela, da govorim žalostno resnico)....naša država nam je zaprla vsa vrata in res žalostno, da to dobimo za "nagrado" po večletnem študiju in vsem trudu, ki smo ga vložili v to, da bi postali produktivni državljani
 
Grdo rečeno, a upam, da bo vsaj rodnost upadla, ker ne vem, kako naj bi jaz živela še nekoga, če se sebe ne morem. :-( In potem res ne bodo potrebovali več vzgojiteljev in učiteljev, in to ne na osnovnih in srednjih šolah, ne na fakultetah.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
313
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
82
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
90
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
421
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
162
  • Članek
Raziskovalno-razvojna enota predšolske vzgoje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem...
Odgovori
0
Ogledi
175

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu