Strokovni izpit - pomocnica vzgojiteljice.

Trenutno berete:
Strokovni izpit - pomocnica vzgojiteljice.

Pridružen
14. dec 2022
Prispevki
1
Nazadnje urejeno:
Komisija: ustava: Bostjan Janezic, zakonodaja: Marija Urank in slovenscina: Mojca Honzak

Zakonodaja:
-zakon o vrtcih - financiranje javnih vrtec
-kaj se financira iz javnega proracuna drzave za vrtce
-temperatura igralnice

Slovenscina:
-povej nekaj o piki
-besedne prvine govora (kdaj uporabimo premor in kdaj govorimo hitreje in kdaj pocasneje)
-socialne zvrsti katere se uporabljajo v vrtcu

Ustava:
-konvencija o otrokovih pravicah (nastej nekaj otrokovih pravic in kaksno od teh opisi), kaj je glavno vodilo konvencije o otrokovih pravicah
-delitev oblasti
-drzavni zbor, koliko poslancev je v njem in kaksne so njihove pristojnosti

Vsi so zelo prijazni, postavljajo podvrasanja oz. te usmerjajo k temu kar zelijo slisati, ce sam ne poves. :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Sem imela gospoda srednjih let, sivkaste lase, ne vem priimka, ker so mi spremenili komisijo.

Slov:
- velika in mala začetnica
- žargon, sleng
- SSKJ
- narečja
- slovenski jezik ( začetek, prve knjige)

Zakonodaja:

-svet šole
- norme za oblikovanje oddelkov

Ustava (Žgajnar) :

-oblast R. S.
- človekove pravice ( kje si zapisane)
- kje so zapisane otroške pravice
- opisi 2 otrokovi pravici
- naštej institucije EU, katere so najbolj pomembne?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni. Prosila bi za vprašanja od leta 2022 -2024 za pomočnico vzgojitelja. Napišite kaj...
Odgovori
0
Ogledi
319
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni, če kdo potrebuje gradivo (v fizični obliki) za strokovni izpit, naj mi pošlje...
Odgovori
1
Ogledi
315
Lepo pozdravljeni vsi skupaj, zanima me, če ima kdo izmed vas kakšne zapiske/podlage/vprašanja...
Odgovori
0
Ogledi
378
Pozdravljeni, je mogoče,kdo tukaj,ki mu ni uspelo v celoti naredit izpita včeraj 2.7.2024...
Odgovori
1
Ogledi
876
Hyla imam vprašanje Jaz imam izpit 24.6. Zanima me, če ima kdo vprašanja na to komisijo: Beba...
Odgovori
2
Ogledi
712
  • Vprašanje
Pozdravljeni! Je kdo na forumu imel za izpraševalko go. Marjeto Bizjak? Kakšna vprašanja...
Odgovori
0
Ogledi
448
  • Zaklenjeno
  • Vprašanje
Strokovni izpit: - predsednik-izpraševalec za predpise: dr. Jurij Šink, - izpraševalka za...
Odgovori
1
Ogledi
642

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu