Splošna diskusija

Odprite teme, ki ne sodijo v nobeno specifično področje in so splošne narave.
  • Ne prezri
Predpisi, ki jih morate poznati na strokovnem izpitu iz SPLOŠNE ZAKONODAJE veljajo za vsa področja vzgoje in izobraževanja: predšolska vzgoja...
Odgovori
32
Ogledi
17.903
Strokovni delavec poglobljeno pozna tiste vsebine in predpise, navedene pod točkami c., č., d., e., f., g., i. in j., ki veljajo za področje, na...
Odgovori
2
Ogledi
102
  • Vprašanje
Pozdravljeni, pri zakonodaji vrtca sem zasledila vprašanje o vzgojnem delovanju vrtca. S čim je določeno vzgojno delovanje? S katerimi dokumenti...
Odgovori
0
Ogledi
125
  • Vprašanje
Pozdravljeni, gledam katalog znanja za strokovni izpit (zakonodaja), pod tocko A so po alinejah navedene iztocnice kaj je treba znati (vecino od...
Odgovori
0
Ogledi
202
Kdo napiše/sprejme/potrdi akt o ustanovitvi zavoda oz. konkretno vrtca/šole? Bral sem, da oboje svet vrtca/šole, pa tudi da ga vlada. Kaj zdaj...
Odgovori
0
Ogledi
352
Zasledila sem vprašanje: Kakšne naloge daje ZOFVI Svetu zavoda oz svetu vrtca? Kaj tukaj navesti? Hvala
Odgovori
1
Ogledi
493
Pozdrav.. Je tu kdo, ki tudi v tretje še ni opravil izpita?
Odgovori
0
Ogledi
756
Pozdravljeni. Ali mi lahko kdo odgovori, ali lahko strokovni izpit iz vzgoje in izobraževanja opravljaš 3x ali največ 4x preden moraš opraviti...
Odgovori
0
Ogledi
906
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni, prijavila se bom za opravljanje strokovnega izpita. Zanima me, če ima kdo izmed vas mogoče skripto ali kaj drugega za učit...
Odgovori
7
Ogledi
1.764
Spoštovani Vljudno vas prosim za kontaktne podatke nekoga, ki bi mi lahko preveril točnost izplačila osebnega dohodka učitelja na srednji šoli...
Odgovori
2
Ogledi
1.321
Pozdravljeni! Iščem gradivo/zapiske za zakonodajo po katalogu znanj 2018 in sicer za točki a in b ter za področje vrtcev. Veliko je starejšega...
Odgovori
1
Ogledi
1.919
Pozdravljeni, Malo sem zmedena. Je kje v zakonih, pravilnikih zapisano in določeno, ali mora imeti vsak učitelj letno pripravo za vse predmete...
Odgovori
4
Ogledi
6.602
Zanima me, kaj je slovnično pravilno v naslednjih primerih: Nastop iz področja družbe/nastop s področja družbe. Obstaja kakšno pravilo za...
Odgovori
4
Ogledi
560
Pozdravljeni, zanima me, če je kdo v kratkem opravljal strokovni izpit za OZHRP? Katera področja zakonodaje ste predelali, oz. katere točke v...
Odgovori
2
Ogledi
1.338
Pozdrav vsem! Naslednji teden me čaka izpit na področju izobraževanja odraslih in me zanima, kdo izmed vas je prav tako opravljal izpit na tem...
Odgovori
5
Ogledi
894
Zanima me ali je morda že kdo delal strokovni izpit in je v osnosvni šoli zaposlen kot računalnikar/organizator informacijskih dejavnosti. Nikjer...
Odgovori
0
Ogledi
356
Ko sem bila prvič na str. izpitu (padla zakonodajo), me je izpraševalka vprašala, kaj pomeni, da je naše šolstvo laično. Odgovor poznam, vendar me...
Odgovori
2
Ogledi
694
Pozdravljeni, imam vprašanje glede potrebnega znanja na področju zakonodaje. Praktične nastope sem opravljal na OŠ, a v katalogu znanja piše, da...
Odgovori
0
Ogledi
721
Pozdravljeni, čez malo več kot teden dni imam strokovni izpit, opravljala ga bom na področju gimnazij in srednjih šol. Ravnateljica me je včeraj...
Odgovori
4
Ogledi
1.749
Živjo! Naslednji teden ima strokovni izpit (pomočnica vzgojiteljice) pa sem za spraševalko zakonodaje dobila gospo Vido Starič Holobar, katera...
Odgovori
0
Ogledi
725
Pozdravljene, jaz sem danes, 18.10. prejela pošto, da imam strokovni izpit v začetku novembra. Na forumu ne najdem vprašanj za Zakonodajo...
Odgovori
6
Ogledi
1.730
Na vrhu