Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju VIZ"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju VIZ"

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Mogoče se je o tem že pisalo, pa mi še vedno ni čisto jasno... bolonjski diplomanti, ki še pišemo magistrsko delo pridemo ali ne pridemo v poštev?
 
Ne pridete v poštev, ker moraš ob prijavi že imeti zaključen študij.
 
Pozdravljeni,

že nekaj časa redno spremljam forum, saj se uvrščam v skupino "srečnih" kandidatov, ki ustrezamo pogojem za omenjeni razpis. Že pred dvema mesecema sem poslala povpraševanje na okoli 30 šol (Zasavje in okolica) ter prejela polovico zavrnitev, polovica pa jih ni niti odgovorila. Torej, sedaj je razpis zunaj, šole pa se po pričakovanjih ne prijavljajo. Bodimo iskreni....rok za prijavo je 17. 12. in do takrat se mora zavod prijaviti s kandidatom in vso potrebno dokumentacijo, ki med drugim obsega tudi nekakšen načrt zaposlitve....ogromno papirologije torej. Realno gledano bi tiste šole, ki bi želele sodelovati na razpisu morale najkasneje do petka 4. 12. objaviti razpis, ker mora preteči še 3 dnevni rok za prijavo, nato morajo opraviti razgovore s kandidati, izbrati kandidata, napisati vso potrebno dokumentacijo, prijava pa mora biti do 17. 12. že na ministrstvu. Že po takšnem postopku bo izredno malo časa, tako, da nam bo lahko kristalno jasno, da imajo tiste šole, ki se bodo prijavljale šele v naslednjem tednu že vnaprej izbranega kandidata (in verjetno že skoraj v celoti pripravljeno dokumentacijo) in bodo razpis objavile le zato, ker ga morajo. Navadnim smrtnikom, ki ne poznamo ravnateljev, žal ne bo uspelo, "elita" pa bo priskrbljena za nadaljnih 40 let:/
 
Se opravičujem za butasto vprašanje (samo o OŠ nimam pojma), kaj natančno poučuje predmetni učitelj?
 
predmetni učitelji so vsi učitelji, ki poučujejo določen predmet, torej bi po mojem mnenju moral biti tale razpis bolj podrobno opredeljen za kateri predmet je mišljeno....omenjena šola lahko verjetno pričakuje vse možne ponudbe: prof. matematike, slovenščine, geografije, biologije itd.....popolnoma zgrešeno
 
predmetni učitelji so vsi učitelji, ki poučujejo določen predmet, torej bi po mojem mnenju moral biti tale razpis bolj podrobno opredeljen za kateri predmet je mišljeno....omenjena šola lahko verjetno pričakuje vse možne ponudbe: prof. matematike, slovenščine, geografije, biologije itd.....popolnoma zgrešeno

Točno tako! Se vidi, da je razpis za vnaprej izbrano osebo...
 
Sem poklical na šolo, potrebujejo učitelja za OPB, tako da jim je vseeno kakšen profil imaš. Menda so dobili že veliko prijav, na vprašanje, kako bodo potem odločali, pa je rekla, da je to stvar ravnatelja...Meh, bom poslal. Samo da najprej pogledam, kje so sploh Ruše:cool:
 
Zakaj pa niso napisali razredni pouk,ker tudi jaz sem mislila,da je npr.specificno za matematiko,ne pa OPB,pa je to potrjena inf.,da potrebujejo ucitelja za OPB?
 
Hej, eno prašanje, je komu uspelo poslušat val 202, ko je bila predstavitev projekta?
 
Sem prosil šefa za minutko pavze, da sem poslušal pa nič novega. 300 mest, za tiste ki mislijo da je stvar diskriminatorna pa obljuba po 750 prihodnjih mestih zaradi večih generacij itd... Sem cepetal ob radiu zaradi teh bedarij in upal, da bo mogoče možno poklicati in soočito gospo z realnostjo, samo je bilo hitro konec.
Danes pa ministrica!
 
Sem preverila,pa vec tega prostega delovnega mesta ni objavljenega.Na ZRSZ ni vec objave,ceprav je pisalo,ko sem vceraj gledala,da je moznost prijave do 4.12?
Zelo čudno, da je bil razpis odstranjen še predno je potekel rok za prijave...tule nekaj "smrdi"
 
Odstranjen je bil ker so razpisali napačne pogoje. Napisali so, da je potrebna 1.bolonjska stopnja.
Sedaj pa bodo bojda to popravili. Tako mi je bilo rečeno od tajništva.
 
Odstranjen je bil ker so razpisali napačne pogoje. Napisali so, da je potrebna 1.bolonjska stopnja.
Sedaj pa bodo bojda to popravili. Tako mi je bilo rečeno od tajništva.
Mogoce bo spremenjeno tudi to,da bo omenjen OPB,ker zdaj je bi razpis dvoumen
 
Kar je danes ministrica komentirala v zvezi z razpisom Prva zaposlitev...
Projekt Prva zaposlitev se nanaša na tiste kandidate in kandidatke, ki so izpolnili izobrazbene pogoje, nimajo pa delovnih izkušenj. Glede soglasja za zaposlitev je bilo ravnateljem pojasnjeno, da se zaposlitev odobri za čas trajanja projekta. Sicer pa je to prvi izmed projektov te finančne perspektive, v pripravi je tudi projekt, kot je bil do sedaj poimenovan Popestrimo šolo, pa tudi projekti kot so Dvig kompetenc šolajočih ter drugi projekti, ki bodo predvidoma razpisani v prvi polovici leta 2016. Na ta način se odprejo možnosti zaposlitev tudi izven kriterijev projekta Prva zaposlitev.

Razpis Prva zaposlitev je prvi od razpisov na tem področju, v okviru Jamstva za mlade, zato vsebuje tudi več kriterijev, ki jim moramo slediti. S tem razpisom smo želeli omogočiti priložnost prav takšnim kandidatkam, kot ste vi. Drži pa, da mora biti pri tem aktiven VIZ, ki je v tem primeru prijavitelj. V letu 2016 bodo na voljo tudi drugi razpisi, ki ne bodo temeljili na medgeneracijskem prenosu znanj oz. imeli drugačne pogoje kot razpis Prva zaposlitev.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
294
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
69
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
84
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
396
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
158
  • Članek
Raziskovalno-razvojna enota predšolske vzgoje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem...
Odgovori
0
Ogledi
172

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu