Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju VIZ"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju VIZ"

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Sam napisano pa ni, da so ti izvzeti, saj ti tudi imajo naziv vzgojitelj in ne pomočnik na spričevalu!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

To je res, vendar so mi na ministrstvu nekajkrat zatrdili, ker sem pisala na različne naslove, da ta razpis velja samo za diplomante in ne za pomočnike in da tudi drugo leto ne mislijo za nas objaviti razpisa. Sedaj se morajo vrtci in šole prijaviti, potem pa bomo še najbolj videli kako in kaj, vendar to ni za nas pomočnike vzgojiteljev razpis in si ne bom delala brezveznih upanj.
 
Mi smo vzgojitelji (pomočniki vzg.) z V. stopnjo in so vzgojitelji (diplomirani) z VII. stopnjo, ta razpis pa je za vzgojitelje z VII. stopnjo.
 
Težko bi bila bolj razočarana. Iz leta v leto nas bolj potiskajo preko roba. Iz leta v leto nas bolj tepejo. Mene samo zanima kaj sem naredila narobe, da je tako. :-(
 
Je že kdo zasledil kakšen razpis?
 
Jaz na to gledam takole sedaj: vsi ravnatelji, za katere so učitelji samo številke, samo neki pol sposobni ljudje, samo nekdo, ki opravi neko delo, ki mu ga naložijo, sicer jim pa ne pomeni nič drugega, bodo šli v te razpise. S tem se bo samo pokazala osebnost in razmišljanje vsakega takega. Na takih šolah si ne želim biti zaposlena.
Vsak ravnatelj, ki nekaj da na kvaliteto, vsak, ki si želi imeti zaposlen kvaliteten, prilagodljiv kader z izkušnjami, se bo ob tem razpisu samo nasmehnil in šel mimo in si mislil svoje. No, da vidimo kakšni so v Sloveniji ravnatelji (za nekaj jih sicer iz glave vem, da se bodo razpisa razveselili).
 
Tudi jaz nisem še nič zasledila...

Glede nekaterih komentarjev pa sem brez besed. Naj vse še enkrat spomnim, da ves ta čas (cca. 1 leto), ko tega razpisa še ni bilo, s(m)o bili diplomanti v nezavidljivem položaju, saj razpisa za pripravnike ni bilo. Torej še vedno, ko kandidiraš za delovno mesto si avtomatsko izločen, ker je trg dela prenasičen z osebami, ki imajo vse pogoje. Zdaj, ko je projekt razpisan pa ste vi v tem položaju (vendar samo na papirju). Meni kljub temu, da ustrezam pogojem razpisa, nobeden ne garantira udeležbe na projektu, niti službe itd.

In kaj z nami, ki ne bomo ''prišli not'', ko bo ta projekt šel mimo? Kako si bomo pridobili izkušnje za pristop k strokovnemu izpitu?

In z vsem dolžnim spoštovanjem do kolegic in kolegov. Ni nujno, da si avtomatsko ''boljši'' učitelj od nekoga, ki je v tem danem trenutku samo diplomant. Izkušnje so pomembne, ampak je vse odvisno, koliko si sam od le-teh vzel. Poglejmo samo npr. nekatere učiteljice/učitelje, ki že več desetletij poučujejo, ampak a si zaslužijo naziv učitelj?

Le čas bo pokazal zgrešenost projekta in da je pravzaprav pravi nasprotnik ZUJF.

Lep dan še naprej! ;)
 
Malo za hec, malo za res...

Atteya upam, da nebo vaš ravnatelj med prijavitelji, saj se bojim, da boš potem primorana dati odpoved (vsaj tako razumem tvojo odločno držo, proti razpisu). Glede na "kvaliteto", ki si jo pripisuješ vrjamem, da že imaš pogodbo za NČ in se nimaše česa za "bati". Sploh pa ne pri tem larifari razpisu.

Se pa popolnoma strinjam z bojanca, ki lepo opozori, da dokler ni bil sprejet sklep vlade RS lani v decembru, ste bili vsi tiho. Saj se je s tem zmanjšalo možnost širjenja "vaše konkurence".
Nič ne pomaga. Vi se boste morali sprijazniti, da ste nažalost morali opravljati volontersko pripravništvo; mi pa da ga bomo imeli plačanega, vendar še vprašanje časa kdaj.
Da bi bil za vse enako in pošteno, bi pa morali stvari spremeniti na drugih področjih. Predvsem z omejitvijo števila prostih vpisnih mest na Pedagoške fakultete. Ampak to je že nekaj drugega.

Glede kvalitete in prilagodljivosti, pa se nič bat. Mislim, da vas bomo z veseljem in hitro dohiteli. Nekatere morda celo prehiteli. Izkušnje pa tako pridejo vzporedno s tem.
 
Tudi jaz se strinjam z napisanim. Saj nam ni zagotovljeno da se bodo vse ustanove z ustreznimi pogoji sploh prijavile na razpis, kaj še da nas doleti sreča in pridemo do strokovnega izpita.
 
Naj se loterija začne,...ali, bolje rečeno, "may the odds be ever in your favor",...
 
Bojanca in Čukec, ne, žal nimam NČ službe. 14 let že samo nadomeščam in se vmes prijavljam na zavodu. Ko smo mi doštudirali, smo lahko opravljali pripravništvo, vendar pa so nam že med opravljanjem le-tega rekli, da so zdaj 9-letko že uvedli, da naj pač počakamo na prve, ki bodo šli v pokoj, da bo potem prostor za nas. Ob tem pa so vedno znova poudarjali, da to ne bo kmalu, ker so z uvedbo devetletke večinoma zamenjali starejše kadre s svežimi. Torej, ta vlak nam je odpeljal in smo lepo čakali. Potem je prišel čas, ko so rekli: varčevati bo treba, ne dovolimo novih zaposlitev, počakajte, da bo riza mimo, potem boste pa že našli delo. Pa smo spet čakali. Potem, ko se končno posveti luč na koncu predora, pravijo, da so sedaj na vrsti mlajši, brez pogojev, kajti njih j epotrebno zaposliti, mi pa naj si službo rišemo še naprej, ot smo si jo VSAJ preteklih 15 let.

Zategovali smo pas, se uklonili vsem spremebam, ki si jih je naša država namislila, ampak kot normalni ljudje imamo tudi mi dovolj obljub in vodenja žejnih preko vode! Osebno nimam nič proti zaposlovanu mladih. Naj se zaposli vsakogar, ki se izšola, vendar pa je potrebno poskrbeti za vse, ne le za tiste, ki so težko zaposljivi, ker so prestari in pa tiste, ki sveže vzniknejo s fakultet. Ves ta čas, ko smo se tisti vmes morali znajti po svoje in delati prav vse, karkoli smo sploh dobili, smo plačevali vse kar smo morali plačati, bili tihi in ponižni v upanju, da pridemo na vrsto. Nisem jezna na mlade, jezna sem na državo, ki me že skoraj 15 let preskakuje, ker sem del tiste generacije, ki nikoli ne bo dovolj dobra, četudi imam polno polico priporočil, mnenj, se mečem na trepalnice, si plačujem nadaljnje študije in izobraževanja, se vozim tudi po 100 km v eno smer, medtem me pa doma čakata dva majhna otroka. Ničesar si ne morem privoščiti! Niti avta sama ne morem kupiti!
Se vam res zdi pošteno? Se pomislili, da se morda lahko tudi vi znajdete na mojem mestu? In kako se boste počutili, ko vam bo potem nazaj nekdo, ki končuje ali je ravno končal faks skočil v lase, češ, da je v taki situaciji ubogi on, ne pa vi, ki se komaj prebijate iz dneva v dan, ker vas država nateguje? Za trenutek se postavite v kožo nekoga, ki plačuje drago najemnino in kredit, da najemnino lahko plačuje, nima ničesar svojega, taščo prosi, da mu kupi avto, otroka pa iz meseca v mesec nista prepričana kdaj jima mamica spet ne bo mogla dati malice v šolo, kdaj bo spet prijateljica nabrala 2 avta oblačil, obutve, hrane in igrač od dobrih ljudi in jih pripeljala, da se bo leto izšlo. Le postavite se tja in razmislite malo o tem kako sebični znate biti v svojih besedah. Tudi az sem, a vem zakaj. Vem kaj vse sem že morala dati skozi zato, da lahko trenutno preživim od danes do jutri, na naslenji teden si še pomisliti ne upam. Morda je čas, da daste enako skozi tudi vi in si čez čas mislite kako prav je imela tista ena, ki je tam nekaj pisala.
 
@atteya Verjamem, da ti je težko in tako ne bi smelo biti. Nikjer nisem zapisala, da imaš službo za NDČ. Mene boli to, da imam izobrazbo za katero sem porabila 5 let življenja in ne morem v "normalnih" pogojih opravljati strokovnega izpita. Je res, da ni bogve kaj, ampak še vseeno je korak naprej pri iskanju zaposlitve. Kot sem nekje že zapisala - to je tako kot če bi 4 leta hodil na gimnazijo, mature pa ne bi smel opravljati. Nobeden od nas diplomantov ni izrecno zahteval takojšnjo službo, temveč plačano pripravništvo, ki ga je MIZŠ nekako obljubil, ko ni razpisal volonterskega.
Zato sem napisala, da je pravi nasprotnik ZUJF, ki onemogoča in tebi in meni normalno zaposlitev. Želim ti veliko sreče in uspeha pri iskanju službe za NDČ! ;)
 
@atteya srce se mi para ob branju tvojega posta. Ne znam ti nuditi nikakršne opore, ker si ne morem predstavljati, kaj vse doživljaš (kot marsikdo na forumu). Jaz še nimam otrok, vendar sem v situaciji, ko tavam že nekaj let v temi. Delam marsikaj, tudi prostovoljno. V šolstvu sem dobila le eno miceno priložnost, nikakor ne dovolj dolgo, da bi lahko opravljala strokovca. Veliko pa v teh dneh razmišljam o tem, kaj bo z nami čez 2, 3, 5, 10, 15 let. Kako bo, ko bomo nekako prebili začetni led (ki se bo vlekel kot megla), kako bo potekalo naše preostalo produktivno življenje, ko se moraš konstantno prijavljati na Zavod? Kako bo, ko se bomo odločili za otroka? Ali bo šle vse na "knap" ali bo šlo skozi? Ne vem. Jaz si ne upam pomisliti. Hočem ostati pozitivna in optimistična, čeprav sem bila že totalno na dnu, finančno, fizično in psihično. Napisala si to, kar sem v zadnjih dneh razmišljala. Točno to. "Fastforward" v 14 let življenja, ko že prideš v šolo, a se "seliš" sem in tja kot mačka mlade, ker nikjer ne dobiš zaposlitve za dlje časa. Še posebej ženske se zavedamo situacije. Zato se izobražujemo, da bomo ja zaposljive. A glej hudiča, če si že bližu 30, te noben ne povoha, ker boš itak šla na porodniško pol boš pa 3 leta na bolniški, ker bo otrok bolan. Na bruhanje mi gre, ker smo prišli kot družba tako daleč, da bolje, da nimaš otroka, ker mu itak ne boš mogel nuditi nekega "normalnega" standarda. Pa s tem ne mislim materializma 100 na uro, temveč nek mali topel občutek varnosti, da ti ni treba delati 16 ur na dan samo za kruh!!!

Namesto, da gremo v mesarsko klanje, si pomagajmo in se povezujmo. Nikoli ne veš, kdaj boš ostal brez vsega in imel občutek, da si v stiski ostal sam. Pojdimo si nasproti. :) Veliko nas je.:)

Kar se pa razpisa tiče, me pa res zanima, katera od šol se bo prijavila, če so bili že na začetku tako proti in ali ima ministrstvo kakšnega aduta, da določene šole lahko "prislili" ali jim kaj "ponudi" samo zato, da bo razpis uspel?
 
Nazadnje urejeno:
Na razpis se je do sedaj prijavila 1 šola (zelo hitro glede na to, da je razpit bil objavljen v petek). Pri tem je potrebno poudariti sledeče (to sem izvedel iz preverljivih virov):

- s to šolo naj bi imela stvari ze urejene oseba (ime naj bo neimonovano), ki je hčera vodje zavoda za šolstvo v tej regiji. Poleg tega je oseba še na drugih pomembnih polozajih.

Niti ni toliko važno kdo je ta oseba, ampak zgolj primer, da se je spet izkazalo kako je razpis pristranski in zaenkrat nared le za določene osebe. Strokovnost, zagnanost, sposobnost, itd. so tukaj drugotnega pomena. Ni pa to seveda nič novega.

Da o tem kakšni bi naj bili pritisti s strani zavoda na to šolo (glede upokojitve), ne izgubljam besed.

Pozdrav
 
No, pa smo spet tam, kjer sonce ne sije,...vsaj za nas ne, ki nimamo vez.
 
Ja jaz sem tudi vidla en razpis na ZZZS, če mislima istega...je pa tako, da se pripravljajo spet članki in medijska pozornost..tako da če bi kdorkoli rad sodeloval v prispevkih, s svojimi mnenji, izkušnjami, ...naj sem mi javi v sporočilo. Še posebej tisti, ki imamo/imate konkretne odgovore ravnateljev, da ne bodo šli v projekt in zakaj ne...
 
Na razpis se je do sedaj prijavila 1 šola (zelo hitro glede na to, da je razpit bil objavljen v petek). Pri tem je potrebno poudariti sledeče (to sem izvedel iz preverljivih virov):

- s to šolo naj bi imela stvari ze urejene oseba (ime naj bo neimonovano), ki je hčera vodje zavoda za šolstvo v tej regiji. Poleg tega je oseba še na drugih pomembnih polozajih.

Niti ni toliko važno kdo je ta oseba, ampak zgolj primer, da se je spet izkazalo kako je razpis pristranski in zaenkrat nared le za določene osebe. Strokovnost, zagnanost, sposobnost, itd. so tukaj drugotnega pomena. Ni pa to seveda nič novega.

Da o tem kakšni bi naj bili pritisti s strani zavoda na to šolo (glede upokojitve), ne izgubljam besed.

Pozdrav

Kot sem že enkrat napisala...ta razpis bo/je za VIP! Takoj se je pojavil dokaz za moje mnenje...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
263
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
60
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
64
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
370
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
160
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
250
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport je v rubriki Javne objave z dne 12...
Odgovori
0
Ogledi
197

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu