ZAKONODAJA - SREDNJE, POKLICNE IN STROKOVNE ŠOLE - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - SREDNJE, POKLICNE IN STROKOVNE ŠOLE - skupna vprašanja

1. Kateri zakoni urejajo dijaške domove?
2. Avtonomija šolskega prostora.
3. Svet zavoda.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

naloge razrednika
učna in delovna obveznost
katera področja pokriva ZOFVI
 
Ga. Brank me je vprašala sledeča vprašanja:

1. Vpis v srednjo šolo (kdo se lahko vpiše, kdaj mora biti objavljena omejitev in kdo jo razpiše…)
2. Kateri srednješolski programi obstajajo in s čim se zaključijo (podvprašanje: kdo ima pravico opravljati gimnazijsko in kdo poklicno maturo)
3. Svet šole (sestava, mandat, pristojnosti…)

Zelo prijazna gospa, išče znanje.
 
  • Strokovni organi na šoli (učitelji, knjižničar, laboranti, svet. delavci)
  • Razlike in pogoji za vključitev v SSI, PTI, NPI
  • Ali imamo v Sloveniji izobraževalni program, ki ne daje veljavne izobrazbe?(vrtci-pri nas vrtci niso namenjeni samo "čuvanju otrok")
 
Pivk:

1. Strokovni sveti
2. Delovna in učna obveznost
3. Alternativni vzgojni ukrepi
 
Izpit sem opravljala 28. 6. 2016. Moja vprašanja:
1. Šolska inšpekcija
2. Strokovni organi zavoda
3. Svet zavoda - kdo so predstavniki in kako jih izvolijo

Ga. Počkar je sicer pomagala s pomagala s podvprašanji, vendar je delovala zelo nestrpno...

Srečno!
 
Gospa Zobec

* Sprejem programov (kdo, kdo da predlog in pogoji za sprejetje)
* Kaj pomeni, da so pri nas učenci vpisani pod enakimi pogoji. (To je mišleno načelo vzajemnosti in to ...)
* Evidence (Začela sem naštevati, pa me je ustavila pri evidenci, ki jo vodi svetovalna delovka. Tu me je še vprašala, zakaj je ta evidenca posebna. ODG: ker se jo vodi kot tajen dokument)

Zelo prijazna. Pomaga, če te malo zanese. Želi pa vedeti, da veš zakaj se gre.
 
1. Strokovni sveti (naštej, pristojnosti)
2. Strokovni organi šole (naštej)
3. Napredovanje v nazive, strokovni delavci v gimnaziji
 
Moja izpitna vprašanja (11. 7. 2016)

  • vzgojni in alternativni ukrepi (po vrsti naštet vzgojne ukrepe, kdo ga kdaj izreče, kako se lahko dijaka izključi- kdo glasuje, kako glasujejo in koliko učiteljske zbora mora glasovat, da je dijak izključen)
  • status dijaka (kako ga dobi oz. izgubi, potem pa me je še vprašal, če se on kot odrasla oseba lahko vpiše na šolo in dobi status dijaka.)
  • socialni partnerji v šolstvu (naštet vse socialne partnerje in s katerimi sodelujemo mi kot šola)
 
1. LDN (Ko sem omenila koledar, so me natančno vprašali še to.)
2. Strokovni svet
3. (Ker sem se prijavila tudi z nekaj urami od izobraževanja odraslih, so me vprašali tudi to.) Razlika med "rednim" poukom in izobraževanjem odraslih (ni 1, pouk zjutraj/popoldne, matura v 2 delih, strnjen pouk!)
 
Sprašujejo zelo praktično in želijo, da se vse navedeno razume, tako da sem sama pri sebi sklenila, da povem najprej, kar vem 100 %, kasneje pa še ostalo.

Vprašanja iz šolske zakonodaje:
- imenovanje in funkcije ravnatelja,
- ocenjevanje v srednji šoli,
- šolska dokumentacija.
 
1. Svet zavoda. Pristojnosti.
2. Dokumentacija šole, ki se hrani trajno.
3. Kako v svetovalni službi obravnavamo otroka s posebnimi potrebami.
 
1. Postopek imenovanja ravnatelja
2. Kako zagotovimo zdravo okolje in skrb za zdravje dijakov
3. Strokovni organi sole
 
1. Učni jezik v SLO šolah. Slovenski, madžarski in italijanski; na ita območju poteka pouka SAMO v ita; na madžarskem pa dvojezično.
2. Svet zavoda. Podvprašanje je bilo: kaj se zgodi, če se otrok starša, ki je v svetu izpiše iz šole? Odgovor je, da se starša zamenja.
3. Vzgojni ukrepi.
 
Ponovno ocenjevanje
Naštej strokovne svete
Kaj pokriva ZOFVI
 
Razvid (kdaj se šola vpiše v razvid)
Javnost ocenjevanja znanja (kaj vse to pomeni)
Šolski koledar (kdo ga določi, kaj vsebuje)
 
Zakonodaja, Karba, 11. 1. 2017

- naštejte organe šole
- zdaj si pa enega izberite in ga podrobneje opišite
- preverjanje in ocenjevanje znanja: spomnim se, da sem govorila o javnosti ocenjevanja, pa objektivnost in te stvari ...
 
Zelo prijazna, nasmejana, sproščena izpraševalka. Vprašanja so vezana na dijaški dom, ker sem tam opravljala nastope. Izpraševalka Karba:

1. Naštej organe dijaškega doma. Naštej naloge sveta zavoda.
2. Kako poteka vpis v dijaški dom (cel potek od pridobitve soglasja za prosta mesta do vpisa)?
3. Oskrbnina v dijaškem domu, kdo jo določi, kako se plačuje, kaj se odšteje? Kdo lahko v dijaškem domu biva zastonj? Odg. starejši sorojenec (če sta dva otroka iste družine v dijaškem domu - ne nujno v istem).
 
ZAKONODAJA: kolenko
Ocenjevanje znanja (in preverjanje znanja)
Svet šole (sestava, pristojnosti, mandat)
Kakšne strokovne svete poznamo (samo naštet)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
738
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
683
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.174
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.220

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu