Rezultati in poslane odločbe [za razpis jan 2014]

Trenutno berete:
Rezultati in poslane odločbe [za razpis jan 2014]

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Dobila pošto in pripravništvo (učiteljica). Piše, da je bilo prijavljeno manj kandidatov od razpisanih mest, zato smo vsi (ki smo oddali popolne vloge pravočasno) dobili pripravništvo! :)
To mi je pa ZELO VŠEČ(y) ampak ne bom verjela čisto, dokler ne dobim pošte ;)
 
Mene je kar groza. Sigurno sem poslala pravočasno, ker je pošiljka bila oddana v petek (rok je bil do ponedeljka), poziva za dopolnitev pa nisem dobila. Vseeno....želim POŠTO! :LOL:
 
Bolj kot prebiram te odgovore, bolj se zavedam v kakšni gnili državi trenutno živimo. Smo prišli do te mere, da narod z velikim pričakovanjem in strahom pričakuje volontersko delo...katastrofa od katastrofe :S
 
Res, je! Tudi sama sem mnenja, da je tole res absurdno. Sem pa ravnokar prišla iz zdravstvenega doma, kjer sem srečala kar nekaj kolegov (srednje medicinske sestre), ki tam opravljajo pripravništvo - plačano seveda. Ne razumemo, zakaj take razlike?!?!?! Ali je plačano za vse ali pa za nobenega! Smo res take ovce?
 
Pisala sem go.Jenko in mi odgovorila:

Spoštovani!

Ministrstvo bo sklepe o izbiri in razporeditvi odpošiljalo še danes in jutri.

Z lepimi pozdravi,
Valerija Jenko

Tako da v naslednjih dneh lahko pričakujemo...
 
Bolj kot prebiram te odgovore, bolj se zavedam v kakšni gnili državi trenutno živimo. Smo prišli do te mere, da narod z velikim pričakovanjem in strahom pričakuje volontersko delo...katastrofa od katastrofe :S

točno tako! Katastrofa! Sama se nikoli nisem veselila, niti danes, ko sem odločbo dobila. Mi gre prav na bruhanje. Ravnateljica mi pa napiše:" Iskrene čestitke." Za kaj že???? Brez veze je vse.
 
Stvari niso normalne. Volonterstvo bi do ene mere razumel, če bi se ti kasneje ponudila možnost zaposlitve, kar pa pa do nadaljnjega, po napovedih še ne bo mogoče. Ravno zato, ne razumem takšne evforije in pričakovanj glede tega razpisa. Lahko sem pa samo jaz čuden ;)
 
Jah jaz pa sem vesela, da bom lahko opravljala pripravništvo, saj nekaj malega že dobiš plačano in seveda brez tega itak ne moreš na strokovni, vmes pa se ti mogoče že ponudi služba ali jo pač poskušaš poiskat. Sicer pa kdor hoče delat bo že nekaj našel. Najlažje je samo jamrat!
Pa da ne bo kdo mislil, da imam kake bogate starše v ozadju, ker tako govorim. Sama namreč že dolgo časa služim in ne živim več pri njih, ker sem privarčevala kak euro, naredila kak tečaj in sedaj s tem preživljam.
 
Jah jaz pa sem vesela, da bom lahko opravljala pripravništvo, saj nekaj malega že dobiš plačano in seveda brez tega itak ne moreš na strokovni, vmes pa se ti mogoče že ponudi služba ali jo pač poskušaš poiskat. Sicer pa kdor hoče delat bo že nekaj našel. Najlažje je samo jamrat!
Pa da ne bo kdo mislil, da imam kake bogate starše v ozadju, ker tako govorim. Sama namreč že dolgo časa služim in ne živim več pri njih, ker sem privarčevala kak euro, naredila kak tečaj in sedaj s tem preživljam.
Točno tako (y)
 
Joj tole je groza... Da vsi tako čakamo, če bomo dobili neplačano pripravništvo... Gospa Jenko mi je odgovorila, da se bodo pošte pošiljaše še danes in jutri... :)
 
Jah jaz pa sem vesela, da bom lahko opravljala pripravništvo, saj nekaj malega že dobiš plačano in seveda brez tega itak ne moreš na strokovni, vmes pa se ti mogoče že ponudi služba ali jo pač poskušaš poiskat. Sicer pa kdor hoče delat bo že nekaj našel. Najlažje je samo jamrat!
Pa da ne bo kdo mislil, da imam kake bogate starše v ozadju, ker tako govorim. Sama namreč že dolgo časa služim in ne živim več pri njih, ker sem privarčevala kak euro, naredila kak tečaj in sedaj s tem preživljam.
podpis + da ne bom 5 mesecev doma in gledala v luft. In važno mi je, da izpolnim pogoje za strokovca.
 
Jaz sem tudi vesela za pripravništvo, res je žalostno da ni plačano pripravništvo, sem pa vesela da ga bom končno lahko opravljala. Ko si več kot eno leto doma, si vesel da boš lahko delal in imel kasneje kako možnost za službo:) Tiste, ko ste že dobile odgovore za pomočnico ali vzgojiteljico, vam piše v odločbi kakšna je bila omejitev oz. koliko je bilo potrebnih točk?
 
Se strinjam! Čeprav se mi zdi neumno, da ne dobimo vsaj manjše mesečne nagrade, sem zelooo vesela, če bom imela priložnost delati. Iskala sem službo, ampak vedno sem imela cmok v grlu in se spraševala: sem resnično sposobna sama voditi razred in prevzeti vso odgovornost? Jaz ničesar ne počnem na pol in ne prenesem polovičarstva. Zato sem vesela, da imam možnost pripravništva, da se usposobim in naberem pomembne izkušnje! Žal sem praktičnih izkušenj na faksu dobila premalo. Srčno upam, da dobim pripravništvo in začnem delati, pa čeprav za to ne bom dobila plačila. Tole sedenje doma me že prav ubija!
Je pa res, da nismo sami krivi...
 
Jaz sem tudi vesela za pripravništvo, res je žalostno da ni plačano pripravništvo, sem pa vesela da ga bom končno lahko opravljala. Ko si več kot eno leto doma, si vesel da boš lahko delal in imel kasneje kako možnost za službo:)

To je bil moj prvotni namen sporočila. Da so razmere tako gnile, da je zdaj človek dejansko hvaležen če lahko dela zastonj. To je tisto kar je narobe, ne pa pripravništvo (in opravljanje le tega) samo po sebi. S tem bom zaključu, ker bo drugače @Mladi učitelj jezen :)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je dne 10. novembra 2023 objavilo javni razpis Z...
Odgovori
0
Ogledi
58
  • Članek
Objavljeni so rezultati razpisa za sofinanciranje znanstveno-tehnološkega sodelovanja med...
Odgovori
0
Ogledi
253
  • Članek
CMEPIUS sporoča, da so objavljeni rezultati razpisa za projekte KA210 – Manjša partnerstva, za...
Odgovori
0
Ogledi
203
  • Članek
Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v okviru predvidenih nacionalnih...
Odgovori
0
Ogledi
136
  • Članek
Pedagoški inštitut in Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje sta na skupni novinarski konferenci...
Odgovori
0
Ogledi
169
  • Članek
Pedagoški inštitut in Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje sta na skupni novinarski konferenci...
Odgovori
0
Ogledi
228
  • Članek
ELaDiNa (Early Language Development in Nature), Erasmus+ KA2 projekt strateškega partnerstva...
Odgovori
0
Ogledi
96

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu