Razprava o odpravi neplačanega pripravništva

Trenutno berete:
Razprava o odpravi neplačanega pripravništva

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Nazadnje uredil moderator:
******. Nihče nič ne ve tako da sploh ne veš kaj pričakovat in kdaj. Če nimajo sredstev zakaj sploh forsirajo pripravništva, a brez tega pa ne pridemo do strokovnega in tudi ne do službe. Jaz več ne vem kaj si naj mislim o vsem tem..
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Jaz sem že čist obupana....služb ni, ne takih ne onakih (pošiljam prijave za bilo kaj), samo negativni odgovori....
 
Dejstvo je, da nam ni lahko. Žalostno je, da se matramo, da zaključimo neko fakulteto, potem te pa zafrkavajo s takimi stvarmi, kot je pripravništvo. V času študija si ravno nismo mislili, da na koncu pa svojega poklica ne bomo mogli opravljati. Mislim, da bi tukaj morale stopit fakultete zraven. Vsakemu, ki zaključi pedagoško smer (bilo kaj) in če želi delati v šolstvu, bi ti morale fakultete zrihtati neko prakso, uvajanje. Ker to bi bilo najboljše, ker bi s tem bil takoj vključen v šolo in njen proces. Tako pa pozabiš vse, kar si se na faksu naučil.... Kaj praviš na moje mnenje, @Mladi učitelj , @Profesorica Maja , @inkec ?
 
Jaz mislim da bi bilo potrebno zvišati omejitve na faksu za učitelje (vsi vemo da nas je preveč) in tako izobrazit le tiste ki si to res želijo postati, ne pa da sem imela sošolce, ki so to vpisali, ker ni bilo visoke omejitve, ali pa ker niso vedli kaj bi druga....moje mnenje je da se naredijo sprejemni za faks, saj pa ne moreš it študirat geografijo, zgodovino, sociologijo, biologijo,...če je niti na maturi nisi imel in nimaš pojma... pol pa taki dobijo še prej službe...za bruhat....
 
Ja, to se res strinjam. :) Jaz sem imel tudi polno takih, ki so že hodili prej na FMF ali FRI, pa so se potem prepisali na našo smer, ker je "kao lažje na Pedagoški". Ampak s takim načinom razmišljanja se jaz ne strinjam.

In kaj je potem največja fora? Da taki delajo, so dobili delo v šoli po čudežu, "prek vez in poznanstev" ...
 
Tudi jaz se strinjam s tem. Res je žalostno, da se lahko skoraj vsi vpisujejo na pedagoško fakulteto. Zdaj ali omejijo vpise na fakulteto ali pa res nekaj naredijo, da bi nas lahko čim več se zaposlilo v stroki za katero smo se šolali. Mene res žalosti, da sem se trudila, učila, diplomirala in zdaj država nima kao sredstva, da nam omogoči opravljanje pripravništva. Mislim, da bi vsak ki diplomira mogel imeti omogočeno opravljanje pripravništva, ampak ja..to so samo želje.. ne preostane nam drugo kot da si začasno poiščemo kakšno delo in upamo na razpis pripravništva ali pa pozabimo na našo izobrazbo, želje in se zaposlimo kje drugje, seveda če imaš možnosti.. res sramotno.
 
Žal je tako, da je marsikaj povezano z urami profesorjev na fakultetah. Tudi ona hočejo zapolniti oddelek, sicer bodo dobili manj denarja, nekdo morda na bo imel zaposlitve ipd... Vsaj jaz tako to razumem, zato pa sem tudi sam mnenja, da je na pedagoških fakultetah preveč študentov, ki morda niti ne vedo natančno, zakaj so tam (sklepam tudi po mojih nekdanjih študentskih kolegih).
 
@inkec ,

ja samo če si ti študiral nekaj v zvezi s poučevanjem (predšolska vzgoja, razredni pouk, predmetna stopnja-specializirani predmeti), potem najbrž ne bomo šli delat v gospodarstvo. Sicer pri meni (matematika-računalništvo) nikjer ne piše, da ne bi mogel delati v gospodarstvu, samo meni je zaenkrat cilj narediti strokovni izpit. Nikoli si ne postavljam ciljev na daljši rok, ampak vedno na krajšega, ker nikoli ne veš, kaj bo, če boš nekaj planiral in se ti bo potem sesulo.

Je pa žal tako, da prevelikokrat se zaposluje preko vez in poznanstev, kar bi bilo treba sankcionirati. Zelo v nefer situaciji smo danes.

Pa še nekaj. Vsi delodajalci-ravnatelji za prijavo na delovno mesto zahtevajo neke izkušnje. Ampak, KJE boš pa ti PRIDOBIL te izkušnje, če ti jih sam sistem ne omogoči?
 
Ja žal je tako. Jaz sem vzgojiteljica in sem bila že pri ravnateljici glede pripravništva in mi je zagotovila službo po strokovnem izpitu ampak kaj naj če ni razpisanega pripravništva..žal. Lahko samo čakam če bo kaj in mogoče še to priložnost zgubim..
 
@inkec,
jaz sem pa v šolstvu razen pedagoške prakse brez izkušenj. Nisem še nič delal v šolah. Pa saj tudi nisem mogel. Ampak zdaj, ko sem pa postal profesor po izobrazbi, pa mi je cilj čimprej narediti vsaj strokovni izpit. Je pa vprašanje, kaj bo, če pripravništva ne bomo dobili. Ker koliko razumem, ni nujno, da dobiš plačano pripravništvo odobreno. To bo pa potem velika j**a.
 
To s pripravništvi bo loterija. Vprašanje koliko jih bo razpisanih in koliko se nas je do sedaj nabralo, ki bi šli na pripravništvo. Mene jezi, da se mlademu človeku ne da priložnosti, nikakršne,...da bi lahko karkoli (!) delal,...ali si preveč izobražen, ali iščejo (bolj) moške ali ne rabijo ali ni razpisa ali pa, preprosto, nimaš vez. Za vsako del. mesto dandanes rabiš veze, tudi za mesta, za katera ne rabiš izobrazbe. Ne vem več, kaj še narediti, koga povpraševati, kam pošljati ponudbe,... izgleda, da bo treba iskati izven naših državnih meja.
 
@blackblue ,
v veliki meri se strinjam s teboj. Ampak službe si izven naših meja iskal ne bom, ker niti doma nimamo ustreznih financ za to obliko. Selitev v tujo državo prinese veliko več stvari za seboj. Tako da, zame ne selitev v tujino ne pride v poštev.

Enkrat sem slišal stavek: "Če delovnega mesta zame ni, si ga pa ustvarim." Sem prepričan, da ima vsak od nas kakšen hobij, s katerim se rad ukvarja. Mogoče pa v zvezi s hobijem bi se lahko odprlo ... :D
 
Jezi me to, ko v šoli učijo učitelji, ki jim je to delo težko, mučno,..jezi me to, ko vidim, da se zaposluje preko vez, jezi me to ko so razpisi prilagojeni določenim ljudem... preveč jeze...zakaj, ker v Sloveniji pri 25 letih nimaš prihodnosti, ne moreš si nič ustvariti, zaslužiti...sama pošiljam prošnje tudi v skladišča, mislite, da mi sploh kaj odgovorijo...nič... žalostno je že vse skup.
 
Jaz sem že čist obupana....služb ni, ne takih ne onakih (pošiljam prijave za bilo kaj), samo negativni odgovori....
Zivjo,naj te potolazim,nisi edina,jaz sem stara 32 let in se mama stirih otrok,pa ni sluzbe za mojo stroko,torej za profesorja likovne umetnosti.Je hecno,ker pogosto dajo na podrocju matematike,tujega jezika razpise,kar je ostalo pa zelo malokrat.Spremljam to ze zelo dolgo casa.Manjka mi pripravnistvo,da lahko grem naprej...
 
Zivjo,naj te potolazim,nisi edina,jaz sem stara 32 let in se mama stirih otrok,pa ni sluzbe za mojo stroko,torej za profesorja likovne umetnosti.Je hecno,ker pogosto dajo na podrocju matematike,tujega jezika razpise,kar je ostalo pa zelo malokrat.Spremljam to ze zelo dolgo casa.Manjka mi pripravnistvo,da lahko grem naprej...
@blackblue ,
v veliki meri se strinjam s teboj. Ampak službe si izven naših meja iskal ne bom, ker niti doma nimamo ustreznih financ za to obliko. Selitev v tujo državo prinese veliko več stvari za seboj. Tako da, zame ne selitev v tujino ne pride v poštev.

Enkrat sem slišal stavek: "Če delovnega mesta zame ni, si ga pa ustvarim." Sem prepričan, da ima vsak od nas kakšen hobij, s katerim se rad ukvarja. Mogoče pa v zvezi s hobijem bi se lahko odprlo ... :D
Zivjo,kako si bos pa pokril strosek v zvezi s hobijem?O tem sem tudi jaz ze razmisljala,pa je to zraven 4 otrok tezko uresniciti..Verz je pa resnicen in mi je vsec ;)
 
Ja žal je tako. Jaz sem vzgojiteljica in sem bila že pri ravnateljici glede pripravništva in mi je zagotovila službo po strokovnem izpitu ampak kaj naj če ni razpisanega pripravništva..žal. Lahko samo čakam če bo kaj in mogoče še to priložnost zgubim..
Hej,to pa so veze,sklepam,da se poznata,ker so vam zagotovili to sluzbo?A se strinjate ostali?
Veste, velikokrat sem razmisljala o tem,kako pridobiti veze in poznanstva..
 
To s pripravništvi bo loterija. Vprašanje koliko jih bo razpisanih in koliko se nas je do sedaj nabralo, ki bi šli na pripravništvo. Mene jezi, da se mlademu človeku ne da priložnosti, nikakršne,...da bi lahko karkoli (!) delal,...ali si preveč izobražen, ali iščejo (bolj) moške ali ne rabijo ali ni razpisa ali pa, preprosto, nimaš vez. Za vsako del. mesto dandanes rabiš veze, tudi za mesta, za katera ne rabiš izobrazbe. Ne vem več, kaj še narediti, koga povpraševati, kam pošljati ponudbe,... izgleda, da bo treba iskati izven naših državnih meja.
To je res zalostno,se najbolj pa to,ker se vlada velikokrat sestankuje,lepo preoblikujejo ideje,uresnicijo pa zelo malo na tistih podrocjih,ko je najbolj potrebno..V tujini imas lahko veliko sanse,mogoce tudi boljse pogoje.Poznam nekaj ljudi,ki delajo v tujini,imajo boljse pogoje,vecje place kot v Sloveniji in tudi vecjo penzijo.Ce ti gre tuji jezik,zakaj ne?Meni gre to namrec slabo..Torej vso sreco!
 
Jezi me to, ko v šoli učijo učitelji, ki jim je to delo težko, mučno,..jezi me to, ko vidim, da se zaposluje preko vez, jezi me to ko so razpisi prilagojeni določenim ljudem... preveč jeze...zakaj, ker v Sloveniji pri 25 letih nimaš prihodnosti, ne moreš si nič ustvariti, zaslužiti...sama pošiljam prošnje tudi v skladišča, mislite, da mi sploh kaj odgovorijo...nič... žalostno je že vse skup.
Tole z odgovori iz skladisca je res nesramno,sem tudi jaz ze posiljala tja prosnje pred leti,potem so mi razlozili,da dobijo npr.100prijav in nimajo casa vsem odgovoriti,ker so casovno omejeni,kar razumem.In ce se nekdo res bori za to mesto,mora postati tecen,radoveden,kar pomeni,da se pozanimas,ce so tvojo posto sprejeli,da bi se rada dobila z direktorjem in podobno..Torej v razmislek.Obstajajo knjige,kako priti do nekega delovnega mesta,isci in bos nasla.Tako bo postal tvoj pristop boljsi na trgu,ker si mlada.Predvsem se vprasaj,kaj lahko ti nudis podjetniku,v cem si dobra.Nudis mu lahko npr. tudi to,da imas recimo moznost,da te zaposli na ta nacin,da mu drzava pokrije prispevke zate,ker si stara 25 let (to velja do 30leta).Zame to ne pride v upostev..Velikokrat mi je kdo rekel,da je pomemben osebni stik,torej najprej posta,potem pa zahtevaj pogovor z direktorjem..V tem si odpiras moznosti.Vprasas ga tudi,ce pozna koga drugega,ki bi morda imel prosto delovno mesto zate.Tu se mi zdi nekako,da se zacnejo veze in poznanstva
 
@psedar , ampak, ko prideš v tujino, si tujec za njih. Naučit se moraš naučit njihovega jezika (odvisno, v katero državo), prilagodit se moraš na njihov način življenja, kar je najtežje. Še vedno si Slovenec, ne postaneš potem Britanec, če bi se preselil v Veliko Britanijo, recimo :D

Recimo pri meni, jaz sem diplomiral 3 mesece nazaj in sem še dokaj svež. Vržen si praktično iz statusa študenta na trg dela v smislu "sedaj se pa sam znajdi kakor veš in znaš". Končal sem Pedagoško fakulteto, in me zanima delo v pedagoški sferi. Zato bom zdaj počakal na pripravništvo, da bomo videli, kaj bo s tem.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Zavod RS za šolstvo organizira javno razpravo o posodobljenih Programskih smernicah svetovalnega...
Odgovori
0
Ogledi
56
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
232
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
207
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
262
  • Članek
EPALE je 27. 9. 2023 gostil spletno razpravo. Osvetlila se je na trenutno finančno stanje ter...
Odgovori
0
Ogledi
387

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu