PLANINC - izpraševalec (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
PLANINC - izpraševalec (slovenščina, izpitna vprašanja)

-Našteti jezikovne priročnike in opisati Slovensko slovnico
-Slovenščina kot uradni jezik
-Funkcijske zvrsti jezika

Super izpraševalec ;)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

- Priročniki, podrobneje slovnica (kaj je, malo zgodovinskega ozadja).
- Funkcijske zvrsti jezika.
- Koliko je črk in koliko glasov, kateri glasovi nimajo svoje črke, kako se napiše polglasnik (z e ali brez), september - septembrski.
 
Planinc:
1. Naštej priročnike in kateri je najpomembnejši (pravopis), potem je želel slišat, katera beseda je na primer na novo vključena v SSKJ (rekla sem ključnik - hashtag)
2. Osnovne prvine govora
3. Kateri jezik uporabljamo pri enosmerni in katerega pri dvosmerni komunikaciji (zborni, knjižni pogovorni - tu sem malo bluzila, rekla sem, da pri nas za kakšne prireditve uporabljamo narečje, ker delam v naselju in me v zbornem jeziku ne bi nihče razumel haha, komisija crknla od smeha)

Zelo prijazen ;)
 
21. 6. 2022
Vzgojitelj predšolskih otrok
1. Priročniki, slovnica
2. Socialne zvrsti
3. Zemljepisna lastna imena
 
Smer: razredni pouk

1. Jezikovni priročniki
2. Osebna lastna imena (Kako pišemo bajeslovna bitja? Pomembno, da omeniš, da se recimo palček, vila, trol, bog piše z malo, ker gre za vrstno oz. splošno poimenovanje.)
3. Publicistični jezik (Povej en primer publicističnega izraza oz. publicizma. Kje v šoli najdemo publicistični jezik? Na šolskem radiu, šolska televizija, časopis šolska kronika.)

Spraševalec prijazen, pričakuje kratke odgovore, ne "vrta" naprej, če vidi da ne gre, pomaga.
 


1. Jezikovni priročniki, SSKJ - sestava geselskega članka
2. Zemljepisna lastna imena
3. Glasoslovje
 
  1. Jezikovni priročniki (Naštela SSKJ, pravopis, slovnica, pričela z opisovanjem SSKJ-ja, videl da znam, me ustvavil)
  2. Zemljepisna lastna ime (naselbinska, nenaselbinska, kako pišemo Zidani Most?)
  3. Ločila (katero je edino ločilo, ki je končno in je nestično?)
 
27. 6. 2023, predmetni učitelj

1. Jezikovni priročniki, natančneje SSKJ.
2. Osebna lastna imena. Kako pišemo bog Zevs, Slovenec, Neslovenec, Pitagorov izrek.
3. Končnice svojilnih zaimkov. -ov (Janov), -ev (Cankarjev), -in (Ajdin, Monikin).
4. Ločila. Stičnost ločil za pomišljaj (v pomeni od do) in vezaj.
5. Števniki. - Za piko v datumu pišemo presledek.

Srečno!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. jun 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
568
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.249
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
716
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- SLOVENŠČINA- ZVRSTI SSKJ -...
Odgovori
0
Ogledi
920
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.276
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.961
  • Zaklenjeno
Vprašanja iz slovnščine Nives Križnar -pisanje stvarnih lastnih imen -pisanje skupaj, s...
Odgovori
1
Ogledi
937

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu