Vsekakor je odvisno od tega, kaj je vaša smer. Slovenisti lahko pričakujejo podrobno izpraševanje. Kot zgodovinarko pa me je doletelo sledeče:
1. Zgodovina jezikovnih priročnikov (Bohorič in Zimske Urice, Megiser in Štirijezični slovar, Pohlin in Kranjska Gramatika, nekoliko prej še Vodnik s svojo slovnico, potem pa še novejši, pravopis iz leta 1899... vse do Toporišiča in njegove Slovnice in Pravopisa).
2. Opredelite pravopis kot jezikovni priročnik (kaj je v njem, za kakšen namen ga uporabljate...Ali uporabljam pri svojem delu tudi Pravopis - nujno odgovor DA
).
3. Velika začetnica - Zakaj pišemo z veliko začetnico Karel Veliki in Sončni kralj (Ludvik XIV.) - občno ime je uporabljeno v funkciji lastnega imena. Zakaj se izgovarja Karel Véliki in ne Karel Velíki (v prvem primeru gre za vrstni pridevnik (Kateri Karel?) v drugem pa kakovostni (Kakšen Karel?) in bi se moral potem zapisati z malo začetnico). Zakaj je francoska revolucija z malo začetnico? (vrstni pridevnik, ki pa ni v funkciji lastnega imena).
4. Vse o samoglasnikih - koliko jih poznamo, koliko črk, ali so zveneči glasovi, so zlogotvorni in nosilci naglasa, lahko se spremeni pomen s kvaliteto naglasa (klóp in klôp), katera naglasna znamenja poznate, opišite jih, kako je z naglaševanjem polglasnika, zakaj je v besedi odmór naglas na drugem mestu (ker je navadno naglašen zadnji zlog v besedi).
Naj vam bo v pomoč in veliko sreče!