HONZAK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
HONZAK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Za učitelja:

Glasoslovje
Vidne prvine govora
Stičnost ločil
Iz priprave: zapis datuma (s presledki, na pripravi sem imela brez) in zapis alineje=pomišljaj (malo od tega), ne vezaj.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

OŠ:
1. Pedagoški govor
2. Pika (stičnost)
3. Kako se pišejo imena praznikov? (2 izjemi)
4. Navesti eno lastno ime in eno stvarno ime
 
Pomočnica:

  1. Vabilo (tuki me je kr masirala)
  2. Osebna lastna imena
  3. Pika

Men je delovala res strogo, na koncu se mi je pa tako prijazno nasmehnila :)
 
1. Pedagoški govor in funkcijske ter socialne zvrsti znotraj spoznavnega in odnosnega govora.
2. Našteti bralne strategije pri pouku in povedati primer vsake.
3. Stavčna analiza odstavka s priprave.
 
1. Strategije sprejemanja besedil.
2. Sporazumevalna načela.
3. Kam v abecedo uvrstiti tuje črke đ, q, w, x, y.
 
Svetovalna delavka v dijaškem domu

1. Vidne prvine govora. Razložite premikanje po prostoru. Katero prvino lahko uporabiš na hodniku ? Očesni stik. Kaj pa v bližini, v pogovoru ? Trepljaj.
2. Naštej socialne vrsti jezika. Katero uporabljam pri svojem delu?
3. Naštej nekončna ločila. Katera so enodelna, katera dvodelna? Kakšna je razlika med pomišljajem in vezajem? Primeri nekončnega pomišljaja in vezaja.
 
1. Slušne prvine govora - našteti, opisati + uporaba pri poučevanju (kdaj, kako, zakaj)
2. Pedagoški govor (delitev + socialne in funkcijske zvrsti v okviru pedagoškega govora)
3. Sporazumevalna načela

Spraševalka je prijazna, natančna (uporaba pravih izrazov) in ima rada praktične primere.
 
1. Socialne zvrsti (našteti + katere uporabljam pri svojem delu)
2. Končna ločila (našteti katera so in jih opredeliti glede na stičnost, kdaj uporabljamo klicaj, ali imajo navodila učencem na koncu tudi klicaj?)
3. Glasovi (delitev, zakaj imamo 29 glasov in 25 črk - našteti kje dobimo še tiste 4 glasove)

Gospa deluje stroga, a je prijazna in pomaga.
 
Razredni pouk:

Velika začetnica
Zapis praznikov; Fiat, fiat
Citiranje (+ kje najdemo navodila)
Pomišljaj

Prijazna gospa, kar brez strahu :)
 
- Vidne prvine govora
Naštej vidne prvine govora.
Zakaj so pomembne?

Kako bi nekoga, ki sedi blizu, in nekoga, ki sedi daleč, nebesedno opozorila, da naj sledi?
Jaz sem navedla več stvari, ampak zdi se mi, da je hotela najbolj slišati odgovora dotik (da se učenca dotakneš, npr. rame) in očesni stik.

Kdaj se nikakor ne smemo premikati po prostoru?
Narek, branje.

- Sporazumevalna načela
Naštej sporazumevalna načela.
Kaj pomeni načelo primernosti?

- Strategije sprejemanja besedil
Katere poznamo?
Jaz sem omenila strategije pred, med in po branju in je bilo v redu. Ker tam v knjigi jih je več omenjenih.

Navedi primere strategij pred, med in po branju.
Pred: napovedovanje vsebine …


Pa malo je komentirala mojo učno pripravo (določeno navodilo in obravnavana snov sta se ji zdela neprimerna) in govor (menda sem preveč govorila okej in preveč onemitev i-jev. ;)).
 
Izpit za učiteljico RP z angleščino:

1. Zemljepisna lastna imena, primer nenaselbinskega, ki vsebuje neprvo sestavino, ki je tudi lastno ime in jo zato pišemo z veliko začetnico (Julijske Alpe).
2. Razvoj pisave (začela sem s karolinško miniskulo, potem je želela še bohoričico in gajico; rekla je, da vmesnih danjčice in metelčice ni treba vedeti, ker nista bili nikoli uradni), koliko glasov in koliko črk imamo pri zdajšnji pisavi.
3. Kam bi uvrstila črke Q WXY, kam pa Đ.
 
1. Pedagoški govor
2. Končna ločila
3. Pisanje imena iger z malo ali z veliko? Kdaj z malo? Ko rečemo: Igrali smo se človek ne jezi se.
Z veliko ko povemo da gre za točno določeno igro: Igrali smo se igro Človek ne jezi se.

Super izpraševalka, če se zatakne pomaga oz. namigne. Pusti da podaš kakšen svoj primer.
 
Dipl. vzg.
1. Sestava glasov v SKJ (samoglasniki, soglasniki itd. Kje v abecedi se nahajajo crke ć, q, x, y, w itd.)
2. Kaj ves o piki? Kje vse jo pisemo, uporabljamo, kje je sticna in kje nesticna, skratka cim vec, tem bolje 😊 kje se dvopicje pise nesticno
3. Kako je s klicajem v vasem poklicu? Ker nisem popolnoma razumela sem jo prosila za obrazlozitev. Zelela je vedeti, kje ga uporabljam- sem rekla, da ga ne, ker bi imeli otroci in starsi obcutek, da so “napadeni” in je bilo okej. 😊

srecno! :)
 
1. Sklanjanje moških imen, kako sklanjamo ženske in kako moške priimke
2. vezaj, pomišljaj
3. tri pike
4. S/z, k/h
 
Za pomocnico
1. Vidne prvine govora (katere so, pri kateri dejavnosti se ne premikamo (branje), kako otrokom pokazes da ga vidis, kako mu z vidnimi prvinami nekaj sporocis ce je zraven tebe)
2. Locila (delitev)
3. Kako pisemo datum
 
Pomočnica vzgojiteljice

-zemljepisna lastna in obča imena (delitve zelo podrobno, nastevala kraje jaz pa sem morala povedati kaj se piše z malo in kaj z veliko)
-higiena govora (pljuča, glasike, grlo, jezik, nebo, ustnice, zobje)
-ločila (katera poznamo in za vsakega povedat katera spadajo)
-kaj bi naredila ko otroci kricijo, kako pritegniti njihovo pozornost (govoris potiho oz si cisto tiho)

Zgleda zelo resna, ampak zelo lepo pomaga in vodti, če se zatakne.
 
1. Sporazumevalna načela
2. Strategije sprejemanja neumetnostnih besedil
3. Razlika med pomišljajem in vezajem
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
790
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 16. maj 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
591
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.023
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu