HONZAK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
HONZAK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Izpraševalka: Honzak
- slušne prvine govora, ustavili sva se pri intonaciji, kdaj se glas dvigne in kdaj spusti
- zemljepisna lastna imena, kako se delijo, primeri
- funkcijske zvrsti, katere uporabljamo pri pouku
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

3.10.2022
Predmetni učitelj ANG (OŠ)

1. Pedagoški govor
Podvprasanja glede državnega jezika in uradnega jezika in učnega jezika.
2. Narodno mešana območja , kako je tam z učnim jezilom.
3. Vse o piki (skladenjska in neskladenjska raba pike (v matematiki znak za množenje)

Prijazna in pomaga.
 
Izpraševalka mag. Mojca Honzak

1. Glasovi v slovenščini (Podrobna delitev, koliko glasov in koliko črk, izgovarjamo več kot 29 glasov, ker so še narečja - tu me je malo lovila).
2. Ločila (vse delitve in primer za vsako; končna, nekončna, dvodelna, enodelna, skladenjska raba, neskladenjska raba ...)

Več se ne spomnim, je pa želela kar podrobno. Se je pa fino vse učit, ker bi mogla imet drugo izpraševalko, pa so mi zadnji hip zamenjali.
 
Izpraševalka Mojca Honzak (16. 1. 2023), vpr. za učiteljico športa:

1. Socialne zvrsti SKJ (naštet, opisat, katere zvrsti uporabljamo v šoli + kateri pokrajinski izraz sem uporabljala ves čas, ki ni pravilen - Otrok, namesto otrOk (napačno poudarjen o (vpliv primorske pokrajinske zvrsti)
2. Poročilo (zgradba, zelo podrobno)
3. Ločilo dvopičje v športu (naštevanje in kot rezultat, opisati sem morala stičnost/nestičnost), neskladenjska raba pike.

Izpraševalka je želela odgovore zelo podrobno, tako da moraš kar pazit, kaj govoriš - če poveš malo po svoje, začne hitro zavijat z očmi :) Se pa vseeno da, tako da kar pogumno.
 
1. Funkcijske zvrsti (+kako dalje delimo umetnostni govor- epika, lirika, dramatika),
2. Uporaba klicaja
3. Glasovi v slovenščini (zelo podrobna delitev, tukaj je treba povedat še za narečja in glas DŽ)
4. Kaj je modro-zelena? Nisem vedla kaj bi rada s tem, na koncu je želela samo slišati, da je to modra in zelena ter, da vmes damo vezaj.
Je zelo korektna, prijazna in daje podvprašanja. Srečno :)
 
1. Sporazumevalna načela, naštej, nato izberi si 2 in ju bolj podrobno opiši (potem še njena podvprašanja o tem)?

2. Delitve ločil. (končna, nekončna, stična, nestična, enodelna, dvodelna in skladenjska, neskladenjska raba - povsod tudi hotela, da dam primere ampak povsod samo po 1 primer)

3. Kam bi uvrstila "tuje črke" v abecedo? Tam kamor spadajo glede na tuje abecede - ć za č, q za p, wxy pa med v in z).
 
16. 5. 2023
1. Sporazumevalna načela. Opiši eno.
2. Glasoslovje (razčlenitev).
3. Pika, vejica.
Prijazna, pomaga če se zalomi.
 
Delovno mesto: organizator prehrane in zdravstveno-higienskega režima

1. Razlika med glasom in črko (opiši)
2. SSKJ; kaj je to, kako je sestavljen...katere besede najdemo tam notri (želela je slišati da samo knjižne)
3. Vprašanja vezana na seminarsko nalogo: pravila za navajanje literature, zakaj se imena bolezni pišejo z malo začetnico, uporaba vezaja in pomišljaja...
 
MOJCA HONZAK:
* Glasovi slovenskega knjižnega jezika (sogl, sam, zvočniki, nezvočniki....)
* Nekaj v zvezi s tem kdaj uporabljamo glasove iz Ta suhi škafec pušča (pri predlogih)
* Kako se pravilo s slovenščinie reče plusu in minusu (in, manj)
* Opozori te na mašila, če jih uporabljaš.
* Stvarna lastna imena (kaj vse veš o njih)
 
Potrpezljiva in pomaga. Ni hudega:)
-porocilo( kaj vsebuje)
- masila
-glasnost,naglas (zvocne prvine govora)
 
Gospa je prijetna, potrpežljiva, pomaga do odgovora

Socialne zvrsti jezika
Zemljepisna imena
Vezaj
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
831
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 16. maj 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
607
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
720
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.345
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.490
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.067
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.965

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu