HONZAK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
HONZAK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Funkcijske zvrsti jezika, kaj spada pod umetnostna besedila? Zvočne prvine govoram kaj spada pod osebna lastna imena? V kateri jezik spada obvestilo o strokovnem izpitu, ki ste ga dobili? (uradovalni)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

28.9.2015

1. stvarna imena (katera so); Ali se pišejo vsi prazniki z malo začetnico (Katera dva se ne?) Marijino vnebovzetje, Prešernov dan.
2. Katere so zvočne prvine govora? Opiši enega izmed njih (izbral sem si register)
3. V povezavi z vrsto registra nastej še ločila, ki bi jih uporabil za določeno višino (visok register - klicaj, vprašaj; srednji in nizek register - pika, vejica...) ; Kako ločila še delimo?

Umirjena gospa, vendar prijazna in šaljiva. :)
 
Izpraševalka je bila zelo prijazna, mi je pomagala in me usmerjala.

Vprašanja:
1. PIKA IN POMIŠLJAJ (kako se piše - napaka iz priprave)
2. LASTNA IMENA (katere vrste poznano, kako se pišejo in kako pišemo praznike)
3. KAM BI POGLEDALA, ČE BI HOTELA VEDETI KAKO SE NAVAJA LITERATURA (rekla sem v slovenski pravopis in priročnike)
 
Ga Honzak mi je 7. 6. 2016 postavila naslednji vprašanji:
1. socialne zvrsti jezika - vse kar veš
2. glasovi slovenskega knjižnega jezika - kako jih razdelimo, katere samoglasnike imamo
Pri glasovih SKJ me je vprašala še, če smo imeli v našem jeziku kdaj enako število glasov in črk. Ker tega nisem zasledila v katalogu ali zapiskih, sem debelo pogledala:) Povedala je, da je bilo to v pisavi dajnčici. Ampak je rekla, da so to že podrobnosti. Malo poguglajte - mogoče jo boste lahko impresionirali, če vam postavi vprašanje o glasovih:)

Aha, ni ji bil všeč moj izgovor črke e...sem iz posavja, pa se je slišalo, čeprav sem se trudila odgovarjati v zbornem jeziku:)
Zelo se izplača ob prijavi oddati "spedenane" učne priprave, ker ponavadi slovenistka sprašuje iz tam. Če imaš narobe kakšna ločila ipd., pričakuj vprašanje o tem. Jaz sem jih stokrat pregledala pred oddajo in nisem imela težav na izpitu:)

Srečno!:)
 
Vprašanja, 7. 6. 2016
1. Dvosmerno sporazumevanje, členitev po aktualnosti
2. Govorila
3. Strategije obravnave poslušanega, prebranega besedila
 
Izpit sem opravljala drugič pri gospe HONZAK. Prijazna gospa, pomaga s primeri, išče znanje.

Dva vprašanja sta bila enaka kot prvič.

Moja vprašanja:
- SSKJ, SLOVENSKA SLOVNICA, SLOVENSKI PRAVOPIS ( kam bi pogledala, če pri svojem delu, ne bi vedela kako kaj pomeni, kaj bi pogledala v katerega od teh, avtor slovnice, bolj podrobno SSKJ )

- LASTNA IMENA ( naštet katera so, opisat osebna imena - tukaj me je še vprašala kako pišemo ime in priimek, odgovorila sem, da prvo ime in nato priimek. Bilo je ok, potem pa me je vprašala še kaj pa če je razporejeno po abecednem seznamu. Sem ji odgovorila, da takrat je pa priimek prvi. Zanimalo jo je kaj v tem primeru pride med priimek in ime....nisem vedela in je rekla, da vejica. )

- VIDNE PRVINE GOVORA
 
Moja vprašanja so bila:
-Zemljepisna lastna imena,
-Uporaba priročnikov,
-Ločila (dvopičje).

Gospa je zelo prijazna, pomaga z podvprašanji.
 
1. Javni in zasebni govor.
2. Delitev ločil in primer dvodelnega ločila.
3. Slušne prvine govora.
 
* Lastna imena
* Zapis ženskih in moških imen ter priimkov
* Spoznavni govor (zraven sem še opisala odnosnega).
* V kakšnem jeziku se pogovarjaš z najmlajšimi v vrtcu? (knjižno pogovorni jezik)

Izpraševalka je super in pomaga...
VSO SREČO TUDI VAM!
 
* Lastna imena
* Zapis ženskih in moških imen ter priimkov
* Spoznavni govor (zraven sem še opisala odnosnega).
* V kakšnem jeziku se pogovarjaš z najmlajšimi v vrtcu? (knjižno pogovorni jezik)

Izpraševalka je super in pomaga...
VSO SREČO TUDI VAM!
 
Mojca Honzak, 26. 9. 2017:

1. Pedagoški govor
2. Zemljepisna imena (delitev) + pravila za pisanje velike in male začetnice
3. Določiti moram M in V začetnico na primerih: Stari trg pri Ložu, Bela krajina
4. Našteti končna ločila + raba treh pik (skladenjska, neskladenjska)

Prijazna gospa, postavlja podvprašanja, usmerja.
 
1. Naglas in poudarek (to je bila zadnja izprasevalka in me je verjetno slisala kako govorim ker sem s koroske)
2. Vezaj (v pripravi sem imela vokalno-instrumentalno in me je sprasevala zakaj sem tak napisala)
3. Kako se napise dur in kako mol? Torej velika in mala zacetnica (sem gl.pedagoginja, torej sprasuje iz priprav in iz tvojega podrocja)
Prijazna gospa, saljiva sem rekla da je IN predlog, pa je rekla naj recem samo besedo IN, ne prevec govorit naprej
Ni tak hudo, cakanje na hodniku je najbolj mucno
 
9. 1. 2018
- Ločila (samo delitev)
- sporazumevalna načela
- posebnosti m. sklanjatve- Luka, Miha ... kako je s skalnjanjem Mimi, Ines, Iris
- kako je s priimki pri moških in ženskih imenih
- kam spada beseda OK

Prijazna, pomaga, včasih se tudi malo nasmeje :) Srečno in pogumno! :)
 
Strokovni izpit opravljala kot pom. vzg. 5. 12. 2017
1. Ločila (stična, nestična, končna, nekončna)
2. Funkcijske zvrsti jezika
3. kako pišemo praznike, stvarna imena
 
23. 4. 2018

1. Vidne prvine govora (krenje, mimika obraza, geste ...) Kdaj se je prepovedano gibati po razredu? Pri nareku.
2. Sporazumevalna načela (vljudnosti, kakovosti, primernosti, sodelovanja ...)
3. Pika (skladenjska, neskladenjska raba; stičnost)

*Napake iz priprav:
- Imela sem večkrat napisano "stavek" (Učenec napiše stavek na tablo.), zato sem morala povedati definicijo stavka in povedi. Uporabiti bi morala "poved" (enostavčne in večstavčne povedi).
- Imela sem tudi več podredno zloženih povedi z veznikom ČE, kar je bilo napačno (npr. Vprašam učence, če razumejo.) Ker je ČE veznik pogojnega odvisnika, je bil ta veznik napačno uporabljen.
 
Prijetna, nasmejana, pomaga.

1. Napaka v pripravi (skok prek letvice - kako je pravilno)
2. Ločila
3. Poročilo, kaj vse vsebuje

Srečno!
 
Živijo,

gospa je zelo prijazna, saj pri meni je bila.

Moja vprašanja:
1. funkcijske zvrsti jezika,
2. lastna imena - delitev in po en primer za vsakega,
3. vprašanja, ki so se navezovala na pripravo, predvsem zaradi ločil - zakaj sem tam uporabila pomišljaj, zakaj ne vezaj.. Pa nekaj podvprašanj glede ločil na splošno.

Ni hudo, čeprav na začetku zgleda :)
Uspešno učenje & srečno!
 
Izpraševalec: gospa Honzak (gospa je zamenjala izpraševalko Grmek Zupanc)

Izpit sem opravlja za pomočnico vzg.

1. Ločila (kako jih delimo)
- dvodelna ločila (povedala sem samo oklepaj in narekovaj)
2. Lastna imena (vse)
3. Socialne zvrsti (samo naštet)
- kateri jezik uporabljamo mi v vrtcu.
- katerega lahko še poleg knjižnega in knjižno pogovornega (želela je slišati narečje).
 
Za pomočnico vzg:

1. Slušne prvine govora. Kaj je poudarek?
2. Naštej končna ločila, kako jih pišemo (leva ali desna poravnava, s presledkom ali brez)
3. Zemljepisna imena, kako jih pišemo, posebnosti.
Zelo prijazna gospa, če vidi da znaš si kar hitro konec. Vso srečo.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
789
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 16. maj 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
591
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
580
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu