HONZAK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
HONZAK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

vidne prvine govora
vejica
namenilnik in nedoločnik
pa otroci v 6. in 7. sklonu

meni se je zdela gospa zelo sitna!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. javni govor in zvrsti javnega govora
2. vidne prvine govora - kdaj se ne smemo gibati po razredu?
3. sporazumevanje - prenosnik, sporočevalec, naslovnik ...
... v povezavi s tem še nekaj iz sociolongvistike ... vse v navezavi na delo v razredu in na kaj biti pozoren

Zelo lepo napelje na pravilen odgovor in zajema iz prakse. Prijazna, nič strahvzbujajoča.
 
1. Funkcijske zvrsti jezika. Katere so podzvrsti umetnostnega jezika (odgovorila sem: dramatika, poezija, proza in je bilo ok).
2. Delitev ločil. Več o piki (skladenjska, neskladenjska raba). Kaj pomeni pika v matematiki.
3. Zapisovanje barv in barvnih odtenkov. Naštevala je primere kot. npr. čokoladno rjav (rjav kot čokolada), zelenomoder/zeleno moder, črno-bela. Razložiti sem morala, kakšni so pravilni zapisi in podati utemeljitev.
4. Umetnostnozgodovinski. Zakaj se piše skupaj?

Vprašanja navezuje na področje, ki ga poučuješ. Ne vem sicer, kje je našla matematiko :), ampak večinoma je spraševala v navezavi z LUM. Faca (y)
 
9. 10. 2013
1. Glasoslovje (koliko glasov poznamo, naštejte glasove za samoglasnike, koliko je dejansko črk za njih; koliko je soglasnikov in delitev ter koliko je črk za njih)
2. Kako delimo ločila, naštejte dvodelna ločila, raba dvopičja + konkretni primeri
3. Zemljepisna imena (kako jih delimo, navedi konkretne primere)
 
Lastna imena.delitev. Locila,sticnost. Uporaba vezaja,kaj nadomesca? Predlog in. Kako bi napisala clovek ne jezi se. (ce reces gremo se igrat clovek, ne jezi se, potem se Clovek pise z veliko zavetnico) Kam spada? Stvarna lastna imena.
 
7. maj

Funkcijske zvrsti: pojasnila sem, da se jezik deli na umetnostni in neumetnostni ter naštela podzvrsti. Natančneje opredeli strokovni jezik (samo našteti)? Katerega sem uporabljala v šoli (poljudnoznanstveni).

Vprašanja povezana s pripravami (sem zgodovinarka): Kakšen pomen imajo Brižinski spomeniki za slovenski knjižni jezik? Sem povedala, da so dokaz, da je slovenščina v 10. stoletju že obstajala. Vprašala me je kdaj so jih odkrili (19. stol. ) in sklepam kakšen pomen so imeli za sam razvoj knjižnega jezika. Odg: nobenega, ker so jih odkrili, ko se je knjižni jezik že izoblikoval. Kakšna je povezava med slovenskim jezikom in knežjim kamnom?( Za ustoličevanje so uporabljali slovenščino.) ...

Stvarna imena katera so? Naštej jih? Kako se pišejo zgodovinski dogodki (moje področje). Z malo začetnico.
 
1. Glasovi v SKJ.
2. Kako delimo ločila (končna, nekončna, stična, nestična, enodelna, dvodelna). Naštej končna ločila. Kako je s tremi pikami?
3. Popravit vejice iz pisne naloge.
 
Prevzete besede - vse opisat, kje jih najdemo
Funkcijske zvrsti jezika
Vse o priročnikih - podrobno
pa iz priprave sem imela narobe dopustni odvisnik namesto predmetnega...me je vprašala, če ločim med dopustnim in predmetnim odvisnikom in sem ji razložila pa je bila potem zadovoljna

za konec me je pa še opomnila, da nimamo slovenskega jezika v šoli, ampak slovenščino :)
 
Izpit iz dne 22.1.2015:

1) Zapisovanje barv
(kdaj skupaj, kdaj narazen, kdaj z vezajem, kdaj se uporablja vezaj in kdaj pomišljaj - to je po napakah iz priprave).

2) Vidne prvine govora
Kdaj se ne smeš gibati? Kdaj ne smeš govoriti - ko pišeš na tablo :)

3) Načela dvosmernega komuniciranja

Sem se precej motila in sem že mislila, da ne bom naredila,
pa me je spustila in naročila, da naj si pogledam zapisovanje barv!) :)
Gospa Honzak je v redu, dosledna in srednje stroga :)
 
1. Glasovni sistem slovenskega knjižnega jezika (koliko imamo črk, glasov, razdelitev, imajo narečja več ali manj glasov…)
2. Vejica
3. Krajevna imena (kaj se piše z veliko začetnico, kaj z malo)
 
1. Socialne zvrsti slovenskega jezika (naštej)! Katere zvrsti uporabljamo v vrtcu in šoli?
2. Kdaj uporabljamo veliko začetnico? Kako je z veliko začetnico pri zapisu praznikov (izjeme)?
3. Kateri so priročniki slovenskega jezika? Kaj bi iskal v njih? Kaj je prej besedotvorje ali glasotvorje (glasotvorje)?
 
Delala sem za pom. Vzg

Slovenscina: (Ga. Honzak)
-Socialne zvrsti (vse podrobno)
-uporaba locil (sticna in nesticna)
-dvopicje (kdaj in kako se ga uporablja)
 
SLOVENŠČINA_ izpraševalec: HONZAK

Moja vprašanja so bila sledeča:
1. Vse o slovarju,
2. slovnica, kdo jo je napisal, njena poglavja
3. vrste ločil
4. kako pišemo praznike, izjema.

zelo prijazna gospa.
 
1. Načela sporazumevanja
2. Končna ločila. Katera so? Stična? Kaj pa tropičje? Kdaj je stično in kdaj ne?
3. Opiši uporabo klicaja.
4. Vezaj / pomišljaj. Kdaj se kateri uporablja? (Napaka v seminarski nalogi.) Kaj uporabljamo za označevanje od do?

Prijazna gospa, ki pomaga.
Vso srečo!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
789
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 16. maj 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
591
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu