ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

svet staršev
svet zavoda oz. svet vrtca
ravnatelj ( mandat kdo ga izvoli.. skratka use :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Nazadnje urejeno:
1. kaj potrebuje vrtec, da lahko začne izvajati dejavnost (našteti 3 glavne pogoje)
2. javni veljavni program v vrtcu - kako ga imenujemo, leto nastanka?
3. LDN (vsi sestavni deli - podrobno)
4. hierarhija pravnih aktov (našteti nekaj najpomembnejših zakonov in pravilnikov, ki se tičejo predšolske vzgoje).

srečno
 
Nazadnje uredil moderator:
hierarhija uradnih listin za PV... Nastej zakone, prirocnike...
Kateri je glavni za nas?
Kaj mora met vrtec da lahko deluje? Kaj pise v razvidu? LDN,kdo ga sprejme in opisi podrobno

Pa srecno vsem!!
 
- Publikacija vrtca
- Delo vzgojitelja in pomocnika, trajanje delavnika, neposredno z otroki 35ur oz za vzg 30ur, kje se razlika nadomesti (pogovorne.ure,roditeljski sestanki,izobrazevanja)
 
MARJETKA BRANK
Nisem popolnoma prepričana, da je bila to moja izpraševalka, ker se je moja predvidena (Slavica Pavlič) zamenjala.
Sicer izredno prijazna gospa, želi da razumeš bistvo, in izhaja iz konkretnih primerov.

1. Kaj vse potrebujem, če želim odpreti zasebni vrtec (prostor, zaposlene, ustrezeno priznan program, vpis v razvid)
2. Kaj pomeni, da imajo starši pravico do izbire programov?
3. Kaj potrebuje zasebni vrtec pred začetkom izvajanja programa(pozitivno mnenje Strokovnega sveta Republike Slovenije - kaj to pravzaprav pomeni oz.kje je ta svet, kdo ga predstavlja - ministrstvo za izobraževanje, minister Jernej Pikalo)
4. normativi za spremstvo otrok (sprehod, prevoz z avtobusom, plavanje)
 
- Naloge pomočnice vzgojiteljice in koliko ur tedensko lahko maksimalno dela z otroki.
- Starostna obdobja in oddelki (starost, število otrok).
-Ldn (sestavine, kdo ga sprejme, kaj se uskladi z občino).
 
- Kdo vse opravlja predšolsko vzgojo?
- Svet vrtca (sesava in naloge).
- Vrste programov v vrtcu (dnevni, poldnevni, krajši - opiši).
 
Spraševalec Gaber:
Delala sem izpit za vzgojiteljico.

Gospa je zelo prijazna, veliko pomaga, daje podvprašanja.
Naštej nekaj zakonov, iz katerih si se učila. Potem še nekaj pravilnikov.

Svetovalna služba (kdo, naloga, komu svetuje)

Vzgojiteljski zbor (kdo, naloge)
 
pom. vzg. -Rozman

načela vrtca
igralnica v vrtcu
kaj potrebujem kot vzgojitelj.(ldn, priprave.kakšne?)
 
1. normativi za zunanje prostore vrtca; koliko m2 na otroka idr.
2. svet vrtca - opiši
3. ravnatelj - mandat in katere pogoje mora izpolnjevati kandidat za ravnatelja?
 
Pozdravljeni!

1. Opišite svoj vrtec glede na zakonodajo, ki ste jo preštudirali (javni/zasebni/zasebni s koncesijo, delo po Kurikulu za vrtce, program glede na dolžino - dnevni, poldnevni, krajši, vrste oddelkov, organi vrtca, strokovni delavci).
2. Katere dokumente po Pravniku o zbiranju in hranjenju dokumentov zbira vrtec? Koliko časa?
3. Kako sodelujejo starši v vrtcu? (svet staršev, svet vrtca, formalne in neformalne oblike).

Srečno!
 
Cilji predšolske vzgoje. Kje so zapisani (zakon o vtrcih in kurikulum).
Vpis otrok v vrtec.
Kakšni so lahko oddelki?
 
izpraševalka Rosa, prijazna in prijetna gospa, ki zelo pomaga.

- načela vrtca( našteti in nekaj povedati o njih)
-zakaj bi jaz bolje vzgajala otroke, kot kakša babica- (odg. , ker sem strokovna, imam izobrazbo v tej smeri) zelo mi je pomagala in sve skupaj prišle do odgovora.
-kdo financira vrtce (javna sredstva, ustanovitelji, plačola staršev, donacije),kdo od teh prispeva največ- ustanoviteljica.
 
1. Kje najdemo zapisane pravilnike ter katere zakone in pravilnike poznamo?
2. Publikacija vrtca (kdo jo predlaga, sprejme in kolikokrat na leto se objavi)?
3. Jezik v vrtcih?
4. Kateri pravilnik se je nazadnje spremenil (pravilnik o opravljanju strokovnega izpita)?
 
1. Kdo ustanovi vrtec. Ali lahko jaz ustanovim vrtec? DA.
2. Kako poteka vpis otrok. Ali vpis poteka preko celega leta. Da, če je prostor v vrtcu.
3. Načela v vrtcu. Kaj to pomeni "participacija".
 
VZG zbor...podrobno
Kdo izmed strokovnih organov odloča z navadno večino? VSI, razen Sveta vrtca, on odloča z 2/3 večino.
Ravnatelj, kdo je lahko ravnatelj, pristojnosti, mandat (ravnatelj nima mandata, lahko je celo življenje!)

Zelo sproščen, prijazen, pomaga.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
278
  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
145
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
877
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
770
  • Članek
Sviz zbira podpise proti združitvi ljubljanskih vrtcev. Opozarjajo, da je Barbara Novinec, ki je...
Odgovori
0
Ogledi
109

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu