ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

Izpraševalka ga. Marjetka Brank
1. Vpis otrok v vrtec!
2. Oddelki.
3. Sodelovanje s starši! Pravice staršev.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Izpraševalka ga. Marjetka Brank
1. Vpis otrok v vrtec!
2. Oddelki.
3. Sodelovanje s starši! Pravice staršev.
 
Hey! No jaz sem pri ustavi dobila malo več kratkih vprašanj. Gospod Kunt je zelo prijazen in sproščen. Vprašanja pa sledeča: na katera dva dela se deli ustava, kako je normativni del deljen in kako so poglavja razdeljena. (to morš rećt samo člene pa je že kul), potem sem mogla naštet vseh deset poglavij, pa me je vprašu kaj piše v preambuli, in kdo je ustavo sprejel pa kje. potem kako se deli oblast in kaj spada pod kakšno vejo, zakaj je potrebna ta delitev, kako sta povezana državni zbor in vlada, potem je hotu še kaj je glavna naloga predsednika trajanje mandata pa katere so še druge naloge. in kaj je potrebno da postneš predsednik
 
Izpraševalka Vida Trilar.
1. Svet zavoda (predstavniki + pristojnosti)
2. Evidenca vključenih otrok (kateri so za vzg. najbolj pomembni in zakaj- osebni podatki, emšo, podatki o zdravstvu otroka, zato da znamo delat z njimi! )
3. Pravice staršev!
Kratko in jedernato!Opravljala sem drugič! Izpraševalka je zelo korektna in se ne zapleta v detajle!
 
Izpraševalka:Milena Brusnjak
Pomočniva vzgojiteljice
Datum: 23. 6. 2014

Moja vprašaja:
1. Naloge pomočnice vzgojiteljice?
2. Koliko ur na teden, neposredno preživim z otroki v skupini ?

(35h) Potem me je vprašala še glede pol ure denevno oz. tedensko 2 uri in pol, ki je ne oddelamo, kako jih pridobimo? (strokovni aktivi,pogovorne ure in ostala sodelovanje s starši). Potem je hotela slišati pa še za tiste pol ure dnevnno torej tedensko dve uri in pol, ki jih porabimo za "malico". Vse skupaj na koncu pride 40h in ubisto je želela priti do tega.
3. LDN

Resna izpraševalka, a na koncu se je nasmehnila in super, uspelo mi je :)
 
1. Spremstvo otrok, koliko je potrebnih spremljevalcev? ( prevoz z avtobusom, krajši sprehodi, različni tečaji)
2. Publikacija vrtca, kaj veš o njej?
 
Ups, tole sem včeraj pozabila dati še pod skupna in sem napisala samo k izpraševalcem - dodajam danes:

PREDPISI/ZAKONODAJA: TRILAR (prijazna, pusti čas za razmislek in odgovor, ne posega vmes – sicer pa tudi malce usmeri in da kakšno podvprašanje. Deluje bolj stroga, ko izprašuje ona, prej in potem pa je bila nasmejana in sproščena).

· Kateri delavci so lahko zaposleni v vrtcu in šoli, kako jih delimo? Katere pogoje morajo izpolnjevati strokovni delavci?

· Dokumentacija o oddelku v vrtcu – povej in opiši (imenik vključenih v oddelku z beleženjem prisotnosti ter dnevnik dejavnosti, kjer se beležijo dejavnosti po dnevih – to sta pravzaprav 2 dokumenta v enem!).

· Financiranje vrtcev in šol (zasebnih in javnih).
 
ga. ROSA - zelo prijazna gospa:)

1. Ali sem se učila samo iz zapiskov ali sem prebrala še kaj. Našteti sem mogla zakone in pravilnike. Sledilo je še vprašanje KDO sprejema PRAVILNIK?
2. Za katera področja velja ZOFVI? Ali velja tudi za visoko šolo? (Ne, ima svoj pravilnik)
3. Kdo ustanovi javne vrtce in pogoje za odprtje. Pri pogojih ne pozabiti, da morajo imeti tudi otroke, zraven strokovnih delavcev, prostora in opreme;) Koliko oddelkov je potrebnih, da se vrtec lahko ustanovi.
 
Milena Brusnjak - predpisi
1. Strokovni organi vrtca, naloge, pogoji za opravljanje ViZ dela
2. Napredovanje v nazive
3. Spremstvo otrok izven vrtca

Gospa je takoj ko nisem izstrelila prvega odgovora po alinejah postala slabe volje in se je spotikala ob besede (ne odrasel spremljevalec ampak polnoleten, itd). Neprijazna, pa sem pričakovala prijazno, kot skoraj vsi napišete tu.:cautious:
 
Del. mesto: pom. vzg.

1. Med katerimi programi lahko izbirajo starši
2. Spremstvo otrok in dejavnosti zunaj vrtca
3. Svet vrtca
 
Strokovni izpit sem opravljala za pomočnico vzgojiteljice. Izpraševalec: Alojz Pluško.

- Kateri zakoni urejajo področje predšolske vzgoje (ZVrt, ZOFVI, ZUOPP);
- kaj opredeljuje Zakon o vrtcih, naštej cilje;
- kdo lahko ustanovi vrtec (odgovor za zasebni in javni vrtec), kako se financira, kako se določa cena programa.
 
Karba

1. Svet vrtca- kdo so predstavniki
2. Vpis otrok v vrtec
3. Čisto na splošno- kako zagotavljamo varnost otrok v vrtcu- na igrišču in v igralnici (vse od tega, da naj bodo mize zaobljene, pohištvo pritrjeno, vtičnice v višini, kljuka na vratih, potek sem pa opisala še stvari v zvezi z igriščem vrtca)
 
MAG.MARIJA KARBA

1.ORGANI VRTCA
2. SKUPINE V VRTCU IN ŠT.OTROK VKLJUČENIH V NJIH,SOČASTNOS DELAVK
3. DOKUMENTACIJA(KATERA JE NAJPOMEMBNEJŠA,KOLIKO ČASA SE HRA.....)
 
pom. vzg.
Pluško:
- Podzakonski akti? Zakona o šolstvu (Zakon o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja in Zakon o vrtcih)

- LDN

- Koliko časa je pomočnica vzgojiteljice lahko sama v skupini? 1 uro.

Kako rečemo, če sta v skupini skupaj vzgojiteljica in pomočnica? Sočasnost

Koliko ur sta skupaj pri –dnevnem programu: 1. starostno obdobje-6 ur, 2. starostno obdobje- 4 ure?
 
Živjo :D
Strokovni izpit sem delala kot pom. vzgojiteljice.

Tole so moja vprašanja, ki sem jih dobila pri zakonodaji:
1. Publikacija vrtca.
2. Svet vrtca. (kdo ga sestavlja + pristojnosti).
3. Vrste programov v vrtcu (pri skrajšanem, je zelo pomembno, da poveste da je namenjeno otrokom od 1. leta pa do vstopa v šolo).

ga. Novak Kolenko je zelo prijazna, ti pomaga tudi pri drugih spreševalcih :)

Lp
 
Pozdravljeni, strokovni izpit naredila 2. oktobra 2014 za Pomočnico vzgojitelja
ROZMAN:
1. Vzgojiteljski zbor,
2. Normativi za igrišče.

Je prijazen, vendar skuša malo zmesti.
Veliko sreče!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
337
  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
165
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
919
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
794
  • Članek
Sviz zbira podpise proti združitvi ljubljanskih vrtcev. Opozarjajo, da je Barbara Novinec, ki je...
Odgovori
0
Ogledi
118

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu