ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

Vprašanja gospe Prešern:

Vpis in sprejem otrok v vrtec (kdo ustanovi komisijo, kateri otroci imajo prednost, kaj morajo prinesti starši pred vstopom v vrtec, na podlagi česa komisija uvrsti otroke na čakalno listo - tukaj sem ji naštevala socialni položaj, število družinskih članov... Želela je pa samo, besedo kriteriji in niti je ni zanimalo kateri, ali imamo v našem vrtcu tudi komisijo, kaj dobijo starši od vrtca - publikacijo)

Naloge predšolske vzgoje

Sodelovanje vrtca s starši (Svet staršev - pristojnosti, Svet zavoda, kdaj Svet zavoda prosi Svet staršev za mnenje - ob imenovanju ravnatelja, roditeljski sestanki)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Tatjana Prešern

Zelo prijazna, umirjena gospa, rada pomaga grin.gif

1. S čim se vrtec prestavi staršem? Publikacija - njena vsebina, kdo jo pripravi, kdo jo sprejme?
2. Kakšne oddelke poznamo, kakšni so normativi
3. Kateri so strokovni organi vrtca? Vzgojiteljski zbor, strokovni aktiv. Opiši ju, kakšne so naloge. Ali sodeluješ pri teh dveh? Da. (vzgojiteljskemu zboru pa rečemo tudi pedagoške konference - jaz tega nisem vedela)
 
1. Avnotomija šolskega prostora (vrtec)
2. Kaj potrebujemo, da se ustanovi vrtec (pazi razliko pri razvidu in nasploh-bistvo so OTROCI), potem podvrašanja koliko oddelkov je potrebnih za vrtec in za katere otroke to ne velja (otroci s posebnimi ptorebami, dvojezični vrtci)
3. Publikacija vrtca
 
1. Kateri so glavni zakoni v vrtcu?
2. Ne vem vprašanja, vem da je spraševala kako je en zakon sestavljen-deli ali kaj, pa sem rekla normativi za oblikovanje oddelkov, in je rekla da je dovolj...
3. Ravnatelj, kdo je, mandat, kdo ga potrdi (ko smo prišle na vzg. zbor je želela vedet nekaj o njem)
4. Kdo se udeležuje strokovnih aktivov? Vsi strokovni delavci? Ne, samo vzg. in pom. vzg
 
1. Vpis otrok v vrtec
2. Financiranje vrtca- plačilni razredi za ceno vrtca (koliko jih je, koliko % plača občina, če so v 8.plačilnem razredu...)
3. Spremstvo otrok (izven vrtca, prevoz, plavanje)


- sodelovanje vrtca z starši
- publikacija
- vpis otroka v vrtec in vse o plačilu staršev, plačilni razredi, kdaj plača občina in kdaj država
 
Sestava in funkcije strokovnega sveta,
koliko časa traja mandat ravnatelja,
programi opp v vrtcu,
na podlagi česa se določi, v kater program gre opp (odločba),
kdo ustanavlja vrtce (lokalna skupnost, občina), kaj je potrebno za ustanovitev, tam, kjer jih še ni, pa je potreba (en oddelek otrok)
 
1. Kaj urejajo podzakonski predpisi na področju vrtca ( organizacijo in delo v vrtcu)
publikacija vrca- kaj vsebuje?
2. svet staršev, predvsem pristojnosti
3. Kaj sem naredila ko sem se zaposlila? (podpisala sem pogodbo o zaposlitvi)
Kaj sem s tem dobila (pravice in dolžnosti, ki mi jih nalaga delodajalec in plačo- to je hotu slišat)
 
1. Naštej vsaj 7 pristojnosti ravnatelja (ker tega res nisem vedela, sem se trudila pobrskati po mojih možgančkih, nekaj mi je ratalo, precej stvari pa mi je povedala ona)
2. Vpis v vrtec (povedala sem ji kdaj je vpis, kateri otroci imajo prednost, kaj se zgodi, če je otrok preveč, pa me je spet nekaj mučila s komisijo in kriteriji, ampak sem ji vse odgovorila)
3. Kako visoka mora biti ograja na igrišču (najmanj 1.2m), kakšna morajo biti vrata (sem rekla, da mora biti kljuka dovolj visoko, da otroci ne morejo odpreti vrat, pa me je vprašala na kateri strani in sem rekla na notranji in je bilo v redu)
4. Kdaj morajo starši prinesti zdravstveno potrdilo otroka?
5. Kaj mora biti podpisano med vrtcem in starši, da se ve, da je otrok sprejet v vrtec? (pogodba)


- LDN vrtca
- dejavnosti zunaj vrtca in spremstvo otrok (koliko spremljevalcev in kdaj)
- svet zavoda (kateri predstavniki, funkcije, mandat...)
- svet staršev (kako se izvolijo predstavniki, predsednik...)
 
Ravnatelj vrtca (kdo ga izvoli, pristojnosti)
LDN (kaj vsebuje, kdo ga sestavi, potrdi)
Plačilni razredi (v katerem razredu plačaš največ)
 
kaj sestavlja publikacijo? vse kar veš, obvezni, neobvezni del, kje je staršem na voljo, kaj je notri napisano...
kako poteka vpis otroka v vrtec, kdo ima prednost, kaj se zgodi, če je premalo mest? (kaj se zgodi če je preveč otrok, čakalne vrste, komisija za sprejem...)
katere zakone s področja VIZ poznam. (naštet: zakon o vrtcih, zofvi...)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
203
  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
109
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
822
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
754
  • Članek
Sviz zbira podpise proti združitvi ljubljanskih vrtcev. Opozarjajo, da je Barbara Novinec, ki je...
Odgovori
0
Ogledi
94

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu