ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

naštej zakone in pravilnike iz katerih si se učila in se jih spomniš (ni komplicirala oz. kaj zajebavala, če nisi dobesedno povedal, lahko s svojimi besedami), potem prvo in drugo starostno obdobje in kdo lahko ustanovi vrtec in pa če ga lahko država in kakšnega. država ustanovi bolnišnični vrtec!
 
-avtonomnost prostora
-oddelki glede na starost, definicija homogene, heterogene in kombinirane skupine
-sočasnost v oddelku, kaj se ne šteje sočasnost (med počitkom)
 
ga. Jukič, hmmm... o njej sem že veliko slišala in se včeraj tudi sama prepričala,da se pri njej moraš res dobro pripraviti... zelo resna gospa, čeprav mi je na koncu naklonila nekaj prijaznih besed
1. sočasnost v oddelku ( v prvem, drugem in kombiniranem oddelku, v dnevnem in poldnevnem programu)
2. vsi zaposleni v vrtcu (kdo so), potem še strokovna služba (naštej, naloge)
3. izobrazba vzgojitelja in pomočnika
4. spremstvo otrok (po novem je tako, da vedno mora biti tretja odrasla oseba zraven (2 + 1) ne glede na število otrok). tukaj sem se čisto zapletla, ker tega nisem vedela( sicer sem se učila, da je to odvisno od števila otrok, oz. 8 otrok na eno osebo)... ampak ker je to bilo že 4. vprašanje, pomoje je preverjala, če smo že seznanjeni s tem, ker je sama rekla,da vsi do zdaj so imeli napačne informacije

ni tako hudo, samo samozavestno in čim bolj sproščeno
veliko sreče :)
 
Včeraj opravljala strokovni izpit in uspešno opravila :) grin.gif (Bila sem zelo živčna čisto po nepotrebnem saj ni tako hudo. Učila sem se samo po katalogih znanja in nič podrobno) :) UPAM, DA VAM BO VSAJ MALO POMAGALO IN DA IZPIT OPRAVITE USPEŠNO.

Ustava komisija: mag. Darko Krašovec

1. Kdo ureja ustavo?
2. Evropsko računsko sodišče?
3. Ali lahko k vam v vrtec pride evropsko sodišče?
4. Pravica otrok do izobrazbe.

Zakonodaja kosmisija: Marjetka Brank
1. Katere vrtce poznamo? Kdo določa program?
2. Sestava svet vrtca?
3. Na podlagi česa se odločajo starši za vrtec?


Slovenščina mag. Mojca Honzak
1. Pedagoški govor.
2. Socialne zvrsti in kam spada odnosni govor?
3. Zvočne prvine?

Vprašanja so približna saj se bilo tudi nekaj vmesnih vprašanj. Komisija je prijazna, pomaga pridet do pravega odgovora Laie_60A.gif Laie_60A.gif . Če narobe začnete vas usmerijo. Skratka super dance4.gif dance3.gif
 
O kako lepo je vedeti, da vam je uspelo na strokovnem izpitu. Jaz ga imam 20.12. in me je zelo strah. Najbolje bo, da kar dedku Mrazu napišem svojo veliko željo, naj mi prinese to potrdilo.Ta dedek Mraz je g. Rozman in bi bila zelo vesela, če bi dobila kakšne informacije o njem.
 
Drugič sem opravljala strokovni izpit pri izpraševalcih g.ROZMAN - zakonodaja, g.GROZNIK - ustava in ga. HONZAK - SLO. Vsi so bili zelo sproščeni in prijazni.Takšno komisijo bi privoščila vsakomur. Res pa je, da se morate naučiti prav vse in ničesar ne smete izpustiti, pa čeprav se vam zdijo nekatere stvari nepomembne. ZAPOMNITE SI, VSE JE POMEMBNO! Tu so moja vprašanja.
ZAKONODAJA: evidence, ki jih vodi vrtec (našteti), kam se shranjujejo; strokovni delavci vrtca in izobrazba vzg. in pom. vzg.; financiranje vrtca in kdo ima večjo težo financiranja občina ali država in zakaj; spremstvo otrok izven vrtca.
SLO: razlika med občnimi in lastnimi imeni ter vse našteti v nulo in katera so še lastna imena (potem mi je dajala primere, jaz sem ji govorila h kateri skupini spadajo in s katero začetnico se pišejo); pravopis; pedagoški govor; zvočne prvine govora (te sem samo naštela in sva končali, ker je rekla, da se vidi , da sem se naučila).

VSEM, KI BOSTE ŠE OPRAVLJALI STROKOVNI IZPIT ŽELIM VELIKO SREČE, MLADEMU UČITELJU SE ZAHVALJUJEM ZA TAKŠNO STRAN, SAJ SEM SI Z NJO ZELO VELIKO POMAGALA. HVALA IN SREČNO !
 
Odg: ZAKONODAJA - VRTEC - najnovejša vprašanja

1. Starostna obdobja v vrtcu(prvo in drugo starostno)
2. Če gremo na plavanje, drsanje, v glavnem če potrebujemo spremstvo, koliko odraslih oseb mora biti?
3. Oddelki v vrtcu(homogen, heterogen, kombiniran)

Izpraševalka ga. Gaber. Fantastična gospa, nič ne komplicira in full ti z pogledom daje zaupanje, da znaš.
 
Odg: ZAKONODAJA - VRTEC - najnovejša vprašanja

G. Rozman (pom. vzg.)

1) Organi vrtca - s kakšno večino odloča svet staršev (z večino prisotnih);
2) normativi za dvorišče in notranje prostore;
3) oprema vrtca;
4) kolikšna je delovna obveza vzgojitelja (40 ur - VZGOJNO DELO pa samo 30 ur tedensko!!!).
 
Odg: ZAKONODAJA - VRTEC - najnovejša vprašanja

ZAKONODAJA (Barbka Kresal Sterniša)
1. Kdo ustanovi javni vrtec, na podlagi česa (akt o ustanovitvi), kateri pogoji morajo biti izpolnjeni, da lahko ustanovimo vrtec (prostor, oprema, kader z ustrezno izobrazbo in otroci). Koliko oddelkov mora biti, da lahko ustanovimo vrtec (10 oddelkov otrok).
2. Normativi in oddelki (prvo in drugo starostno obdobje, koliko otrok kje).
3. Kaj vsebuje dokumentacija o otrocih, ki potrebujejo svetovanje oz. pomoč (družinska anamneza, poročila in mnenja drugih institucij,....).
 
Odg: ZAKONODAJA - VRTEC - najnovejša vprašanja

- Kateri zakoni urejajo področje predšolske vzgoje? Kaj v katerem zakonu najdemo?
- Našteti nekaj pravilnikov s področja predšolske vzgoje.
- svet staršev (kdo so, njihova funkcija)
 
Odg: ZAKONODAJA - VRTEC - najnovejša vprašanja

1. Strokovni svet v vrtcu (naloge, sestava)+ LDN vrtca
2. Spremstvo otrok izven vrtca (spremstvo glede na prevoz, plavanje, smučanje ...)
3. Vpis otroka v vrtec (Kdaj se smatra umik vloge? - če starši 15 dni po prejemu pogodbe o vpisu le-te ne podpišejo, prostor dobi prvi otrok na čakalni lestvici ...)
 
Odg: ZAKONODAJA - VRTEC - najnovejša vprašanja

Izpraševalka,prijazna gospa: Olga Jukić
sem opravljala drugič -
Katere pogoje moraš izpolnjevat (pomočnica vzg.), da lahko zasedaš to del. mesto?
Kateri so strokovni delavci v vrtcu?
Vpis otrok v vrtec - vse!
Publikacija!
 
Odg: ZAKONODAJA - VRTEC - najnovejša vprašanja

- dela organizatorja prehrane
- svet zavoda (sestava, funkcije)
- šolsaka inšpekcija (vse značilonosti)
 
Odg: ZAKONODAJA - VRTEC - najnovejša vprašanja

izpraševalka: Gospa Milena Brusnjak
pomočnica vzgojiteljice

1. Obseg dela pomočnika vzgojitelja v oddelku
2. Katere so sestavine letnega delovnega načrta in kdo ga sprejme
3. Načela predšolske vzgoje s primeri
 
Odg: ZAKONODAJA - VRTEC - najnovejša vprašanja

1. Cilji predšolske vzgoje
2.Vzgojiteljski zbor
3. prostori v vrtcu
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
209
  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
111
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
824
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
754
  • Članek
Sviz zbira podpise proti združitvi ljubljanskih vrtcev. Opozarjajo, da je Barbara Novinec, ki je...
Odgovori
0
Ogledi
95

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu