ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Svetovalna delavka

Vprašanja:
  1. Učna pomoč in dodatna strokovna pomoč (razlika)
  2. Pravice in dolžnosti učencev v osnovni šoli (našteti)
  3. Svet šole (sestava in pristojnosti)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zamenjali so izpraševalca (Tomaž ?). Dodeljen mi je bil dr. Žun.

- imenovanje ravnatelja,
- vzgojni načrt,
- stres je naredil svoje, se več ne spomnim.
Vsem želim veliko uspeha. Ne podcenjujte strokovnega. Je treba znati.
 
Izpit sem opravljala 14. 7 (Rozman namesto Žun - menjava komisije).
1. Kdo lahko ustanovi OŠ (vsaka pravna ali fizična oseba - ni dovolj, če rečeš le občina ;)), v katerih primerih je ustanovitelj lahko država (gimnazije), v katerih primerih sta dva soustanovitelja (MADŽ, ITA - na področju narodnih manjšin).
2. Naštej strokovne organe v šolah.
3. Naštej nazive (nič podrobno, le našteti sem jih morala).
Prijazen gospod, potekalo je bolj kot pogovor, kot pa spraševanje. Če ti kaj ne gre, ti pomaga s podvprašanji. Srečo vsem!
 
Opravljala sem za DSP.
1. Kdo so otroci s PP (kategorije) in v katere programe jih vključujemo pri osnovnošolskem izobraževanju?
2. Kateri so pogoji za ustanovitev OŠ?
3. Brezplačni prevoz učencev s PP
4. Kaj vse je zapisano odločbi o usmeritvi?
 
1. Katera področja obravnava ZOFVI? (predšolska itd. ne pozabit na glasbene šole in domove :D)
2. Kateri zakoni so pomembni zame? (ne pozabit na Zakon o šolski inšpekciji)
3. Kako bi staršem predstavila postopek usmerjanja? (na laičen način, jaz sem bila predolga, dovolj je ena poved - kot če bi res predstavljali staršem)
 
mag. Polona Šurca Gerdina

- vpis v prvi razred + odložitev šolanja (kdaj je to mogoce; kdo je v komisiji, da o tem odloča).

- strokovni organi šole (samo našteti) + opiši, v katerem ti največ sodeluješ.

- kaj mora šola pripraviti v 30 dneh od prejema odločbe na področju oseb s posebnimi potrebami? (individualni program); kdo ga napiše? (strokovni delavci, ki jih določi ravnatelj); kdo more sodelovati pri pripravi in ga more tudi podpisati? (starši in/ali otrok starejši od 15 let).
 
Vprašanja pri ga. Šurca Gerdina:
  • strokovni delavci v šoli,
  • tedenska obveznost in naloge laboranta,
  • NPZ ("Ali je lahko biologija v NPZ?; Ali so NPZ obvezni v 3. razredu?").
 
Nives Cek
1. Svet šole.
(Dodatno vprašanje: Ali se lahko ravnatelj pritoži nad oceno delovne uspešnosti, ki jo poda svet šole? NE.)
2. Učni načrt / predmetnik. Razlika med njima.
Učni načrt: standardi, cilji in vsebine.
Predmetnik: pomembno je to, da je v njem navedeno tedensko število ur, ki se izvedejo pri predmetu.
3. Število ocen pri predmetih z največ dvema urama na teden.

Prijetna izpraševalka, ki deluje pomirjujoče. Če je potrebno, usmeri na pravo pot do odgovora in postavi podvprašanja.
 
1. Kdo ima pravico do brezplačnega prevoza? Vsi oddaljeni več kot 4km, prvošolci, otroci s pp (če tako piše v odločbi), če se prešolajo
2. Vpis v prvi razred? (Kdaj? Koliko stari? Kako je z odložitvijo? Kdo je v komisiji? Kdo odloči?)
3. Organi šole in naloge ravnatelja. Ali je poslovodni ali pedagoški vodja? Kdaj ni poslovodni vodja? Kadar ima zavod organizacijske enote (ima direktorja)

Prijazna gospa, vendar želi vedeti vse. Če vidi, da znaš, ti pri podvprašanjih pomaga. Pri nalogah ravnatelja je bila zadovoljna, da sem omenila, da lahko prisostvuje pri pouku.
 
Izpraševalka Remšak.
1. Pogoji za ustanovitev šole.
2. Razlika med učenci s PP in učnimi težavami. Kje bi preverila omejitve, ki jih ima učenec (IP + ODLOČBA). Kdo sodeluje pri pripravi IP?
3. Razlika med ocenjevanjem in preverjanjem znanja.
 
Izpraševalka Mavri, razredni pouk

1. Učni načrt in predmetnik, ali je učna priprava predpisana (oblika ne, vsebina ja). Mogla sem povedat, kako bi uporabila učni načrt za svoje delo (vzamem cilj iz načrta - sem povedala primer cilja, in ga napišem v učno pripravo)
2. Avtonomnost šole (kdo lahko vstopi, dovoljenje ravnatelja, konfesionalna dejavnost ) ...
 
ŠVALJ, predmetni učitelj
1. Organi v šoli, svet staršev bolj podrobno
2. Zakon o OŠ, ugovor na oceno
3. Pisno ocenjevanje
 
Polona Šurca Gerdina

-Kateri dokumenti se v šoli hranijo trajno?
- Kako izgleda matični list, matična knjiga? Kako bi učencu dali izpis ocen, ker je pred leti izgubil spričevalo? (matični list)
- Kdo so otroci s posebnimi potrebami? Opomni me, da sem spadajo tudi nadarjeni otroci na katere pozabimo.
- Kako poteka postopek usmerjanja, kdo lahko vloži zahtevek?
- Vpis otrok, oddloženo šolanje.
 
Zakonodaja (Erna Meglič)
1. Načini ocenjevanja
2. Obveščanje učencev o ocenah
3. Kdo vse lahko uči v posameznih razrednih
 
1. Kako se imenuje najpomembnejši dokument šole? LDN. Kaj vse je v njem zapisano?
2. Svet staršev in njegove pristojnosti.
3. Načini preverjanja in ocenjevanje znanja (želela je slišati, da je ustno/pisno in da so ocene opisne/številčne).
 
Izpraševalka Janja Remšak
moja smer; prof. šp. ped.

Kdo lahko ustanovi šolo?
Učiteljski zbor - sestava in pristojnosti/naloge.
Vzgojni opomin - kakšen je postopek za izdajo vzgojnega opomina?
 
Izpraševalka Janja Remšak (smer ke-bi, oš):
1. Šolski red
2. Napredovanja (predmetni izpit, popravni izpit, pogoji)
3. Strokovni aktiv
 
Izpit 3. 3. 2021, Polona Šoln Vrbinc

1. Svet zavoda, pristojnosti, sestava
2. Odsotnost od pouka, komu prijaviti, če starši ne opravičijo odsotnosti? Šolski inšpekciji!
3. Ponavljanje testa
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
742
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
687
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.285
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.409
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.181
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.224

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu