ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Izpraševalka Kresal:
1. Naštej organe šole, podrobneje opiši delo in naloge ravnatelja.
2. Kdo ima pravico do brezplačnega prevoza.
3. Kako zagotavljamo javnost ocenjevanja (kako sem v času šolanja na daljavo zagotavljala javnost ocenjevanja).
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

(spraševalka Mihelič Kolonič)

1. Postopek usmerjanja otrok s PP
2. Odločba, strokovno mnenje, preverjanje pogojev, IP (kdaj, kdo, komu se pošlje, rok za pritožbe)
3. Ocenjevanje otrok s PP (sem naštela par različnih stvari, kar sem se spomnila, glavno je pa bilo, da so še vedno ocenjeni v skladu z zakonom o OŠ in pravilnikom o ocenjevanju)
 
Področje: učiteljica RP
Izpraševalka: ga. Kmet

1. Svet šole (sestava, naloge)
2. Vpis v 1. razred (kdaj, odložitev-kdaj, kako poteka, lahko tudi med letom? DA)
3. Načela ocenjevanja znanja

Deluje strogo, ampak prijazna gospa :)
 
ŽUN - res zelo prijazen gospod, po stroki ravnatelj.
1. Koga ne smemo zaposliti v šoli? Kazensko ovadenega za hujše prekrške (priprt dalj časa) in kdor je naredil prekršek zoper spolno nedotakljivost. Jaz sem potem govorila še o tem, da morajo kandidati za zaposlitev imeti ustrezno izobrazbo itd. in omenila sem tudi suspenz.
2. Šola v naravi: ali je del obveznega/razširjenega programa, kdo jo financira, potek, čas trajanja. Zelo je bil vesel, ko sem rekla, da je za učence, ki se ŠVN ne morejo udeležiti iz različnih razlogov, potrebno na šoli nujno organizirati primerljive dejavnosti, s katerimi dosežejo podobne cilje.
Gospod je zelo hitro zadovoljen z odgovorom, če vidi, da si suveren in prepričan v to, kar govoriš. Po potrebi tudi prijazno pomaga. Meni ni postavil tretjega vprašanja, ker sem o ŠVN veliko povedala.
V glavnem - kdor ima njega, naj ne bo v skrbeh, ker je gospod res zelo človeški. :)
Vso srečo vsem!
 
1. Šolanje na domu.
2. Avtonomija šolskega prostora (nekonfesionalna dejavnost, kdaj, v katerih primerih ne, politični pomladki ne sodijo sem).
3. Šolska inšpekcija.
 
Izpraševalka ga. Andreja Šoštarec Osterc
1. Šolanje na domu.
2. Avtonomija šolskega prostora (nekonfesionalna dejavnost, kdaj, v katerih primerih ne, politični pomladki ne sodijo sem).
3. Šolska inšpekcija.
Zelo prijazna gospa!
 
1. Pravica do izobraževanja
2. Pristojnosti ravnatelja - Kaj je tebi? (Pedagoški vodja) Kaj naredi v primeru zamujanja na del
3. Dokumenti ravnatelja (LDN, Vgojni načrt ...)
4. Dokumenti strok. delavca (letna in sprotne priprave)
5. Odložitev šolanja. Tudi na kakšen način komisija odloči? (Najprej pregleda ocene in teste, lahko se pa odloči za ponovno ocenjevanje)

Pa srečno.
 
1. Tedenska obveznost učitelja.
2. Obvezen in razširjen program OŠ.
3. Razlika med preverjanjem in ocenjevanjem znanja.
 
Varstvo osebnih podatkov (kateri organ v Slo je odgovoren za varstvo osebnih podatkov, kaj pomeni varstvo osebnih podatkov za učitelje) - tega vprašanja nisem najboljše razumela, kaj točno je želela od mene. Odgovorila sem, da se podatki smejo uporabljat samo za namene, za katere so bili zbrani. Želela še je nekaj več.
Ustavno sodišče (naloge in sestava)
Kdaj je Slo postala članica EU? Koliko je držav članic? (27) Na kakšen način se izvolijo poslanci za v evropski parlament?
 
Učbeniški sklad (kdo ga vodi, kako je organiziran), ali so učbeniki obvezni za oš (ne, saj je avtonomija učitelja, da lahko sam pripravlja učna gradiva), katera učna gradiva še poznate, ali morajo biti delovniki tudi potrjeni (ne)?
Svet šole (sestava in naloge)
Zakon o slovenščini - koliko več ur slovenščine je sedaj v šoli?
Tujci v Sloveniji, kakšne pravice imajo kot učenci.
 
1. Napredovanje po razredih (vse od 1.-9.r, vse o popravnih izpitih - pazite, ker letos so "korona pravila" glede ponavljanja za 7. in 8.r. Namreč imajo lahko največ 3 predmete ocenjene negativno in lahko še vedno opravljajo popravne izpite).
2. Financiranje OŠ (vse podrobno o državnem proračunu in lokalni skupnosti ter prispevku staršev ter tudi vprašanje kdo zagotovi sredstva za čistila in vse potrebno za čiščenje - občina)
3. Razširjen program - samo našteti kaj spada sem

Tako kot pišejo že moji predhodniki...Ga. Šurca Gerdina je prijazna a hkrati zahtevna in sprašuje precej podrobno.
Srečno!
 
1. LDN, začnem dobesedno kot je v zakonu in me ustavi in vpraša, da kdo piše LDN in da kako lahko jaz, kot slavistka, prispevam k LDN-ju.
2. Strokovni delavci šole. Nastet je bilo potrebno vse.

Ga. Šurca Gerdina, zelo prijazna, očarljiva, hitro se zadovolji z odgovorom.
 
Bonelli, prijazna, če vidi da znaš si hitro konec..

1. Spričevala, katera poznamo, kje je zapisano kdaj se jih razdeli.
2. Ravnatelj in njegove pristojnost.
3. Vse o vpisu v 1. razred.
 
30.6. 2020 (Šurca Gerdina)

1. Kdo lahko ustanovi OŠ? Kakšni so pogoji za ustanovitev?Kaj plačuje država, kaj občina?
2. Katere dokumente hrani šola trajno?
3. Strokovni kolektivi- kaj je to, kaj delajo?
 
Gospa Šoln Vrbinc je izredno prijazna gospa, malo je ublažila vso nervozo in lepo predstavila potek.
smer: razredni pouk
1. Učne težave (kaj so, kako jih delimo, koraki pomoči).
2. Svet staršev (vse kar veš).
3. Brezblačni prevoz (za koga vse).
 
Smer: učiteljica slovenščine
Ga. Šoln Vrbinc je zelo prijazna in nasmejana, pohvali tvoje znanje. Prekine, če vidi, da znaš in nadaljuje z naslednjim vprašanjem.
1. Svet staršev
2. Pomoč učencem z učnimi težavami - ko sem začela razlagati 5-stopenjski model, me je prekinila in rekla, naj samo naštejem stopnje.
3. Ugovor na oceno.
 
Ga. Novak Kolenko - zelo prijazna izpraševalka, ko vidi, da znaš, postavi naslednje vprašanje.
Vprašanja:
- avtonomija šolskega prostora;
- preverjanje in ocenjevanje znanja;
- obvezni in razširjeni program oš, v katerem zakonu je to določeno.
 
Svetovalna delavka v OŠ

1. Katere zakone vezane na OŠ sem pregledala?
2. Kaj v ZOFVI piše o svetovalnem delu?
3. Vpis v 1. razred
4. Brezplačni prevoz
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
81
  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
143
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
796
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
734
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.336
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.483
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.064

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu