ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

1. Vpis v prvi razred
2. Ugovor na oceno
3. Šolski okoliš, vse o njem, kdaj šola ne odobri vpisa otroka v šol.okoliš.

V komisiji sem imela najbolj prijazno in dobrosrčno gospo, ki je bila tudi predsednica komisije- Ga. Lamut Nevenka, gospa me je tako zelo pomirila, da se mi je znanje kar izlilo, skratka zelo prijetna izkušnja.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

PREDPISI _OŠ (ga. Švalj Ksenja)
1. Naštej skupine OPP po Zakonu o usmerjanju OPP.
2. Kateri dokument določa, koliko ur pomoči prejme otrok? Opiši ga. (odločba o usmerjanju)
2. Kateri so programim kamor se lahko v skladu z zkonodajo vpišejo OPP.
 
Marjetka Loborec Škerl:
1. Financiranje OŠ in kdo je ustanovitelj javnih osnovnih šol v Sloveniji?
2. Kje vse lahko starši v Slo izobrazžujejo otroke?
3. Učne skupine - zakaj, kako, od kdaj.

Zelo pozitivna izpraševalka!
 
PODROČJE: Razredni pouk
DATUM IZPITA: 4. 4. 2019

Spraševalka ga. KMET:

1. vprašanje: Svet staršev - kako je izvoljen in katere so njegove pristojnosti.
2. vprašanje: Kdaj poteka vpis v 1. razred? Katere otroke je šola dolžna vpisati? Kje pridobi podatke o teh otrocih? Ali je možna odložitev šolanja? Opišite postopek, kdo o tem odloča in ali se lahko zgodi tudi med šolskim letom (Da.).
3. vprašanje: Načela preverjanja in ocenjevanja.
 
1. Šolski koledar.
2. Svet šole (sestava, naloge).
3. Napredovanje v prvi triadi.
4. Kako starši še sodelujejo s šolo? (Odlog šolanja, svet staršev ...)
 
Boris Zupancic

1. Svet sole- sestava, funkcija, mandat
2. Katere listine izdaja sola (ne pozabit na kolesarski izpit)
3. Zakon o solski prehrani- na splosno (v solah ne smejo biti namesceni avtomati za hrano)
 
Manica Jakič Brezočnik
1. Naštej skupine oseb s posebnimi potrebami.
2. V katere programe usmerjamo osebe s posebnimi potrebami? Po katerem zakonu?
3. Katera področja ureja Zakon o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja?
 
Lamut Nevenka

Ustno ocenjevanje (število ocen na ocenjevalno obdobje, takojšen vpis ocene, razmerje pisnih ustnih ocen).
Vzgojni načrt - kdo ga sprejme, kdo predlaga, kaj je to, …
pač vse.
Delovna in učna obveza učitelja (delovna 40 ur, učna 22 ur).

Zelo prijazna gospa. Pozitivna. Pomaga z podvprašanji. Zagotovo ne išče neznanja.
 
Zakonodaja (Mirela Bonelli):
  1. Opiši svet staršev (sestava, naloge).
  2. Opiši dokument-ŠVZ karton.
  3. Katere podatke zbira šola? Kaj je matični list in kaj je matična knjiga?
Sem iz področja Športa, zato me je bolj v tej smeri spraševala.
 
Bonelli:
*razlika med oš obveznostjo in zaključkom osnovnošolskega šolanja + podaljšanje statusa (omenite, da ga lahko izključijo)
*ravnatelj
*vpogled v pisne izdelke (učenec, starši, omenite še varstvo podatkov ;))

Izjemno prijazna, mene je kar ustavila in rekla da odlicno znam in da sem dovolj povedala :)
 
Barbka Kresal Sterniša
1. Kateri organi so v soli (svet šole, svet starsev, razrednik, oddelčni uciteljski zbor, programski učiteljski zbor, stokovni aktivi, učiteljski zbor), kdo sestavlja svet šole, mandat, pristojnosti.
2. NPZ (v katerih razredih (6. in 9, sem omenila 3., pa je reka, da je to bilo poskusno letos), kdo vse opravlja npz, kako se izrazijo rezultati (absolutne, odstotne točke v spričevalo), čemu in komu služi podatek o NPZ (kot dodatna inf. o znanju; ministrstvu, staršem, šoli ...).
3. Učni jezik v solah. Natančno kak je prav v razredu (za it. in madž. posebej).
 
22. 5. 2019 mag. Verica Šenica Pavletič

1. Predmetnik

2. Učni načrt

3. Urnik, javne listine

Gospa je prijazna, išče znanje in pomaga
 
izpraševalka: Erna Meglič

- normativi in standardi -manjše učne skupine (vse.. koliko učencev, kateri razredi,..)- (za moje področje: matematika in tehnika)
- naloge razrednika
- strokovni organi
 
1. Naštej organe šole. Pri enem se bova ustavili. Ravnatelj, vse zelo podrobno. Vrta, obeša se na vsako besedo. Želela je slišat tudi, da lahko učitelj napreduje tudi zaradi njega na dva načina, kako.
2. Sprašuje res dobesedno. Previdno izbiraj besede, ker se obesi na vsako besedo, ki jo rečeš. Točno, kaj piše v zakonu.
Ustanavljanje šol (kdo, kaj, zakaj).
3. Se ne spomnim več. Pri vsakem vprašanju ti da miljon podvprašanj.
 
Področje: svetovalna delavka v OŠ
Izpraševalka: ga. Lamut Nevenka
Vprašanja:

1. Sodelovanje s starši (GU, roditeljski - formalno, pomembno, da poudariš tudi neformalno)
2. Katere dokumente o učencih imamo shranjene? (vpisni list, matični list ... )
3. Pritožbena komisija (sestava, o čem odloča - pomembno, da poudariš, da odloča o pravicah - vseh, strokovnih delavcev, učencev ...)

Res prijazna, če kaj ne gre, se ne spomniš takoj, pomaga in usmerja. Vidi se, da išče znanje. :)
Vso srečo vsem, ki vas tole še čaka :)
 
Včeraj sem imela strokovni izpit, izpraševalka ga. Marunica. Vprašanja povezana z ustavo so bila:
1. Razdelitev oblasti v RS (zakonodajna, izvršilna in sodna), vse od državnem svetu (najbolj jo je zanimala naloga v povezavi z odložilnim vetom).
2. Evropske institucije (samo našteti) ne pozabite poleg glavnih tudi ostale (svet EU, Eu svet, EU komisija, EU parlament, EU sodišče in Varuh človekovih pravic)
3. Povezava otrokovih pravic z delom v šoli, ter povezava pravice do svobode govora otroka z načelom največje koristi.
Srečno
 
Izpraševalka ga. Lamut.
1. Normativi in standardi, bolj podrobno spremstvo, ko greš z učenci iz šole. Koliko jih lahko pelješ na smučanje oz plavanje (normativ za plavalce, neplavalce/smučarje, ne smučarje)
2. Učbeniški sklad, vse o tem, navezava tudi na delovne zvezke, kdo potrdi ceno,...
3. Vpis v prvi razred. Vse, tudi o odlogu šolanja.
Srečno vsem. 😀
 
Izpraševalka Barbka Kresal Sterniša

1. Pogoji za ustanovitev OŠ
2. Razred, oddelek
3. Napredovanje od 6. do 9. razreda
4. NPZ (vse o njem)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
737
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
681
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.173
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.220

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu